Země bez zákona (2012)

Trojica bratov z nejakej diery v USA sa dokázala dostať medzi známe postavy z čias prohibície. Herecké výkony a scenár boli veľmi kvalitné, režisér Hillcoat zreje ako víno. Veľmi, veľmi dobrý Hardy, úloha ušitá na mieru. LaBeouf opustil plecháčov a pozrime sa aký je to herec. Dámska časť filmu obsadená súčasnými vychádzajúcimi hviezdami. Hlavný nepriateľ bratov čarovný Pearce. Škoda len malého šteknutia od Oldmana. Celkový dojem tak na štyri hviezdy.

50/50 (2011)

Silný príbeh o ľudskom utrpení, ktoré môže postihnúť každého z nás. Skromný film za osem mega, dá omnoho viac ako ktorýkoľvek predražený snímok podobného žánru. J. Gordon-Levitt a Anna Kendrick príjemné neopozerané tváre pre publikum. Rogen treskne pár hlášok, ktoré bodujú, réžia zvládnutá kvalitne. Záverečná dvadsať minútovka nesmierne smutná, až dych berúca (lúčenie pred operáciou) slzy som mal na krajíčku. 80%

Méďa (2012)

Ted čo len k tebe napísať. Hlášky, vtipy, Flash Gordon stobodové ale príbeh, pointa filmu trocha mimo. Menšie sklamanie, ktoré možno napraví druhé zhliadnutie. Zatiaľ ostávam na troch hviezdach.

Temný rytíř povstal (2012)

Všetko musí raz skončiť a Nolanov Batman nieje výnimkou. Zakončenie celej trilógie zo všetkým čo k tomu patrí. Dlhá stopáž pre niektorých možno prekážkou no pre mňa lahôdkou. Znovuzrodenie z tej najtemnejšie diery akú si Batman mohol len predstaviť. Bratia Nolanovi sú majtri, v tom čo robia. Réžia, celé rozprávanie príbehu tak ako sme zvyknutý na jednotku. Bale najlepšie predstavenie hlavného hrdinu zo všetkých troch filmov, záporák Hardy, superkočka Hathaway, všetko pracovalo a zapadlo do seba ako malo. Brilantná hudba od Zimmera.

Prometheus (2012)

Po rozpačitých recenziách som k Prometheovi pristupoval troška z obavami, ktoré zmizli v priebehu prvých dvadsiatich minút. Všetci sa sťažujú na scenár aký je zlý a aký nekvalitný a prečo Scott dovolil niečo také. Pre mňa žiaden problém, spokojnosť po všetkých stránkach. Vizuálne zobrazenie nádherné až strašidelné, mne osobne chýbalo trocha zelenej. Režisérsky zvládnuté na jednotku, herecké obsadenie s topkou súčasnosti. Charlize Theron a Noomi Rapace krásne či už v skafandri alebo bez neho.

Moje letní prázdniny (2012)

Gibson je späť a to v plnej paráde. Prekvapenie ,ktoré je kvalitné či už v dramatickej podobe ako aj v komediálnej. Film od ktorého som čakal šedý priemer ale príjemne zabavil a určite sa k nemu rád vrátim za krátku dobu.

Sousedská hlídka (2012)

Nemuselo to byť tak zlé a príšerne hlúpe kebyže sa neobjavia emzáci. Obyčajné vyšetrovanie a pátranie po ľudskom zločincovi by filmu určite pomohlo. Kvalitný herci ,ktorí kývli len z jedného dôvodu a to dobre tučný honorár. Raz začas vybehol z úst nejaký priemerný vtip ale to na komédiu v ktorej sú Stiller, Vaughn a Hill nestačí. Stručne povedané megablbosť roka.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Niet nad starú klasiku. Páni v pokročilom veku a natrú to ktorémukoľvek akčnému filmu súčasnosti. Výborne hláškujúci Lundgren, klasicky dobrý Stallone a Statham, Arnie is back a Willis is Die Hard. Norrisa schválne nespomínam, iná liga. Aj druhý krát ma stará garda dostala a teším sa na trojku. I'll be back!

Zodiac (2007)

Precízne natočený, napísaný a zahraný film, ktorý má všetko presne zorganizované. Réžia, pozeral som s otvorenými ústami a nechápal som. Prekrásne dlhé zábery ,ktoré striedaly tie kratšie. Scenár, aj na svoju dĺžku mi film pripadal kratší minimálne o tridsať minút, skvele napísané. Herecké obsadenie výborné, zaujal ma výkon Ruffala. Čerešničkou na torte bola asi prvá hodina pri ktorej som v podstate nedýchal.100%

Diktátor (2012)

Fantastický Cohen, fajn hlášky, pribeh slabší ale v celku kvalitná zábava. Rád by som videl Director´s cut, pretože film bol kvalitne preriedený. 75%