Divoši (2012)

Krimi ako z minulých rokov kedy sa dalo ešte na takéto filmy vôbec pozerať. Pekné prostredie, sympatický herci, vítam návrat Travoltu medzi živých. Jednu vec ktorú by som zmenil by bola hlavná predstaviteľka Lively, postavička veľmi pekná chrumkavá ale herecky nie moc nadaná, našli by sa určite lepšie. Scenár, réžia na vysokej úrovni, celkový dojem veľmi pozitívny. 80%

Zabít tiše (2012)

Film ,ktorý nie je pre všetkých. Komorná atmosféra, prostredie bez akejkoľvek farby, ale to k tomu sedí. K všetkému čo sa vo filme udialo. Všetko malo svoju príčinu a následky. Herecké obsadenie na veľmi dobrej úrovni, réžia a scenár zodpovedajúce kvalite tvorcu. Možno dlhšia stopáž a hlbší pohľad do jednotlivých postáv by prinieslo väčší záujem od divákov. 75%

Nespoutaný Django (2012)

Western je žáner ktorý si upravili podľa seba už mnohí tvorcovia. Taktiež aj Quentin ale ten môže chytiť do ruky všetko čo len existuje a boduje na každom fronte. Herecké predstavenie, všetci na Oscara , réžia, scenár, dokonalosť. 100%

Love (2011)

Akciou nabitý trailer, no vo filme hrá dôležitejšiu dejovú linku romantika. Určite zlepšenie v porovnaní s BAfilm. Postavy reálnejšie, krátka časová pasáž neuškodí. Herecké výkony priemerné čo by sme od Slovákov čakali, nebodaj viac?Priemerný film preto nechápem rekordnú návštevnosť v kinách. 65%

Podfu(c)k (2000)

Absolútny masaker made in UK. Herecké predstavenie nemá konkurenciu, režisérke podanie naozaj skvelé. Scenár v komediálnej podobe perfektný v každom ohľade, každá postava mala svoje dôležité miesto, poslanie. Prvýkrát som sa smial na slovenskom dabingu.

Bourneův odkaz (2012)

Slabý vývar pravého Bourna. Akcia nesklame ale ani nenadchne ako u predošlých častí. Len opätovné spomínanie Bourna mi pripomínalo že pozerám nejaké pokračovanie série. Renner nie je zlý herec avšak pokračovať v niečom čo malo všetko čo akčný film má mať nie je jednoduché. Od Gilroya som čakal viac aspoň čo sa týka scénara. Stále omielanie o nejakých modrých a zelených pilulkách ma počúvať nebavilo. Nevydarené pokračovanie 60%.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Nápad zaujímavý, meno Nolan značka kvality, herci ktorí majú za sebou úspešné filmy či seriály, ale zostalo len u toho. Vydržal som osem častí po ktorých som so seriálom skončil, pretože sa nedeje skoro vôbec nič. Stále dokola to isté zachraňovanie, postavy nikam nenapredujú, stereotip. Sklamanie, seriál ťaží len na mene známeho tvorcu Nolana.

Sněhurka a lovec (2012)

Nejedná sa vôbec o zlé spracovanie klasickej rozprávky. Film sa snaží zapôsobiť na širšie publikum, mladšie ročníky budú očarené no pre skoršie narodených šedý priemer. Herecky zvládnuté dobre, atmosféra funguje ako aj vizuál celého filmu. Financie sa producentom, filmovému štúdiu vrátili len tak tak, čo nerobí dobrú atmosféru pred možným pokračovaním. 60%

Expresní zásilka (2012)

Slušná dávka akcie z prostredia messengerov NY. Celkový príbeh nestál za veľa ale jazda po uliciach nemala chybu ako aj komediálny nádych. Fajn kamera uveriteľná jazda, Gordon-Levitt za tento rok boduje, Shannon naozaj výborný. Pre mňa ako fanúšika bike messengerov energický film, ktorý stál za videnie. Na porovnanie dokument o reálnych cyklokuriéroch Line Of Sight (http://www.youtube.com/watch?v=0npCFw9TEnA).

Line of Sight (2012)

Pre šialencov, bláznov a vášnivých cyklistov ideálny obraz spolužitia s bicyklom a mestom.