Final Space (2018) (seriál)

Viděl jsem pilotní díl před dvěma lety a říkal jsem si, jak by bylo super, kdyby to vyšlo alespoň jako miniserial. A stačilo pockat a máme už v přípravě i 2. sérii. První dil navnadil už v roce 2016 a ostatní v tom duchu dobře pokračují. Když to hodně přeženu, dost v tom vidím předchůdce Ricka a Mortyho. Uvidíme, jak si povede druhá řada.

Tiché místo (2018)

Nechápu vůbec to nadšení. Zajímavé to bylo do té doby, než se synátor rozhodl, že těch 89 dní jsou zticha jen tak, ze srandy a že ze srandy mu táta vyndal baterky z hračky s tím, že je moc hlučná. No a tak ji spratek pro jistotu v půlce cesty domů zapnul, aby byl nějakej zvrat a my chovali nějaký ty city k rodince v hlavní roli. To bych jim milerád odpustil, kdyby se ve schodech z ničeho nic neobjevovali trčící hřebíky (on asi nebyl videt, kdyz přes něj malovali štetcem), protože to chtěl scénář a hlavně kdyby se Evelin nenechala zbouchnout v době, kdy i šoupnutí botou o asfalt může se rovnat instantní smrti ... To je prostě nuceně strojená pitomost, přes kterou vlak nejede. Potom všem už ani nemá smysl se pozastavit nad tím, že nekolik desítek minut potom (zda-li to vůbec byly desítky minut), co se sama porodila ve vaně už běhá a stříli emzáky do hlavy, zatímco armáda o nich v novinách psala jako o nezničitelných. Takhle ne.

Hora mezi námi (2017)

Neskutečnej nesmysl, kterej má daleko jak do romantiky, tak do boje o přežití. Že se ti dva dají dohromady víme už od té doby, kdy je střih z Alex na Bena, ale museli jsme cekat 90 minut, abychom viděli to, co jsme od začátku věděli. Jídlo máme pro 2 lidi na 3 dny, ale z nějakýho důvodu s náma je celou dobu pes, kterej z nevysvětlitenýho důvodu podle toho, co jsme viděli hladem nijak nestrádal. Zabijeme pumu, to nám dá jídlo na 10 dní, ale necháme ji tam ležet a hned druhý den vyrazíme po svých. Že bychom si z tý pumy něco vzali sebou nepřipadá v úvahu. A tak by se dalo pokračovat.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Popkulturou nasáklá guilty pleasure, která má tolik odkazů na kultovní filmy a hry a to i ty nejnovější, že si jich na jedno shlédnutí není možné všimnout všch. Kdo je fakt fanda, pozna Shining, Freddyho Kruegera, Halo, Overwatch, Mortal kombat, Street fighter, Supermana, Chucky, King Kong, Final fantasy... Prostě prakticky cokoliv z filmu, her a hudby, co se stalo symbolem. Příběh je blockbusterová klasika - najdi a osvoboď - konec dobrý, vsechno dobré, ale neurazí. Hrozně dobře se na to kouká a 140 minut poměrně rychle uteče díky tomu, že se prakticky neustále něco děje. Hluchá místa tu prakticky nejsou. Je to prvnotřídní a řemeslně perfektní oddychovka, která má bavit výběrem odkazů na popkulturu spíš lidi 20 a víc, co se v tom alespoň trochu pohybujou. Pro ostatní to je asi jinak z větší částisti CGI mišmaš o tom, jak se nějaký divný postavy snažej najít kliče od bůhvíčeho a bůhví kde. Rozhodně 5/5, protože v kinech něco takovýho chybělo a i když je nápad prevzatej z knihy, je to úžasně prevedený do vizuální podoby.

The Cloverfield Paradox (2018)

