Signál (2012)

Nevím proč češký film musí poukazovat na samotnou českou mentalitu. Vždy se z příjemné komedie stane sarkastická ironie na to jakej jsme národ naivních oslů. Můžeme si za to sami. Filmaři se snaží o duchaplné a depresivní filmy, které mají oslovit "úžasné" české kritiky a nikoli díváka. Ano Kolija byl kárán za svou kýčovitost, ale dle mého názoru proto se na film dívám. Abych viděl svět růžovýma brýlema a zbavil se pocitu, že všechno je černé až šedé! Opět se ze Signálu stává film se sklonem kritizovat českou blbost!

Dívka s perlou (2003)

Snímek je zaměřen především na umělcovu "spontální inspiraci" a ten nepochopitelný pocit, kdy to prostě přijde a vy víte, že to co máte na mysli bude ten nejúžasnější obraz, který vás kdy napadl. Colin Firth se s tímto úkolem popral velmi dobře a jeho něžná, okouzlující múza, Scarlett Johanson, taktěž. Sám mám k malování velmi hluboký vztah a o těchto silných pocitech "asi" něco vím. Sami se můžete přesvědčit, že Vermeer tuto dívku nemaloval "jen" jako modelku.. oproti ostatním jeho obrazům má tento něco navíc a to je právě ten slastný a lehce poddajný úsměv. http://www.hsd3.org/HighSchool/Teachers/MATTIXS/Mattix%20homepage/studentwork/Whitney%20Cleveland%20Webpage/Assets/jan_vermeer.jpg Film zachytil to co zachytit měl. K tomu skvělé obsazení a překrásná hudba! Po 350 letech vám skládám pokloonu mistře.

Greta (2009)

Hilary Duff, se sklony sebelítosti, kráčí k jedinému možnému řešení. Psychologický podtext filmu je velmi nepatrný a navíc není moc zajímavý svým obsahem. Zasazení do městečka s kýčovitým nádechem nebyl příliš dobrý nápad stejně jako celý film to působí jako nějaká kaše co se snaží hrát na zajímavé jídlo. Nijak mě tento snímek neoslovil a v mé paměti si místo zřejmě nevybojuje.

Ve službách papeže (1965)

Snímek dokonale zachycuje vztah mezi papežem Juliem II. a Michelangelem. Umělcovu touhu dokázat světu, že vytvořit obrovské dílo žádá pochopení a víru. Ambiciozní Buonaroti byl vynikajícím sochařem avšak když člověk má božské ruce dokáže z pouhych obrázku vytvořit veledílo hodné věčné slávě. Pro mne je mistrem nad mistry Da Vinci či Rembrandt, ale nutno podotknout, že takový páni se rodí jednou za 100 let. Přece jen kdo z nás by dokázal vymalovat kapli v leže a v takovém měřítku?

Caravaggio (1986)

Chudák Caravaggio tohle si nezasloužil! Nevím jestli jsem nepobral umělecký záměr tvůrců, ale ten dotyk moderního světa je nepřijatelný. Jsem milovník úmění a snad můžu říct, že o tom i něco vím, ale tohle je podivné vykreslení člověka s ohromným citem pro světlo a zachycení "zkreslené" reality. Takhle ne!

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

No popravdě na tu volovinu si člověk musí zvyknout. Nejlépe pustit si sebevražednou kombinaci všech tří dílů po sobě a věřte nebo ne po prvním dílu si zvyknete na ty stupidní dialogy a po tomto opojení si to začnete i užívat. Jé to odpadová záležitost, ale to té barevné volovině rozhodně udělat nemůžu.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Nemůžu to ohodnotit špatně. Dávno jsem to viděl v televizi a až po delší době se na to podíval s nadhledem... Musím říct že moje postoje se o dost změnili. Napoprvé jsem v tom viděl stupidní, barevnou a uměle nafintěnou debilitu. Moc jsem se nemýlil, ale pokud hledáme film na odpočinek bez jakéhokoli nucení zapnutí mozkových závitů, tak právě HSM je dobrej kandidát. Písničky nejsou hrozné a dají se i poslouchat. Napodruhé mi to nepřišlo dementní spíš Disneyovské!

Na vlásku (2010)

Myslím, že Shrek je poražen! Je to krásně provedé, děj je skvělý a šlape jak hodinky. Láska má v pohádce být nastíněna přesně jako zde. Písničky krásné a vše je naprosto k popukání. Prostě skvělé a nejen pro děti!!!!:P

Muž na Měsíci (1999)

Formanovi se podařilo natočit něco naprosto nepředvídatelného. Jima Carrey není můj oblíbenej pán a rozhodně jsem po půl hodině nebyl nadšený a chtěl film utnout a nedát mu šanci. Jenže pak se objevuje malá skrytá myšlenka, která říka: "Ať mi prosím dají jen šanci to zkusit..." a já s Formanem souhlasil. Někteří podle reakcí postrádají důmyslnější myšlenku a pochopení. Ona tam je a více než silná.. otázka rozlišení pravdy a lži, které podlehne i samotný hlavní hrdina a my i přesto, že cítíme silné nesympatie k hlavnímu hrdinovi se ho snažíme pochopit až k závěru, který nám řekne pravdu/lež. V nenápadnosti a odlišení je tato genialita stejně jako dokonalý komik baví mlčením!.

Sněhurka a lovec (2012)

Od tohoto snímku jsem čekal asi příliš hodně a až moc jsem se na něj těšil! Veškeré propagační materiály nasvědčovaly tomu, že se bude jednat o temnou a dokonale propracovanou pohádku ve všech směrech. Snímek začal až pčíliš rychle nabírat na tempu a my se už 5 minutě ocitáme u korunovace královny. Stále však film je zajímavý krásným provedením kulis a kostýmů. Za zmínku kladných vlastností stojí i Charlize Theron (nebýt ní tak se ubiju o křeslo) a skvěle vybrané interiéry a lokace. Jenže příběh se přesouvá pomocí velmi neobratných dialogů do Temného hvozdu a právě zde upadá poslední slza mučedníkova!!! Opilecký buran, který sežral veškerou moudrost světa (bohužel ji pak hned vyzvracel a nechutné zbytky v něm zůstaly) a s ustaraným výrazem promlouvá k Sněhurce (jak se dovíme "Ztělesněný život")... Po tomto scénáristickém kolapsu jste zralý na umření trapností! Ikdyž se z tohoto stavu dostanete je pozdě! Následně jste doslova umlácen "krásnýma" blbostma a vy se modlíte za konec! Jenže na scénu se dostává africká želva, která v symbioze po boku jelena žije v anglickém hvozdu! Prooooooooč?!!! Řve vaše mysl a vy jen kvůli těm penězům zůstanete sedět v křečích... závěrečná doslouvná korunovace tohoto snímku byl milostný vztah hrdinky z Arku a Lovce s lehce zženštilým princem. Amen... Třikrát hurá za dabing ten byl "královsky" ze*srán! ZKLAMÁNÍ!