Můj týden s Marilyn (2011)

Dlho som tento film odkladal, čakal som šedý priemer pretože Williams ani zďaleka nemá takú charizmu ako Marilyn ale opak bol pravdou. Po tomto filme som zmenil názor, Michelle je perfektná herečka ale aj neskutočne krásna žena a tá charizma tam je jednoznačne. Ako filmový fanúšik a nadšenec do všetkého okolo filmu som privítal práve proces natáčania. Branagh presvedčil a myslím že nominácie za herecké výkony boli zaslúžené. Curtisova réžia plus príjemná hudba a prostredie super.

Hačikó - příběh psa (2009)

Prekvapivo veľmi silný film, s veľkou dávkou emócií hlavne na záver, nejedno oko vyronilo slzu. Gere, Allen a ostatný herci doplnili mozaiku o tak vernom psíkovi ako bol Hachi. Réžia kvalitná ale čo by sme čakali od takého starého mazáka ako je Lasse. 90%

Strom života (2011)

Ano máme tu ďalší z filmov, ktorý sa chce tváriť a pôsobiť veľmi ale veľmi hlbokým dojmom. Doslova nám chce vliesť do našej hlavičky aby sme uverili že sa jedná o niečo viac. Som veriaci ale toto podobenstvo ma sklamalo. Vôbec sa nečudujem že niekto dokáže dať odpad. Ja som nebol tiež ďaleko ale jedinú svetlú vec čo som v tomto deprimujúcom snímku videl bola kvalitná kamera.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Američania dobre vedia ako ošklbať diváka. Dvojka, veľké zakončenie ságy sa nekoná. Stačilo len päťnásť minút pridať k prvej časti a nemuseli sme to odkladať na ďalší rok. 115 minút prázdneho rozprávania, nekonečných pohľadov a tak ďalej. Absolútne sklamanie, keď som dal predošlej časti štyri tak tu dávam ledva dve.

Pí a jeho život (2012)

Krásny snímok a to po všetkých stránkach. Vizuálne šialenstvo, ktoré funguje na sto percent. Ang Lee priniesol rozprávkový svet pre všetky vekové kategórie. Hudba, kamera, vizuálne efekty, Oscary skončily v správnych rukách, réžia no neviem ale ja s tým nič nespravím. Príjemné pohladenie duše. 80%

Posedlá (2009)

Nič prevratné, v rámci žánru šedý priemer. Obsadenie veľmi sympatické, Elba preukazuje svoj herecký potenciál. Ženské obsadenie dosť sexy, možno viac Beyoncé. 60%

Let (2012)

Washington je tip herca, ktorý nesklame, ten chlap môže hrať čokoľvek a vždy sa na to dobre pozerá. Tento snímok nie je výnimkou. Scenár super, réžia čo povedať, vitaj späť Zemeckis. Vedľajšie postavy správne uletené, dokonalé. Znamenitý film.

Profesor v ringu (2012)

Komediálne prevedený Warrior, prečo nie. Totálna pecka pri ktorej som plakal od smiechu. Postavy a celková partia Jamesa uletená. Fantastické súboje v klietke( zápas v daždi ), príjemná Salma a finálny duel. Všetko pôsobilo veľmi kompaktným dojmom. Komédia roka 2012

Naboř a ujeď (2012)

Ťažko povedať ako sa takejto sračke mohol upísať Cooper, absolútne nechápem o čom vlastne tento film bol. Zabitých sto minút môjho života. Tupý ale skutočne tupý scenár z hlavy amatéra Sheparda. Réžia detto, naháňačky na autách obyčajný vtip. Tak zbytočný film som dlho nevidel a dúfam že ani dlho neuvidím.

Milenci (2008)

Melancholický, pomaly plynúci, priemerný film s nadpriemernými hereckými tvárami. Phoenix necháva na pľaci dušu ale to sme si už zvykli, Paltrow a Shaw tváre na ktoré sa každý rád pozrie. Na záver som očakával väčšiu pointu, vyvrcholenie.