• Thriller

Zpátky do ringu (2013)

Stallone i De Niro si už před lety zahráli boxery a šlo jim to skvěle. Monžá bylo motivem tvůrců k natočení tohoto filmu to, že dají dohromady dva herecké veterány a z jejich "staříkovství" vytlučou nějaký ten komediální film. Ale ono to jaksi nevyšlo. Jako samostatné jednotky působí oba dobře, ovšem jejich vzájemné konfrontace (verbální i pěstní) jsou moc často spíš neúsměvné až trapné na jedné straně a na druhé zas nechtěně směšné tam, kde měly působit vážně. Takže celkově obyčejně průměrný film s pachutí promarněné šance natočit něco mnohem lepšího.

Vedlejší účinky (2013)

Z počátku se to příliš vleče, trochu tempa by filmu jen prospělo. Samozřejmě dojde k jistým zvratům, jak také jinak, to by ani nešlo. A když už tušíte, jak to vlastně bude, tak čekáte, jak se to rozuzlí. Ten závěr jsem sice očekával, nic pro mě překvapivého se nekonalo, ale i tak mohu konstatovat, že jsem viděl kvalitní psychothriller, který má jistě své mouchy, nicméně dají se imaginárně odehnat a být při závěrečných titulcích vcelku spokojený.

Nevědomí (2013)

Hlavní síla tohoto filmu je ve vizuální a výpravné stránce celého projektu. Samotný příběh ale také funguje velmi dobře, takže na tuhle sci-fi říznutou postapokalyptickou vizí Země po útoku z vesmíru se dost dobře kouká a pro diváka, který nemá nic proti tomuto žánru, určitě nebude zklamáním.

Sunshine (2007)

Začalo to zajímavě, ale jak se blížilo finále, získávalo to stále víc a víc mínusových bodů, přičemž konec celý film srazil až k hranici obyčejného průměru, což je velká škoda, protože bylo zaděláno na něco opravdu dobrého. Takhle nakonec zbyl jen vizuálně zajímavý film a to je pro mě málo.

Jako za starejch časů (2012)

Tři vysloužilí gangsteři ukázali, že staré železo určené k sešrotování může být za jistých podmínek zatreceně nebezpečné. On je totiž čas buď žvejkat nebo zabíjet. A když dojdou žvejkačky, musí přijít na řadu bouchačky. Ustřední trojice nemá chybu. Každý z nich je ve své roli jako ryba ve vodě. Možná by lepší scénárista dokázal z tohoto námětu dostat víc, ale to už vem čert, protože film je to i tak dost dobrý.

Kandidát (2013)

Kandidát je místy dost chaotický, zvukově hodně nevyvážený a dost často působí směšně a to nechtěně v momentech, kdy chce být vážný. Tam, kde se pokouší být vtipný se mu to někdy i podaří, většinou však ne. Střih je také až moc chaotický. Pochopil jsem, co nám tím vším chtěli tvůrci říct, jaké jsme v podstatě stádo ovládané pár ovčáky se psi, a možná tomu tak i je. Každopádně považuji tento film o manipulátorech a manipulovaných za slabší průměr.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

U Čtvrté hvězdy jsem se velmi dobře bavil. Neříkám, že jsem slzel smíchy, ale bavil jsem se fakt dobře, což je pro mě důležité. Herecké obsazení má vskutku sílu a všichni do toho šlapali ze všech sil, co jim jen scénář dovolil.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Nejde sice o nějakou extra bombu, ale i tak je to seriál, na který se moc dobře kouká. Dobrý scénář, herecké výkony i režie, a to vše má příjemné tempo, děj se posouvá stále kupředu bez nějakých zbytečných zádrhelů. Prostě seriál, který rozhodně dost vyčnívá nad současnou seriálovou tvorbu nejen u nás.

Neviditelní (2014) (seriál)

První díl mě hodně zaujal, dost jsem se u něj bavil a těšil jsem se na další. Jenže hned od druhého dílu začal seriál stagnovat, jako by tvůrci vystříleli všechnu munici hned na začátku. Ale i tak to byla vcelku pohodová podívaná a řadím seriál k těm lehce nadprůměrným.

Terapie láskou (2012)

Tento velmi oceňovaný film pro mě nefunguje jako komedie ani jako drama. Je to takový mix, u kterého jsem se spíš nudil, herci v hlavních rolích mi připadali nuloví. Režijně zručně natočené, ale obsah nic moc. A pořád si říkám, odkud se všechna ta kladná hodnocení a ocenění berou.