65 (2023)

Jako jo, vypada to, ze nejaky prachy na film byly, takze trikove to nevypada vubec spatne, navic Driver je charismatickej sympatak a nektery sceny jsou slusne napinavy az hororovy, ale to je tak vsechno. Jinak je to nic novyho neprinasejici sci-fi becko ala Riddick, ktery je predvidatelny od zacatku do konce, hloupy a i pres kratkou stopaz vcelku utahany. Proste nezajimavej prumer.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Nuda, nuda, kecy, kecy, asi tak by se dalo shrnout pokracovani jedny z nejsympatictejsich novodobejch ceskejch pohadek. Mame tu stejny postavy v jinym pribehu, kterej neni vylozene pokracovani prvniho dilu, sice na nej navazuje, ale stoji dejove naprosto samostatne. Film je zamerenej na postavu Krenkovy, ktera se celej film chova jak totalni krava a ostatni jsou jen takovy krovi. Dve hodiny se prakticky nic nedeje, aby tu na zaver byla bitva, na kterou tvurci fakt nemeli rozpocet. Je to nudny, je to silene dlouhy, vypada to lacine a hlavne to je naprosto zbytecny pokracovani. Sem tam se povede nejakej for, ale to je tak vsechno. Slabsi 2*.

Princezna zakletá v čase (2020)

Vlastne jedna z asi nejlepsich novodobejch ceskejch pohadek. Jednoduchej, ale dobre promyslenej pribeh, kterej svizne odsejpa, na cesky pomery slusny triky, fajn fory i akce a jedna z mala ceskejch veci, u ktery se da mluvit o fantasy. K tomu sice nijak zvlast dobre hrajici, ale sympaticky herci. Takze za me spokojenost, film uz jsem videl nekolikrat a presto nemam problem na to v televizi kouknout, kdyz ho zase budou reprizovat. Lepsi 4*.

Blue Beetle (2023)

No vlastne jsem cekal daleko vetsi pruser. Tohle je nicim neurazejici, svizne odsejpajici, mistama vtipna komiksarna, ktera kdyby nevznikla, tak se vubec nic nedeje, ale na jedno skouknuti uplne v pohode. Akce je natocena docela slusne, zaporak je v pohode, triky slusnej prumer a hlavni hrdina s jeho rodinkou sympataci. Sice je titulni hrdina takova vykradacka Iron Mana riznuta Spider-Manem a Green Lantern, ale to me nijak netrapilo. Strihac se sice hlavne v prvni pulce mohl vic snazit, ale nic hroznyho. Takze za me zabavna blbost na jedno skouknuti a lepsi 3*.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jako az takovouhle jizdu jsem necekal, fakt nevim, co bych filmu vytknul. Od zacatku do konce neskutecna jizda se skvelou a napaditou animaci, na animak super pribehem, skvelejma pisnickama a hlavne do posledniho perfektnima, hlaskujicima postavama. Proste zabavna, napinava, vtipna a dojemna jizda od zacatku do konce a nejspis animak roku.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Proste dalsi, nic novyho neprinasejici transformeri film. Opet tu mame partu kladasu, partu zaporaku a opet se pretahujou o nejakou super dulezitou vec, tentokrat nejaky teleportacni paratko. No a mezi tim se mota hlavni lidska dvojka tezce nesympatickejch pubertaku. Navic Caple fakt neni Bay, takze i kdyz to krome nudnyho uvodu vcelku slusne odsejpa, akce buhvijak zajimava nebo napinava neni, k tomu tu mame nezajimavou hudbu a jen lehce nadprumerny triky. Nebejt fajn zaverecny bitvy, asi bych sel jeste niz, ale takhle to ty 3* da, ale i tak se jedna asi o nejslabsi a urcite nejnudnejsi film serie.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

No furt je to ten starej dobrej Indy, Mangold ma nakoukano, takze sem cpe presne to, co maj fanousci radi a co od Indiana Jonese ocekavaj, ale uz to tak nejak nema to svoje kouzlo.  Akce je fajn, ale nic, co by clovek nevidel v ostatnich dilech, triky az na par drobnosti bez problemu, pribehove taky vicemene navrat ke korenum, i kdyz vic samotnyho hledani "pokladu" by neuskodilo. Ford na to ve svym veku porad ma, i kdyz unava na nem krapet videt je. Problem je, ze by k sobe potreboval nekoho lepsiho nez Bridge, ta je totiz fakt na pest a celou dobu me silne srala, jak samotna herecka, tak jeji postava. Prekvapive i Mikkelsen je naprosto o nicem, naprosto nezajimava postava a fakt hodne slabej zaporak. Tentokrat je i krapet slabsi hudba, krome ty jedny ilonicky skladby tady vlastne nic moc zajimavyho nezazni. Urcite se nejedna o zadnou tragedii, furt je to fajn dobrodruznej film, kterejch se dneska uz moc netoci, ale zaroven se jedna o nejslabsi dil, kterej jako rozlucka s postavou moc nefunguje a zaver je vylozene debilni.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Tak tohle bylo docela zklamani, necekal jsem buhvico, ale ukazky slibovaly pohodovou komedii, bohuzel to nejlepsi bylo prave to v ukazkach. Pribehove to je sice v pohode, par scen fakt pobavi, ale vetsinu casu se dej jen tahne, nic moc se nedeje a ackoliv Cage a Pascal jsou sympataci, moc nemaj, jak to utahnout, proste nuda a pritom se z toho dalo vytezit daleko vic.

Papežův vymítač (2023)

Vlastne jsem to cekal daleko horsi, ale Avery tyhle becka docela umi. Film samozrejme tahne charismatickej Crowe, bez nej by to byl jen dalsi tuctovej vymitaci film. Jinak je to klasickej pribeh o vymitani, s klasickejma hororovejma scenama, tvurci se snazi naroubovat jeste nejaky jakoze spiknuti a fakt se jim to nedari, navic to vysumi tak nejak do ztracena. Ale jinak pohoda, dej svizne odsejpa, starej barak s katakombama je idealni misto, triky v pohode, par scen slusne napinavejch, par slusne nechutnejch a konec v pohode vygradovanej, takze jsem se vlastne vcelku bavil. Lepsi 3*.

Lék na život (2016)

Jako nebylo to spatny, ale bohuzel ani zadnej zazrak. Takovej slabej odvar Prokletyho ostrova. Verbinski slusne buduje atmosferu, az hororovy vyjevy postupne pribejvaj a misty to je fakt solidne napinavy, jenze problem je, ze pointa je cloveku jasna uz tak nekdy od poloviny filmu, 140 minutova stopaz je naprosto silena, od tajemna az hororu se to postupne presouva spis k slusnymu bizaru a nemoh sem si pomoct, ale DeHaan me proste sral a mel jsem chut fandit spis Isaacsovi. Po vizualni strance parada, par scen je super, celkove paradni atmosfera, ale to je bohuzel tak nejak vsechno.