Marťan (2015)

The Martian pro mě znamená zatím nejlepší snímek tohoto roku. Ridley Scott si tímto napravuje reputaci po jeho řekněme lehce průměrných snímcích. Herci, humor, hudba, scénář, kamera, efekty všechno jede tak jak má a jde vidět, že to má Ridley v malíčku. Líbí se mi pár chytrých narážek na jiné filmy (např. ta na Seana Beana). 3D tady může být taky zajímavé, ale viděl jsem pouze 2D, takže nemohu posoudit. Výtky bych k filmu měl, možná bych pár scén uprostřed filmu vystříhal a na konci bych zase něco přidal, ale to jsou jen drobnosti. O reálnosti některých scén by se taky dalo polemizovat. 90% a bravo Ridley!

Papírová města (2015)

Moje druhá zkušenost s Greenem dopadla o poznání hůř než ta první. Snímek Hvězdy nám nepřály mne zaujal o mnoho více. Ale teď už k Paper Towns...Film na mě zapůsobil pouze průměrným dojmem. Knihu jsem sice nečetl, ale přišlo mi, že nám jeho příběh nemá moc co nabídnout. Nevím, jestli za to mohla částečně postava, kterou ztvárnila Cara Delevingne, která mě naprosto iritovala, nebo kamarádi Quentina. Každopádně film se tváři jako komedie, ale podle mě to tak nezafungovalo. Některé scény mi přišli až na hranici trapnosti, ale jde asi o vkus každého diváka. Ano, mluvím o scéně s plechovkami v autě. Co mě ale naopak potěšilo bylo zakončení, které neskončilo jako klasické klišé, které jsem už od začátku očekával. Za zmínku také stojí poměrně vydařený soundtrack a Halston Sage, která se taky přidala do hledání své kamarádky Margo. Skvělé mi také přišlo menší cameo na benzínce s Aselem a nebo scénka s Pokemon songem. Když to celé shrnu, snímku dávám tak 50%.

Pride (2014)

Pride je takovým milým anglickým filmem, kde se objeví velká škála velkých britských herců, ať už v menších či větších rolích. Jedná se o komediální drama, které mi ve skutečnosti až tak komediální nepřišlo. Místy mi to připadalo na můj vkus až dost sentimentální. Podle mého názoru nešlo v té době pouze o pomoc horníkům, ale spíše o menší propagaci své sexuální orientace. (Proti gayům a lesbám vůbec nic nemám) Každopádně tahle myšlenka ve filmů zazní, ale záhy je tvrdě odsouzena. Ještě bych nechtěl opomenout velmi slušné výkony všech hlavních mladých sympatických herců, díky kterým film funguje. Celkem pěkně mi to všechno ubíhalo. Bohužel ve finále ve mě film zanechal spíše opačný pocit, než byl záměr autorů - zůstal jsem chladným, ale rozhodně nelituji, že jsem tento snímek viděl a dávám tomu silné tři hvězdy.

Špión (2015)

Máme tady letos další špionážní film a dle mého názoru nejlepší. Asi nebudu sám, když řeknu, že během sledování tohoto filmu jsem si několikrát vzpomněl na Kingsmana. Porovnávat tyto dva filmy je samozřejmě holý nesmysl, proto to dělat ani nebudu. Musím uznat, že Melissu McCarthny jsem nikdy nějak moc nemusel, ale tady mi nějak nevadí a co je zajímavé, tak je mi tady i dost sympatická a skutečně jsem jí držel palce. Jude Law je standardně dobrý, ale kdo mě hodně bavil, tak je Jason Statham. Skvělá byla třeba závěrečná scéna. Ve filmu rozhodně nečekejte velký počet akčních scén. Za mě filmu dávám 80% a čtyři hvězdy.

21 gramů (2003)

Musím uznat, že s Amores perros moc u mě Iñarritu nezabodoval, což se ale v žádném případě nedá říct o tomto kousku. Ze začátku jsem se ve filmu trošku ztrácel, což zřejmě byl režisérův záměr, ale čím více ubíhaly minuty, tím vice nám to všechno začalo zapadat do sebe. Film na mě velice zapůsobil a výkony všech třech hlavních herců tomu přidávají jen pomyslnou třešničku na dortu. Alespoň pro mě je to zatím nejlepší film od tohoto režiséra.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

James Cameron je prostě borec! Po skvělé jedničce natočil ještě lepší dvojku. Film, který se právem stal kultem. Dle mého názoru nejlepší akční film všech dob a film který jsem viděl minimálně 100 x :) Perfektní je na tomto kousku snad vše, ať už jde o hudbu či kameru Adama Greenberga. Škoda, že následující tři pokračování šla svou kvalitou hodně rychle dolů. Doporučuji shlédnout rozšířenou verzi, která je také skvělá.

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck ukazuje, že se ve světě filmu přece jen k něčemu naučil. Prakticky jeho první film a hned taková paráda. Affleckova režie mě doslova baví. Prakticky všechno v tomto filmů je 100%, ať už jde o kameru, herce, dialogy atd. Jedinou malou výtku k filmu mám, že mi tam přišlo pár nesrovnalostí ve scénáři, ale pořád se jedná o vysoký standard, který potvrdil i v jeho dalších filmech.

San Andreas (2015)

Přesně takový film, který krásně zapadá do dalších katastrofických filmů, co už jsme všichni někde viděli. Jediné opravdu velké plus je na tomto filmu Alexandra Daddario, která už mě dostala v True Detective. Což mi ale stále přijde dost málo. Zkrátka filmu chybí nadhled a moc tomu nepřidávají ani ty ohrané dialogy, které už jsme také hodněkrát slyšeli v jiných filmech. Za mě tak 50% a znovu to vidět nepotřebuji.