Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bravůrní zakončení kouzelnické ságy. Nechápu jak někdo může tomuto dílu vytknout nedostatek emocí?! Ztráta milovaného člověka není málo? Přátelství tak silné, že slova jsou zbytečná? Rodiče co vidí odrůst své děti a dává tak pokračování svěho rodu?.. To vše je vám asi málo. Do kina jsem šel s tím, že vím do čeho jdu a asi jsem očekával mnoho, ale nebyl jsem ani minutu zklamán! Od začátku to mělo skvělý spád, efekty naprosto dokonalé a herecké obsazení takřka bezchybné. Helena Bonham Carter byla perfektní, známá trojka jakbysmet a největší záporák ságy, Ralph Fiennes, dokonalý. Pro mne bylo i mnohem zajímavější závěrečný souboj, mezi chlapcem s jizvou a Pánem zla, než v knize. Já osobně nedokážu nic vytknout. A abych nezapomněl, Severus Snape byl vykreslen náramně!. Celý dojem z filmového prožitku mi trošičku kazili nevyzrálí pubescenti a chřoupající prasata nebo můj napěchovaný močový měchýř. Tady to všechno končí! 95%

Zkus mě rozesmát (2011)

Popravdě prvních dvacet minut můj názorna tento film nebyl moc příjemný, když si představím ty parchanty tak je mi zle, ale postupem času jsem to rozdýchával. Hlavně když se více objevovala moje oblíbenkyně Jennifer Aniston, která dávala svou postavičkou jako lusk naprdel i Brooklyn (kdo může pojmenovat svou dceru po části města?). Je to oddychovka a není přítěží v postnedělním programu. 70%

Zlo mezi námi (2003)

Vzepřít se i přes všechno co se kolem děje se nese tímto filmem. Od prvních minut je znatelné, že toto není "americké" pojetí filmu nýbrž krásný evropský snímek o šikaně na klukovské škole. Nejsem filmový kritik takže hodnotím filmy spíš dojmy tak jako by to mělo dělat 90% uživatelů a nehrát si na něco víc. Film se mi totiž hrozně líbil a nechci v něm nutně hledat chyby, protože s každou tou chybou se stává odlišný a originální oproti ostatním. Herci mi nijak nevadili a představitelka Marie mě doslova okouzlila! Láska ve filmu je s nádechem a nikterak strhující, no, ale mě se líbila a myslím, že stojí za to vidět tento film o překonání sebe sama a strachu z prohry.

Pearl Harbor (2001)

Já tento "americkej sračkomil" nikdy neměl moc v oblibě a po neoficiálním obvinění Svěrákových, že je námět ukradený z chistaného Tmavomodrého světu (práva společnosti vlastnit každý film který přijde po Koljovi), mi tento film naprosto znechutil...

Katka (2009)

Tento dokument je zobrazením zničení mladého člověka, který nutno uznat postrádá jakoukoli chuť něco dokázat a vzchopit i přes to co se mu stalo a právě to považuji za největší zbabělost. Mám vlastní už tak dost nepříjemné zkušenosti s nepříjemností osudu a není to lehké, ale stojí za to bojovat. Katka to nedělá, nachází úlevu v drogách, i přesto, že je známo tím jak drogové stavy prohlubují deprese po tom chvilkovém "nebeském uklidnění". Byl jsem na tento film se školou, v prvních pár minutách se banda pitomích pubescentů smála při každém jejím zašišlání a ucházela jim myšlenka filmu. V druhé části se někteří rozhodli jít si na protest zapálit trávu na chodbu kina... a konec?.. To všichni seděli jak zařezaní a nevěděli co si myslet, to hučení hlav šlo slyšet na míle okolo, a věřte mi, že pozorovat co tento film dělá s mladýma lidma v průběhu sledování opravdu stojí za to!:) Dávám 80%

Procitnutí v Garden State (2004)

Nebudu se snad ani zmiňovat o tom, že Natalie Portman je dokonalý anděl a Zach je velkej sympaťák. Tato nenápadná komedie si mě naprosto získla svým humorem i nenápadným nahlodáním každého z nás ať se nad sebou lehce zamyslíme. Tento film doporučuji a dávám 95%

Pravidla moštárny (1999)

"Dobrou noc princové z Maye, budoucí králové Nové Anglie!" Tato věta mi uvízla neskutečným způsobem v hlavě, nutno uznat, že herecké obsazení nemá chybičku a že Jan Svěrák možná udělal chybu když odmítl tuto bránu do Hollywoodu. Někde jsem četl jeho osobní důvody odmítnutí tohoto filmu (nerozumněl problematice "černých sběračů jablek"), já tento film máme rozhodně ve své top a nevím co všechno bych měl vyzdvihovat, někdo jednoduše sednete a víte, že ten film je pro vás jak dělaný. Moc rád bych tento film viděl v top 10.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

"...počkej na mě 5 let...." , né to je hodně.... "... tak počkej 3!"..... jo to by šlo.. : Bože já snad jsem úplně mimo. Řekl jsem si dneska kouknu na ten šílenej kolotoč co oblbuje ty "pubošky", no myslím, že na to fakt nemám já celej film trpěl jako pes tu holku jsem chtěl zabít a to bez superschopností, chudák člověk co dostane na svědomí natočit takovouhle sračku z toho prostě nic nevysekáte ani za mák. Edwarde a Bello odpusťte, že jsem vám bez slitování nedal odpad!, hodit vás do kupy s majorem Maisnerem přece nemohu na to jste až moc hezcí.

Stmívání (2008)

Sakra to jsem se asi deset minut přemáhal ať nedám odpad! Něco tak stupidního a hloupého jsem ještě neviděl, je pravda, že hvězdičku jsem dal jenom proto, že chudáci herci museli odříkat tak nesmyslné a primitivní dialogy. "Jsi jako moje osobní značka heroinu...!" No tak to jsem tekl!