Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Stalo se přesně to, co se dalo čekat. Vaření z vody a jen ždímačka značky! Ne, tohle se vážně nepovedlo! 30%

Nebe a země (1993)

Silný příběh, hudba a překrásná kamera dělají z Heaven & Earth jeden z nejlepších kousků od Stonea, ne-li úplně ten nejlepší.

Decibely lásky (2016) odpad!

Odpad filmům nedávám prakticky vůbec, ale tohle má do filmu hodně daleko!

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Není to nejlepší Berg, to vůbec ne, ale pořád to je slušný nadprůměr, který by se dal opravdu nazvat ohnivým peklem! Je to intenzivní a audiovizuálně naprosto precizní. Horší to je se scénářem a malinko delší stopáž bych také snesl. The Kingdom a nebo Lone Survivor zůstávají nepřekonány. 60%

Legenda o Tarzanovi (2016)

Nebavilo mě to! Režijně mdlé, technicky hrozné! Nebyl jsem nadšený ani z nedávné Knihy džunglí, ale ta byla alespoň po technické stránce o třídu jinde. Ve 21. století bych očekával malinko něco jiného. Fantastic Beasts mě začínají zajímat čím dál tím méně.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Určitě nejlepší a nejzábavnější díl série, já se výborně bavil! 90%

U moře (2015)

Koukat na manželský pár na dovolené, jak spolu sledují souložící dvojici vedle v pokoji, mi vážně přišlo bizarně vtipné, zvlášť když tím párem je Angelina a Brad. Není to dobrý film, to určitě ne, ale nějakým hodně zvláštním způsobem mě bavilo na něj koukat a to beru částečně jako úspěch po trailerech. Škoda jasně předvidatelného děje dlouho dopředu. Unbroken se mi vlastně líbil jen o fous více. 50%

Jdi a dívej se (1985)

Zřejmě nejvíce realistický film o válce, jaký jsem kdy viděl! Nebýt těch hluchých míst, kterých je mimochodem opravdu dost, tak jdu na pět hvězd. Schindler's List je oproti tomuto sovětskému dílu jen pohádka pro děti.

V zajetí démonů 2 (2016)

Byl jsem zvědavý, zda se Wan ve dvojce vytasí s nějakým úžasně novým příběhem a nebo zůstane u toho samého a přidá nám navíc jen lekačky, démony atd. Nepřekvapil, zůstává praktický stejný ''tuctový'' příběh, jen lekaček a démonů nám přidává o poznání více a musím říct, že to překvapivě celé funguje pořád stejně, jak tomu bylo u předchozího dílu. Nutno podotknout a to dost důrazně, že to stále celé drží v nadprůměru naprosto perfektní Wanova režie, která je hravá a technicky naprosto dokonalá! Ten chlapec prostě umí :) Vzhledem k tomu, co poslední roky vzniká v tomto žánru za odpady, je tohle stále vyčnívající a dobrá záležitost na kterou se vyplatí jít do kina. 70%

Vítězové a poražení (1999)

Ani Stoneova skvělá režie, ani asi nejlépe nasnímaná fotbalová hra, co jsem viděl, nezabránily tomu, že mě to místy silně nebavilo. Možná to bude i tím, že celý americký fotbal a jeho zákulisí je mi celkem někde. Diaz mi tam přišla vyloženě na ozdobu a nevěřil jsem jí to ani na minutu. Kdyby nebylo skvěle říznutých songů a hereckých hvězd, tak snad jdu s hodnocením ještě níže. 60%