Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Asi jsem cekal moc. Dostal jsem sice fajn fantasy, kterejch je posledni roky jak safranu, ale proste me to nijak zvlast nestrhlo. Vlastne je tu vsechno v poradku. Je tu super sympaticka hlavni particka, ktera hlaskuje jak o zivot. Jsou tu dostatecne kvalitni zaporaci. Triky naprosto v pohode a celkove vizualni stranka hodne fajn. Hudba sice nic nezapomenutelnyho, ale taky v pohode. No a souboje celkem napadity. Jenze jako celek se ten film tak strasne tahne, clovek furt ceka, kdy se to rozjede, ale tohle je jen takovy skakani mezi jednotlivejma prostredima. Po hodine a sestaveni tymu jsem si rikal, ze ted uz to zacne a bohuzel jsem si to nakonec rikal az do konce filmu. Stopaz je navic celkem prestrelena, i kdyz nuda fakt nehrozi. Jako celek je to proste vsechno hrozne fajn, ale proste to na me z nejakyho duvodu neucinkovalo. Ale rozhodne bych bral druhej dil.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Po super jednicce hodne velkej propad. Hlavni plus prvniho dilu byl humor, tady se uz ale bohuzel jede vic na vazno, coz je na jednu stranu fajn, protoze obcas je film s ohledem na pristupnost vcelku drsnej, jenze ten humor tu proste chybi, ty vylozene povedeny fory by se daly spocitat na prstech jedny ruky. Akce neni spatna, trikove to taky ujde, ale cely to pripomina Percy Jacksona. Navic delka filmu je uz krapet prestrelena. Furt v pohode koukatelnej film, herci porad sympaticky, ale jinak proste klasickej DCEU prumer.

Bullet Train (2022)

Solidni zklamani, z ukazek to vypadalo paradne a nakonec tezkej prumer. Za prve to neni zadna akcni jizda, film ma dve hodiny a vetsinu casu se jen keca, kdyz uz konecne dojde na akci, tak je celkem stylova, hodne krvava, ale nic vylozene nezapomenutelnyho se nekona. Moc to neslape ani jako komedie, jednak proto, ze vam jsou postavy ukradeny a pak proto, ze vylozene povedenejch hlasek nebo foru tu je fakt minimum. Herecka sestava je sice paradni, ale bohuzel se od nich vicemene jen chce, aby se tvarili cool. Cely to proste pusobi jako pokus o super cool a zamotanej pribeh o pomste, kde se pomoci hromady flashbacku a haldy postav postupne sklada celej obraz az do velkyho finale, jenze Leitch fakt neni Ritchie nebo Tarantino, jejichz filmy to asi pripomina nejvic. Jako celek sice na jedno skouknuti v pohode, ale vlastne promarnena sance.

Všechno, všude, najednou (2022)

Jako takhle, je to jizda od zacatku do konce, je to skvele natoceny, akcni, vtipny, herci jsou super, ale delat z toho nejakej film roku potazmo nejvetsiho favorita Oscaru, to uplne ne. Ja jsem sice spokojenej, ale furt je to jen takova zabavna akcni komedie, na kterou clovek za chvili zapomene. Dejove lehce ujety a krapet zmateny, fory super, ale obcas uz krapet moc mimo, akce fajn, ale zase nic, z ceho by si clovek sed na prdel a herci bezezbytku naprosto super. Proste ten typ filmu, kterej vlastne neprinasi nic moc novyho nebo uchvatnyho, ale vsechno se to povedlo tak dobre namichat, ze nejde jinak, nez se jen od zacatku do konce dobre bavit. Lepsi 4*.

