• Pohádka

Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Když se povznesete nad nehezké zpracování a občasné nemístné vtipy, najdete si tam spoustu zajímavých informací, které už je ale dobré znát, abyste je rozpoznali od hloupostí. Jako vzdělávací pořad silně nedoporučuju, jako zábavu pro lidi, kteří ví o čem je řeč však ano. A na ten humor si po pár dílech zvyknete a možná se i trochu pobavíte. :)

Jsem božská (2018)

Upřímně, čekala jsem to lepší. Nebylo to špatné, dokonce mě to hodně bavilo, ale s tímto námětem se dala udělat i vtipnější komedie. 3,5*

Ludvík II. Bavorský (2012)

Přesně, jak tady mnozí píší, celý film táhne Simon Tambrea. Už jen on sám si zaslouží 2*. Jedna hvězda náleží krásnému prostředí. Ale to je asi tak vše, bohužel. Moc jsem nepochopila, co tím filmem chtěli říct. Byl trochu depresivní. I když se bojím, že přesně takhle to asi bylo.

Divoši (2012)

Zajímavé obsazení, příliš moc trávy, klasický a ne příliš poutavý děj. Hrozně tady řeší to, že je ženská se dvěma chlapama. Jako by to bylo něco "divokého". Navíc hlavním hrdinům všechno nějak moc hladce procházelo. Zvláštní. 1,5*

V hlavě (2015)

Nápad super, vtipy vtipné, akorát trochu smutné.

Poslední přežije (2015)

Hezky se na to dívalo, ovšem bylo to na spoustě místech nedomyšlený. Spousta věcí nebyla ve filmu vysvětlená a dalších několik bylo nepochopitelných. Tolik nejasností jsem ve filmu ještě neviděla. Proč si hrdinka nekoupila čepici a brýle aby ji bylo hůř poznat? Kde vzala nový pas? A jak na konci vysvětlila, že to nebyla ona? Navíc Milla od začátku kouká jako vyděšený štěně, co nic nechápe, ale přesto dokáže vodit za nos a následně i zpacifikovat nejlepšího nájemného vraha. No nechápu, prostě. 2,5*

Naslouchej svému srdci (2010)

Celou hodinu to byl skvělý film, uvažovala jsem o pěti hvězdách. Super praštěná máma, sympatičtí herci, nenásilná láska, příjemně podaná hluchota... Ale pak se to zvrhlo v šílený patetický klišé. Ne, už si to nikdy nepustím.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Bylo to super. Moc se mi líbily odkazy na různé filmy či hry. Nejsem teda moc fanda herních stříleček a honiček a to je to, co u mě filmu ubírá. A člověk bohužel víc sympatizuje s virtuálním Wadem než skutečným. Jinak ale super nápad, super příběh a super zpracování. 4,5*

Legendy staré Prahy (2013) (seriál)

Miluju tuhle animaci. Podobná byla i v Harry Potterovi při povídce o Relikviích smrti. Je to velmi působivé. :) A člověk se i dozví něco nového (starého). :)