Závěrečný dil desetileté ságy, který ji nejen zakončuje, ale skládá její střípky dohromady tak moc, jak to jen bylo v jeho silách. Odehrává se zároveň před, při o po obou dílech (kdo viděl, tomu to asi bude dávat větší smysl). Herecky poměrně dobře zvládnuté. Nikdy to nebyl 3A projekt, takže ve svý kategorii výkonově i obsazením rozhodně jedno z těch lepších. Rozumim tomu, že po docela vysoko nastavené laťce prvníma dvěma díly čekali fans na nějakou bombu, která se podle mnohých tady vůbec nekonala. Ale já se bavil víc, než u hvězdně obsazeného Života, kde jediný plus po prvních 20 minutách filmu bylo to, že snad všichni za to, jak debilně se chovaj, navzdory svým vědeckým kapacitám budou náležitě odměněni smrtí, jakou si za svou hloupost náležitě zaslouží. Jasně, ani tady to nebylo bez chyby a i tady, když jste na lodi, kde se kdykoliv a cokoliv muze ocitnout kdekoliv, vám to nebrání se rozdělit a procházet se každý jinde a každý sám. Jenomže tady to je alespoň daný tím, že se realita tříští na kousíčky a co byla pravda před 5 minutama, nemusí byt pravda za 5 vteřin, takže ať spolu, nebo zvlášť, kdo ví, co se stane. SPOILER!! -Padající satelit, který bylo videt v jedničce (Cloverfield) je ve skutečnosti ten samý, který spadl v Paradoxu v alternativní dimenzy a posádka to viděla ve zprávách. -Záblesk, který byl z obrovké dálky a vypadal jako obří výbuch o kterém se mluví ve dvojce (Cloverfield lane) je zážeh urychlovače vesmírné stanice Cloverfield. -Howard Stambler, který ma spoustu konspiračních teorií ve dvojce a jiný Stambler, který mluví o teorii multivesmíru ve trojce... -Zkáza ropné plošiny korporace Tagruato v jedničce a její logo na stanici Cloverfield. Je zde strašná spousta maličkostí, kterých si asi málo kdo všimne, ale dohromady dávají za vznik za mě skvělému celku. Paramount začal v roce 2008 něco nového, co spolu na první pohled absolutně nijak nesouvisí a jinak na sebe nenavazuje (to proto, že každý příbeh je v jiné dimenzi a realitě a každá z nich byla paradoxem poznamenána jinak ), ale opak je pravdou. Každej díl je úplně jinej o něčem jiným a přitom o tom samém. Moc nerozumím tomu až zbytečně nízkému hodnocení tady.

Starship Troopers: Záchrana Marsu (2017)

Invaze byla super. O dvojce se to bohužel říct nedá. Postavy plochý, animace po 5 letech moc velikých změn nezaznamenala, na dnešní dobu to je prostě průměr. Dlouho byla nejhorší Hvězdná pěchota 3. díl.... Teď už není.

Emoji ve filmu (2017)

Emoji ve filmu je podle mě mnohem vtipnější, než V hlavě, se kterým to tu poměrně často lidi srovnávají. Je to prostě oddychovka u který vypnu a jenom se dívám. Ač je to animák a stylizace mi přišla hodně dětská, je směřovaný na starší publikum. Úplně si neumím představit, že 9 letému dítěti dojde alespoň polovina těch narážek. Nepřišlo mi, že nese nějaky hlubší poselství, ale proč by taky mělo a proč by to mělo být špatně? Kdybych chtěl poselství, nekoukám na animák. O to se snaží poslední Pixarovky a moc jim to nejde. To je pořád Pixar sem a Pixar tam, 3x sláva, ale od Wall-I nemá až na krásnou animaci moc co nabídnout. Nechápu tolik nízké hodnocení, protože z animáků je tohle takový hodně lepší průměr.

Život (2017)

Mix Veřelce a Apolla 18, který ale nedosahuje kvalit ani jednoho ze snímků. U Apolla o to hůř, že je to lowbudget FF snímek, který LIFE hravě strčí do kapsy ve všech ohledech. Jestli jsem se něco naučil u tohoto filmu tak to, že když chcete umřít zbytečně, nejlepší na to je vesmír. Protože tady se planeta Země zachraňuje tím, že nechám mimozemšťana, aby me utopil v chladící kapalině skafandru uprostřed ničeho a namísto odražení se i s ním do nikam, se raději budu do poslední chvíle držet stanice, aby mel milostpán dost času na to, aby se zase dostal tam, odkud přišel. Stručně shrnuto chování všech učastníku je od prvního napadení organismem tak debilní, že to hlava nebere. Klidně to mohl být 30 minutový kraťas a věřím, že by to bylo lepší, než výsledný mišmaš idiotismu, nelogičnosti a pro jistotu ještě jednou idiotismu.

