• Thriller

V moci ďábla (2005)

Dá se po Vymítači ďábla natočit na téma exorcismu ještě něco zajímavého? Myslel jsem si, že ne, ale mýlil jsem se. V moci ďábla se sice nezapíše do dějin hororového žánru jako zmíněný Vymítač ďábla, nicméně své kvality jistě má a rozhodně stojí za zhlédnutí. Ten film je uváděn jako podle skutečných událostí. Beru to sice s rezervou, ale i kdyby byl jen z části podle pravdy, tak na mě Emily docela udělala dojem.

Nákaza (2011)

Film o smrtícím viru, který začne kosit lidstvo není sice tak akční jako na podobné téma natočená Smrtící epidemie, o to je ale uvěřielnější. Soderbergh odvedl dobrou práci a herci mu to dobře zahráli. Jak to skončí, to je v podstatě jasné, když si vezmeme, že je to americký film. Být to po mém, nechal bych virus řáídit víc. A kdo ví, jednoho dne možná tenhle podbuněčný organismus opravdu rozpoutá pořádnou pandemii a zredukuje přemnožení druhu člověk rozumný. Zatím musí postačit kvalitní film.

Můj týden s Marilyn (2011)

Možná, že Colin Clark, podle jehož deníku to bylo natočeno, něco takového prožil. Osobně si myslím, že to byly leda tak jeho mokré sny, ale nechci mu sahat do svědomí. Zveřejněním deníku se rázem proslavil a ať to bylo jakkoliv, tenhle příběh je prostě pitomý, stejně tak jako celý film.

Slova (2012)

Výborně zahraný film, ve kterém se skrývá sonda do hlubin svědomí. To vyrovnávání se s vlastním svědomím je sice poněkud hollywoodsky slabší, ale dá se to zvládnout, protože jinak působí celý příběh velmi dobře ve všech svých vrstvách, takže uslzené oči hlavního hrdiny se dají odpustit.

Bez kalhot (2012)

Zcela průměrný film, který v sobě možná měl nějaký potenciál, ale ten se kamsi vypařil. Soderberghova režie je sice dobrá, ale co naplat, když obsah je zvětralý jak pivo v dlouho otevřené lahvi.

Červená světla (2012)

Zajímavě rozjetý příběh, ve kterém jsou sice nějaké ty nelogičnosti, ale to by se dalo odpustit. Kde taky hledat nějakou logiku v oblasti paranormálních jevů. Bohužel celý film shazuje ne moc povedený závěr. Nic méně i tak stojí Červená světla za zhlédnutí.

96 hodin: Odplata (2012)

Jednička byla fajn, ale dvojka se teda moc nepovedla a celé to vyznívá nechtěně směšně. Aspoň že to má docela spád a nevleče se to moc dlouho.

Ona (2013)

Dobře natočené a zahrané, i když jsem se tomu celému nakonec musel vysmát. A jestli takhle jednou lidi dopadnou, s jednou rukou mezi nohama a sluchátkem v uchu, z něhož zní sexy hlas operačního systému...tak to teda bude něco. Ale fakt to není špatný film. A ty parádní kalhoty, co tam chlapi nosí... To se musí vidět.

Sedm psychopatů (2012)

Jen průměrný film s pár dobrými momenty, na které se bohužel až moc rychle zapomíná v té změti balastu. Promarněný nápad na potenciálně dobrý film. Holt se to někde mezi mozkem a rukama při psaní scénáře jaksi zaseklo.

Expresní zásilka (2012)

Akční film bez výbuchů a jen s jedním nenápadným výstřelem? Jde to vůbec? Ano, jde. Divák si užije nebo "užije" spoustu rychlé jízdy na kolech newyorských messengerů, do toho nějaká ta zápletka se špatným poldou a je to. Dá se to nenáročně sledovat nebo zívat. Já to zkouknul, zcela nenáročně jsem se nenudil a vím, že víckrát už to neuvidím.