Lepší svět (2010)

Překvapují mě reakce některých zdejších "odborníků"! Film přibližuje rozdílné vnímání morální existence a dokonale vystihuje stav člověka, který poznal ztrátu milované osoby. Nevidím na tom nic kýčovitého a vyumělkovaného! Abych pravdu řekl, trošku mi vadilo chování dospělých vůči dětem, ale takhle to v severských zemích hold chodí. Pointa přátelství je taky velice hezká, ale to nejlepší na tomhle filmu je nastínení "odkrytí závoje mezi životem a smrtí". Když pohlédnete smrti přímo do očí tak zjistíte, že se týká i vás a o to tady jde... ti co se tady snaží být velkými kritiky koukněte se na tento film až si sáhnete na SKUTEČNÉ dno... Pro mne je to jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední měsíce!

Píseň lásky samotářky (2004)

Chvíli mi opravdu trvalo přijít na to, co mě má chytit za srdce a nepustit do konce filmu. Na úplném konci mé pocity a myšlenky dostaly ucelenější tvar a já si řekl "ano bylo to fajn i k zamyšlení". Popravdě Travolta mě bral jen v Pomádě, ikdyž v tomto snímku je to spíš charakterem postavy. Scarlett je kouzelná jako vždy a zbytek mě ničím nenaštval ani nenadchl. Z celkového výsledku mám rozpruplné dojmy a má hlava ví, že se na tento film pravděpodobně už nepodívám.

Milionář z chatrče (2008)

Nevím kde se ve mně vzalo to nadšení?! Moje mysl byla dlouhou dobu ošálena nějakým rasistických oparem a já odmítal se na tento film kouknout, i přesto, že byl oceněn Oscarem. Jednoduše mě nijak nelákalo téma a rozhodně ne začlenění děje do jedné z nejhn.. lidnatějších zemí světa. Pak jsem se probudil a zjistil, že to je opravdu snímek hodný uznání- Originálním a nekýčovitým způsobem vyjádřen osud nehynoucí lásky v podkresu- Chci být milionářem, ale jen s jejím srdcem- a právě za tuto skrytou myšlenku mě snímek dostal. Má to hlavu a patu!

50/50 (2011)

No film 50/50 mě nijak moc neoslovil a zanechal ve mě stopu asi 50/50:)... Do tohoto filmu jsem šel s malým zatrpklým úsměvem- jak někdo může udělat film s tak těžkým tématem!?- Mám zkušenost s umíráním velice blízkého člověka na rakovinu a říkám, že je to ta nějtěžší ztráta co člověk může protrpět. Čekat na konec je šílené. Navíc tenhle snímek mi nepřišel adekvátní k realitě.

Fotbalové opojení (1997)

Colin Firth v jedné z jeho nejlepších rolí. Tahle mírně tragicko komediální postavička mu padla jako ulitá a já se několikrát dostal to záchvatu smíchu. Skvělej anglickej humor o národní lásce k fotbalu. Rozhodně to musí vidět fanoušci nejen Arsenalu!... "Nevím jestli život stojí zahovno, protože Arsenal hraje na hovno nebo je to naopak." Jasný tip na zhlédnutí- ženy pochopí podstatu fandění nás "primitivů"!

Adele: Živě z Royal Albert Hall (2011) (koncert)

Ku*va tak to je neskutečná energie v hodině a půl.... pokud jsem měl silný mráz po zádech "jen" u monitoru tak si nedovedu představit co bych dělal u živého vystoupení!... Adele jsem do této chvíle naprosto ignoroval- dotklo se mě pár písní, ale nedal jsem jim šance... tento koncert mi ukázal jak moc jsem se pletl!!! Wonderfull!!!!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Absolutně jsem v tom neviděl prvky Pána prstenů. Trilogie Lotr byla naprosto vyjímečná záležitost kdežto toto je taková dětinská pohádka. Každopádně vůbec jsem se nenudil a navíc se i slušně bavil... to jsem nečekal!... Mírně mi vadli ti spratci, ale tady jde spíše o jakousi antipatii k americkým(britským) dětem...:) (myšleno s nadsázkou). Kdybych byl asi o deset let mladší nejspíše by mě šílenství jménem Narnie strhnlo, ale já se nechal strhnout Pánem prstenů a ten se nedá s tímhle filmem srovnat. Gandalf vs. Lev Aslan 10:0.... (vhodné pro děti, které pobaví mluvící zvířátka)

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Nebudu váhat s nejvyšším hodnocením, protože když se člověk při sledování vrtí na sedačce jak rodeo tak to je přesně vono! Hudba byla skvělá, countrydance taky bomba a já nemám co dodat! Prostě milovníci pohybu a zvláště tance musí rozhodně vidět!:) (Písničku Footloose nemůžu ani za boha dostat z hlavy!)

Jak na věc (2002)

Romantická komedie vyhýbající se veškerému životnímu klišé. Hugh Grant ztvárnil roli -hovnoděláče- naprosto dokonale a já se nejednou nahlas rozchechtal (koukal jsem na film ve vlaku). Opravdu velká oddychovka, která vás hodí do pohody. Co bych vytknul je výběr herce na malého Marcuse. Nezlobte se na mě, ale ten chlapec měl tak škaredý kukuč až to nehezké bylo...:) Nicméně na skvělé sobotní odpoledne je to jasná volba.

Poslední polibek (2006)

Ač nejsem zdaleka ve věku hlavních hrdinů dokázal jsem si dokonale vybavit pocity jednotlivých postav. Zach Braff je skvělý a Rachel Bilson asi není holka, kterou bych nechal stát u cesty samotnou.. celý nádech filmu se nese v relalistickém světě mladých lidí před důležitými životními kroky. Čelit obavám a strachu nebo před něma utéct a zažít bezstarostnou životní jízdu bez jisté budoucnosti?.... skvělý kousek a stojí za to jej vidět:)