Stranger Things (2016) (seriál)

Ke Stranger Things jsem prisel jako slepej k houslim. Vsude jsem videl plakaty a artworky, uvodni logo, jen jsem tomu nevenoval nejmensi pozornost. Pak vysel trailer na 2. radu a to me fakt primelo, si to pustit. A vubec toho nelituju. Prvni 3 dily 1. serie jsem hltal, jako dlouho nic a pak uz jsem se jen vezl na vlne toho 80s feelingu a dobrodruzstvi tech decek. Je pravda, ze 2. rada moje ocekavani nenaplnila tolik, jak jsem doufal, ale presto jsem nebyl vubec zklamanej. Nejde mi o CGI, ale o celkovej visual toho serialu. Tohle jsou proste osmdesatky jak vysity naprosto ve vsem. Co me nejvic fascinuje, je hudebni doprovod. Syntaky, syntaky a zase syntaky. Tolik jsem si jich uzil naposled u Blade Runnera (jeho pokracovani taky bylo tak poctivy, jak mohlo bejt a hlavne taky zasluhou hudby). Kdyz jsem byl v kine napriklad na IT, odehravajici se take v te dobre, tak mi takovej hudebni podkres obcas chybel a k nekolika scenam by se naramne hodil.Je to proste scifi ze stary skoly a takovy se dnes netocej. Dufferovi proste objevili trhlinu v serialovym prumyslu a skvele ji nahradili timhle jejich projektem. P.S. Barb tam ani malinko nepostradam a naopak me bylo mnohem vic lito Bennyho, ktery tam byl par vterin a uz mi vic prirostl k srdci

Blade Runner 2049 (2017)

Jestli IT je nejlepsi horor za poslednich 10 let, co bezel v kine a nejlepsi remake vubec (jakoze je), tak BLADE RUNNER 2049 je nejlepsi sci-fi za poslednich 10 let co bezelo v kine a jedno z nejlepsich pokracovani vubec. Kdo videl jednicku, ten to musi odcenit. A kdo ji nevidel a tohle ho laka, nemel by byt nicim zklamanej. I pres to, ze je to pokracovani 35 let staryho prvniho filmu (od te doby zvolen 2. nejlepsim sci-fi filmem vsech dob), to, co potrebujete vedet k pochopeni pribehu, se tu dozvite. (Pro lepsi zazitek rozhodne mrknout na jednicku pred navstevou kina). K jednicce to ma tak blizko, az to bralo dech. Megalomanske stavby, destive pocasi, hologramove reklamy velikosti desitky patrovych budov. Vsechno podany sirove, spinave a pritom neuveritelne poutave. Jednoduse Cyberpunk ve svy nejcistsi podobe. Nic neni zbytecne zmodernizovany kvuli dobe, ve ktere se film tocil. Klidne mohli pouzit kulisy a zabery z jednicky a malo kdy by to bylo poznat. Co ve me ale zanechalo nejvetsi stopu - teda krome navratu nekolika postav z jednicky v cele s Fordem, je jednoznacne hudba. Z ty jsem mel husi kuzi. Nic podobnyho jsem nikde krome Blade runnera neslysel. Cely soundtrack je provazen jen a pouze syntetizatory a orchestrem, z cehoz ty syntetizatory byly 95% celkovy atmosfery filmu. Proste ve vsech smerech osmdesatkovy scifi. A k filmu jako takovymu. Gosling se do toho pustil po hlave a hraje dobre. Asi nejlip, ze vsech filmu, kde pusobil. O to vetsi je skoda, ze po nastupu Forda jdou vsechny sympatie ke "K" stranou a okamzite chceme vsichni vedet, jak to dopadne s Deckardem. Plus Leto (stejne jako Joker v SQ) mohl klidne dostat vic prostoru. Ac ho jako cloveka vubec nemusim, tady jsem porad cekal, kdy se vytasi s necim fakt epickym, kdy scena se zrozenim nove replikantky mohla byt jen ochutnavka toho, ceho je schopny. Jako celek to ale funguje. Jinak i tady jde jen o tema replikant/clovek a je zde polozeno i nekolik zajimavych otazek. Rozuzleni postav a pribehu ve filmu nebylo tak fascinujici, jako kdysi, ale rozhodne budete na konci prekvapeny. At uz mile, nebo nemile. Vic nemuzu rict, kvuli pripadnym spoilerum. Jeste trochu objektivity. Asi tady neni tolik pametihodnych okamziku, jestli vubec nejaky, ktere se navzdycky zapisou do historie filmu (vlastne ani neni duvod, kdyz se to nenavratne povedlo jeho predchudci) ani zadna veta jako ‘I’ve seen things you people wouldn’t believe…’, ale je to sakra kus prace a ukazuje, ze Cyberpunkovy namet i kdyz skoro 40 let stary, ma porad hodne co nabidnout a v leccem prekonat vsechny filmy pred nim. 5/5. Pro me je tohle z duvodu, kterej neumim vysvetlit, nejlepsi sci-fi (omlouvam se Star Wars i kdyz to jsou 2 uplne odlisny pociny tohodle zanru), co kdy kdo natocil. P.S. Pokud si i po tolika letech kdokoliv nebyl Deckardovo identitou jeste porad jistej, tak tady vam to nejednou dost durazne ujasnej.