Parchanti (2010)

Úprimne povedať čakal som niečo podobné ako A-Team ale naopak prišiel minimálne C-Team.Nebolo to hercami pretože tí boli dobre poskladaný do zloženia, ktoré sedelo.Najväčšou chybou bol scenár pri ktorom som nemal slov že čo sa dá ešte hlúpejšie vymyslieť.Celkový dojem 45%.

Život po životě (2010)

Slabší ale určite nie zlý film s dielne Eastwooda.Myšlienka určite dobrá no chýbal náboj a možno zlom pri ktorom by vás to pohltilo.Čakal som určite silnejší záver pri ktorom dokážu tiecť slzy.65%

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Určite sa nejedná o jeden z majstrovských počinov Olivera Stone.Tých 127 minút sa mi zdalo priveľa a možno práve dlhšou stopážou stráca film šmrnc.Krásne prostredie NY ,dobrý scenár a výborný Douglas,Brolin pridávajú hodnotu tomuto ľahko zabudnuteľnému snímku.

Kontraband (2012)

Kontraband je film ,ktorý má spočiatku menšie tempu ale čím plynie čas tak sa zvyšuje a na konci filmu sa budete len s radosťou usmievať aká slušná prácička.To platí najmä pre hercov,režiséra.Niektorým sa možno nepozdávalo zoomovanie no mne to nevadilo, bolo to skôr prínosom.Wahlberg,Foster pre mňa absolútni víťazi v ich hereckých výkonoch, avšak iní za nimi mnoho nezaostali.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Kvalitne spracovaný a hlavne zábavný prírastok do rodiny Mission Impossible.Jednoduchá zápletka,sympatický herci a výborne vybrané prostredia kde sa film odohrával.Špiónskych vychytávok bolo pomenej ale vôbec mi nechýbali.Filmu neuškodila ani dlhšia stopáž cez dve hodiny.V pokračovaní očakávam návrat Rennera pretože bol dobrým osviežením celého filmu.

Warrior (2011)

Absolútna jednotka za rok 2011 ktorá mala na oskaroch dominovať bola odignorovaná celou akadémiou.Cez kvalitnú réžiu,výborný scenár ,neskutočné herecké výkony ktoré si aspoň nomináciu jednoznačne zaslúžili.Tom Hardy a Joel Edgerton ukázali že sú skvostnými hercami.Po ich boku Nick Nolte ktorý kraloval a oskar mal skončiť v jeho rukách.Len nechápem prečo mal práve tento film tak slabý finančný výsledok v kinách.

Válka Bohů (2011)

Vojna bohov sa snažila vypadať podobne ako 300 v ktorom bolo veľa súbojov,krvi a nadprirodzených bytostí.Čo však 300 malo a Vojna bohov nie bolo aký taký príbeh ktorý nenudil medzi scénami kde sa nebojovalo.Henry Cavill dostatočne dobrý na takýto typ postavy,Rourke kvalitný ako vždy a jediná žena na pľaci Freida Pinto sa takisto dala zniesť.Kvalitne vypracované prostredie v ktorom sa film odohráva a veľmi sympatické božstvo.

Mistrovský plán (2011)

Na Tower Heist som sa celkom tešil už z toho dôvodu ,že sa na filmovom plátne objavili spoločne také hviezdy ako Stiller,Murphy,Affleck,Broderick a iný.Očakávanie bolo vysoké ale celkový výsledok priemerný.Komédia len s malým počtom vtipných situácií okrem konca filmu teda záverečnej lúpeže.Murphy bol neviditeľný a keby sa tam neukázal filmu by to vôbec nezaškodilo.Scenár bol nemasný neslaný a tak troška nasilu zbúchaný dokopy.Nebyť záverečnej scény tak by som dal len dve hviezdy ale záver to aspoň trocha zachránil.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Netuším prečo tu panuje nálade ,že všetko okolo Twilightu musí byť totálna kravina a strata času.Štvrtá časť tejto série nieje dokonalá ale ani si nezaslúži 57% ktoré tu od užívateľov má.Prvá polovica filmu asi veľa ľudí nenadchla ale tá druhá išla na plné obrátky a to nielen kvôli Billovi Condonovi ale aj celkom zaujímavej zápletke.Herci sú zohratý a Condon ich správne nadstavil aby Twilight nebol len pre publikum do štrnásť rokov.Od poslednej časti očakávam ,že to bude dôstojné zakončenie tejto série.

Nezastavitelný (2010)

Scottov reparát za The Taking of Pelham 123 ,ktoré nenaplnilo očakávania.Druhý pokus sa vydaril a to preto že mal lepší a záživnejší príbeh čerpajúci zo skutočných údajov.Denzel Washington opäť skvelý ako sme u neho zvyknutý ale tiež dobre sekundujúci Chris Pine.Réžia prvotriedna a scenár tiež nestál za zahodenie.