Táta je doma (2015)

Zasmál jsem se asi jen dvakrát, to je dost málo. S Ferellem a Wahlbergem šlo naložit lépe! 40%

Pátá vlna (2016)

To nejpěknější a nejzajímavější na filmu je v traileru, zbytek je dementní, nezajímavá sračka!

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Vloni přenos super, teďkom těžký shit! Za poslední roky jeden z nejhorších přenosů. Chris Rock mě neskutečně sral už po pěti minutách! Alespoň z výsledků jsem byl spokojený...

Kurýr: Restart (2015)

Podobná akční sračka jako nedávný Hitman: Agent 47, který měl alespoň špetku úrovně a občas jsme v něm mohli vidět aspoň nápaditou akční scénu, ale tady není ani to. Na něco, co by alespoň trošičku připomínalo slušný scénář se tady Luc Besson totálně vykašlal a ten člověk by už nikdy neměl raději nic psát! Např. Doupě byla hodně podobající se sračka, ale aspoň v ní byly natolik dementní scény, že se tomu člověk od srdce zasmál. Tady není nic a ke všemu je tam tak okatě vložený product placement, že to je hrůza. Nakonec se jediných pozitiv v novém Kurýrovi dočkáme v tom, že tam občas projde pěkná prostitutka, uvidíme pěkné záběry na francouzskou riviéru a celé to má "relativně" malou stopáž (čili to trápení není až tak velké). Chtěl bych pogratulovat všem, co na tomto filmu dělali, protože se pravděpodobně jedná o největší blbost, co u nás v kině letos běžela.

Viktor Frankenstein (2015)

Victor Frankenstein je především o šíleném vědci (James McAvoy) a jeho sluhovi (Daniel Radcliffe), než o Frankensteinově monstru, jehož příběh a posléze filmová zpracování známe z předešlých několika let. Z toho vyplývá, že zda-li se těšíte na Frankensteinovo monstrum, budete zcela jistě zklamáni, jelikož se na plátně objeví asi deset minut před koncem filmu. Tahle patlanina všeho možného je tak prázdná svým obsahem a nevyrovnaností žánru, až to je hrůza. Victor Frankenstein je nezajímavý a snadno zapomenutelný snímek a není na něm skoro nic, co by stálo za jakýkoliv pozitivní komentář, snad jen občas pěkně stylizované záběry Londýna. Casting také není příliš zdařilý, jak mám McAvoye rád, tak toho maniakálního vědce jsem mu nežral ani na sekundu a vlastně se mi do něj vůbec nehodil. Jediné překvapení a o to velké je tady Radcliffe, který nebyl vůbec tak špatný, jak jsem myslel, že bude. Akorát tu násilně vloženou romanci s ním si mohli odpustit. Paul McGuigan by se měl raději zase pomalu vrátit k seriálům. 30%

Steve Jobs (2015)

Tenhle Jobs s kulometným dialogovým tempem mi sedl méně, než minulý Jobs, který nebyl jen o show jednoho chlapíka a svým pojetím mi byl blíž. Nemá cenu psát, který z herců Jobsů byl lepší, protože tady na plné čáře vede Fassbender nad Kutcherem. Fassbender to měl o to těžší, že Jobsovi prakticky vůbec není podobný a přesto si po pár minutách začnete připadat, jako by jste skutečně koukali na samotného Jobse. Zdatnými nahrávači jsou zde i trojice Winslet, Rogen a Daniels, obzvláště ti poslední dva překvapují, jak dobří byli. Všechno je prakticky v novém Jobsovi na jedničku, přes kameru, hudbu (až na výjimky, kdy působila dost rušivě) konče režií Boyla. Přesto si mě Jobs nezískal, nejspíš to bude tím, že pro mě nikdy nebyl Steve Jobs inspirativní postavou. Být fanouškem, tak budu zřejmě podstatně spokojenější...

Spící agent (2015)

Bizarní akční výplach, který se snaží být cool akční teenagerskou zábavou, ale není ani jedno. Všechno je to tak na půl cesty, včetně "herectví" Stewartové, ale potenciál v American Ultra byl. Finále slabé a vlastně mi to dost připomínalo poslední dvacetiminutovku v Equalizeru, která byla po všech stránkách daleko více cool, něž vidíme tady. 40% PS: Objektivně přiznávám, být jen trošku zhulený, tak se American Ultra stává filmem roku!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Hlavní problém je patrný a jasný hned, tkví v tom, že třetí díl byl nepochopitelně rozdělen na dvoudíl, tím pádem musí zaručeně vznikat hluchá místa a tím spíš, když oba tyto díly mají více jak dvě hodiny. Proto si jsou oba díly velmi podobné v tom, že se v nich prakticky pořádně nic nestane, krom závěrečného ne moc dobře gradujícího finále. Nevím na kolik je to věrné své předloze a určitě to nikdy ani nezjistím, protože mě série nenabudila k tomu, abych se o ní nějakým způsobem začal zajímat, ale scénář především těchto dvou dílů je opravdu špatný. Nedokážu se ubránit srovnání sérií podobného typu a to např. druhému dílu Maze Runneru, který měl stejně debilní scénář - Hunger Games: Mockingjay - Part 2 má navrch alespoň ve výpravě a hercích, Maze Runner: Scorch Trials zase v atraktivnějších lokacích. Měli spojit obě části v jednu a mohli jsme mít průměr, takhle máme podprůměr. 40% PS: Zřejmě nejnatahovanější film roku, gratuluji!

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Čekal jsem one man show Johnnyho Deppa, ta se koná, ale určitě ne v tom smyslu, že by Depp byl na plátně celou dobu Black Massu, což je dobře, jelikož se těšíte na každou scénu až se znovu objeví. Jsem si skoro jist, že by se Black Mass stal podprůměrným snímkem, kdyby v něm nebyli hvězdy typu právě skvělého Deppa, Edgertona a spol., kteří film posouvají nahoru. Pokud vás nezajímala postava Jamese Whitey Bulgera před filmem, zcela jistě to tak zůstane i po jeho skončení. Dějová linka filmu je totiž v celku málo pestrá a pomalá, tudíž jediný zajímavý aspekt je skvělá retro stylizace, která vtáhne do děje a samotný Depp, který přes nánosy makeupu ztělesňuje opravdu ďábelského psychopata Bulgera a šel z něj skrz plátno opravdu respekt, ale to je subjektivní. 60%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Po originální a úderné jedničce, přichází neoriginální a nudné pokračování, které se skoro nedá přežít! Scénář Maze Runneru je naprosto otřesný, vypadá to, jakoby ho napsalo desetileté dítě, je to taková splácanina všeho možného dohromady. Dostavilo se poměrné zklamání, jelikož jednička mě bavila a bavil mě především samotný labyrint v ní a postupné odhalování jej, až si člověk představoval, že by mohl klidně vzniknout seriál, ale tady není co odhalovat a vlastně ani co sledovat. Slovo labyrint sice v názvu filmu je, ale žádný se v něm nevyskytuje. Příběhově předvídatelné, dějově mdlé a tak vzniká nuda, která trvá něco málo přes dvě hodiny a to je neúnosné. Dialogy jednotlivých postav jsou strašné a při akčních scénách to mnohdy připomíná počítačovou hru. Technicky je akce ok, jde na tom vidět, že si někdo s tím tu práci dal a že to stálo nějaké peníze, ale je zkrátka nenápaditá jako celý film. Herci nevýrazní a slabí, alespoň si to udržuje atmosféru, ale ten monumentální labyrint z jedničky tomu zkrátka chybí...