Zelený rytíř (2021)

Na tohle jsem se uz od ukazek hodne tesil a vlastne jsem dostal presne to, co jsem cekal. Necekejte zadne akcni fantasy, tohle nema daleko k artovce, ale i tak je to hutny fantasy s naprosto genialni kamerou, perfektnima scenama a zajimavym pribehem o tak trochu jinym rytiri. I kdyz je film hodne pomalej a zadna velka akce tu neni, ty dve hodiny utecou jako nic a clovek je az do konce v napeti, jak to dopadne. Skoda, ze ten uplnej konec je pro me zklamani, jinak bych dal asi plnej pocet. Nicmene za vizual, scenar a skvely herce si to solidni 4* zaslouzi.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Na jednu stranu jeden z tech lepsich ceskejch krimi serialu a prijemny prekvapeni, ale na druhou stranu drobny zklamani, protoze to mohlo bejt jeste mnohem lepsi. Trosku mi prijde, jak kdyby se tvurci nemohli rozhodnout, jakej ton serialu vlastne daj. Nektery dily jsou tak spis komedialni ala Pupendo, nektery regulerni detektivka s patranim, nektery s resenim rodinny historie lehce o nicem a nektery regulerni thriller. Mix je to sice zajimavej, ale bohuzel je pak desne videt ruzna kvalita jednotlivejch dilu, kdy v nekterejch se prakticky nic nedeje. Coz ale zase zachranujou perfektne obsazeny herci v prakticky vsech rolich od tech nejhlavnejsich az po vedlejsi stek a celkove velice dobre zvladnuta kamera a vizualni stranka. Skoda jen toho konce, predstavoval jsem si ho uplne jinak, tohle bylo trosku o nicem. Ale jako celek za me spokojenost, na cesky pomery super.

Mimořádná událost (2022)

Uz Vlastnici byly fajn komedie a tohle je jeste o level vejs. Konecne zase jednou slusna ceska komedie, ktera se obejde bez nejaky romantiky nebo vztahovejch sracek. Proste banda tu vice, tu mene posahanejch lidi, ktery jsou zavreny ve vlaku a postupne gradujici dej, kterej je misty dotazenej fakt az do absurdna a jedna hlaska strida druhou. K tomu naprosto perfektne obsazeny herci a celkove moc prijemnej vizual. Fakt jsem se pobavil. Lepsi 4*.

My děti ze stanice Zoo (1981)

No tak jsem to konecne videl a jakkoliv je film silnej, porad mam na prvnim miste Requiem za sen. On by to byl vlastne klasickej film o padu do drog a zoufalstvi, kde se toho vlastne zase tak moc nedeje, ale o to syrovejc pusobi, kdyby tu vetsina hrdinu nebyly deti. To je takova ta hlavi deviza filmu v cele s hlavni hrdinkou, ktera je v roli fakt genialni. Film je s postupujici stopazi sice lehce repetitivni, ale neboji se ukazat i nejaky drsnejsi sceny, takze pozornost drzi az do samotnyho finale. Slusny 4*.

Anny (2020)

Oproti Katce docela slabota. Anny je takova hodna baba z verejnejch zachodu, ktera vam to v pripade zajmu udela v aute, titulni hrdinka je vlastne docela sympaticka, nijak zvlast se netrapi a bere zivot tak, jak je. Takze to proste nepusobi nejak sokujicim dojmem, maximalne to, ze by dobrovolne s touhle zenskou nekdo vlez do auta a pak jeste to, jak behem par let naprosto zchatra, z relativne na svuj vek normalne vypadajici zensky po babu, ktera vypada tak o dvacet let starsi. A na zaver jsem jen premejslel, co tim jako Trestikova vlastne chtela rict.

Katka (2009)

No rozhodne to je dokument, kterej umi zapusobit. Hlavni hrdinka je sice naprosta troska, ale clovek ji precejen tak nejak musi fandit a ceka, zda se z toho aspon nejak vyhrabe. O moc jinyho tady vlastne ani nejde, silny a syrovy sceny stridaj ty vic "filmovy", ktery tu jsou trochu navic a postupem casu se film tak nejak zacne motat v kruhu a spadne do urcityho stereotypu, kdy clovek jen ceka, co ze to ta Katka zase vymysli a jak to zase posere. Na jedno skouknuti dobry, vsichni jsme si potvrdili, ze jsou ty drogy spatny, ale znova bych to videt nemusel.