Divočáci (2007)

. Ke konci film začíná ztrácet svoje kouzlo, což je možná zapříčiněno snahou dát filmu nějaký hlubší smysl, ani humoru si zde neužijeme tolik, jako v 1. polovině i tak je to vynikající komedie pro všechny. Zárukou dobré zábavy je Tim Alan a John Travolta, protože tahle kombinace mi sedla jak se říka jako prdel na mísu (promiňte mi ten výraz) :D. Celkově celá čtveřice byla ve filmu dobře sehraná.

Machete (2010)

Rodriguez a Quentin proste umej. Už když sem viděl ve filmu vymyšlenou upoutávku na film, bylo mi jasný, že ho jeden z nich natočí. Bravo chlapci :) Od zacatku do konce jsem se opravdu bavil. docela zajimavy a vtipny sledovat,jak u traileru z roku 2007 lidi pisou fiktivni trailer,skoda ze film nevznikne a on uz byt v ty dobe skoro natocenej (aspon z vetsi casti) :D Skoda jen, ze si tam Quentin nic nestrihnul

Legie (2010)

Nejlepší na celém filmu bal scéna s krvelačnou babičkou a se zmrzlinářem. Každou z těchto scén bych ohodnotil 5* ale tim u mě kladné hodnocení končí. Film si zaslouží 1* práve za tyto 2 scény a 1* za tu drzost, vzít takový zajímavý nápada a nevytěžit z neho ani minimum. U filmu tohoto žánru, který mám mimochodem moc rád, bych čekal alespon nějaký hlubší význam, pointu, ale ani jednoho se mi zde nedostalo. Takhle to dopadne, když někdo neumí výužít potenciál, škoda, podle ukázek to vypadalo mnohem slibněji.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Po shlédnutí 1. filmu, který mě naprosto fascinoval a musel jsem ho za týden vidět 3x jsem si rříkal, že jestli je jednička takovej nářez, dvojka nemůže být lepší.K mojí smůle jsem měl naprostou pravdu. Počítačová animace byla naprosto příšerná. Japonští animátoři a Japonci samotní jsou zvyklí na něco jiného než my, a evidentně se pokoušeli o něco nového, ale podle mě to celkový dojem z filmu zbytečne kazí a ubírá mu to na kráse. Jako by nestačilo, že vyprávění každého ze 3 členů posádky je ztvárněno jinou animací, tudíž pokaždé onen člen vypadá úplně jinak ( u Dantova pekla to fungovalo, ale, tady bohužel ne) a žádná z jeho podob si není ani malinko podobná s tou počítačovou. To mě osobně dost vadilo. Prim zde nehraje ani příběh, který spolu s akcí byl mnohem slabší než v předchozím díle. Podle mě tento film v EA spíchli jen tak narychlo, pro ty, co hrali 1. díl hry a chystali se ke koupi druhého. Je to veliká škoda, protože se z toho dalo vitěžit mnohem více, než jen zaplnění mezery mezi oběma díly hry.

Kazatel (2011)

Kazatel je jedna obrovská vykrádačka. Film jako takový musím ohodnotit ¨pouze¨ 3*. Nápad by sám o sobě nebyl úplně špatný. I ztvárnění úpíru bylo celkem netradiční a byla to příjemná změna oproti bílím lidem s tesáky, a bydlení v monumentálních úlech uprostřed pustiny je skvělá novinka. Dokonce i přes to, že film tak po prvních 20-30 minutách strácí tempo a nám už je zcela jasné, že většího poselství než zabít upíry-přinést holku, se tu nedočkáme, což je docela škoda, protože tu církev, která se ujala vlády, mohla hrát o něco větší roli. To bylo to lepší co jsem na filmu našel. A to horší? Jak už jsem psal, je to vykrádačka od začátku dokonce. Tvůrci nejspíš všechny nápady vyplácali na už tak dost béčkový příběh a vše ostatní hledali v jiných filmech. Tak například zmiňované ztvárnění upíru. Je pravda, že se od ostatnich liší, ale nemohl jsem si nevšimnout, že to byl mix mezi démony z Konstantina a ¨Pinkim¨ z DOOMa (jako střážce úlu ho tam klidně mohli dát, tady už se to snad ani nesnažili maskovat). Post apokalyptický svět mi zase připomínal Šíleného Maxe, jen bugyny vystřídaly motorky a vlak. Před tvorbou hlavního města (z velké části jen kov) se tvůrci pravděpodobně společně dívali na Blade Runner. Upírské kokony jsme už viděli ve Van Helsingovi, tady drákulův hrad vystřídaly vlakové vagony. Takto bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. I tak to nebyla úplně nejhorší podívaná.