Speed Racer (2008) odpad!

Nemůžu prostě uvěřit tomu, že tenhle film nekdo nazve audiovizuální peckou. Film jsem dokoukal celý, ale opravdu jsem měl co dělat, abych si o reklamě neskočil na lobotomii. A možná jsem to měl udělat, protože to co možná funguje v kresleném japonském seriálu, ale rozhodně to nefunguje v hraném filmu. Bohužel to nezachraňují ani bratři Wachowští, naopak díky tomuto jejich počinu se budu dlouho bát podívat se na jejich naprosto famózní Matrix. Zajímalo by mě, kde soudruzi udělali chybu, protože přeskočit z výše zmíněného Matrixu sem, to chce opravdu koule. Nezlobte se na mě, ale když si jen na vteřinu představím, jaká úchvatná a revoluční audiovizuální podívaná z toho mohla vzniknout a jaký je výsledek, tak na mě jdou záchvaty úzkosti. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale není za co. Naopak by měl někdo ze štábu přijít ke mě domů a obdarovat mě tučnou peněžní odměnou za sledování této ,,pohádky".

Pařba v Bangkoku (2011)

Jednička me jakš takš bavila a dost jsem se u ní nasmál. Dvojka měla naprosto opačný efekt.Proč měnit něco, co funguje? Nebo jinak. Proč z něčeho, co fungovalo neudělat něco o dost trapnějšího a v jiném prostředí? Od pařby v Bangkoku jsem čekal pařbu v Bangkoku, žádný filozofický snímek o následcích kocoviny to je jasné, ale dostalo se mi tak maximálně zbytečných 98 minut v obýváku.

Wolverine (2013)

Obrovské zklamání. Jedině tak lze shrnout dlouho očekávaný snímek s jednou z nejoblíbenější postav celého Xmen universa. Strhující úvod do filmu odehrávající se v období 2.Sv.v. mne opravdu nalákal, stejně tak jako fascinující prostředí japonska a samurajská tématika. Bohužel zůstalo jen u nadšení ze začátku filmu a pár minutám po něm. Japonsku i samurajům se zde věnovala opravdu minimální pozornost, spíše působily jako kulisy k nečemu, co mělo přijít, ale nepřislo. Dokonce i posttitulková scéna byla pro mne tím nejlepším z celého filmu. Samozřejmě jsou tu i světlé momenty. Jak už jsme z filmů s Wolverinem zvyklý, proběhne sem tam nějaká ta (opravdu) vtipná hláška na odlehčení atmosfery. Když mluvím o odlehčení atmosféry, ta není kdoví jak hutná. Naopak. Celý snímek jsem měl pocit, že se film tváří mnohem vážněji a že nese mnohem větší poselství, než je tomu ve skutečnosti. Dokonce jsem se ani na chvili nezarazil, když byl Logan několikrát na sklonku života, protože mi zde tolik nepřirostl k srdci jako v jiných filmech o Xmenech. Jako fanoušek komixu bych více jak 2* nedal, jako fanoušek postavy nemohu jít na více než 3*.

Světová válka Z (2013)

Super podívaná. Filmů se zombies je opravdu spousta. Dokonce celé moře, ale jen nektšré z toho žánru vybočují a vydávají se svou cestou ani ne tak zombie filmu. Jedním z takových je i Světová válka Z, chcete-li: World War Z. Jak už jsem zmínil, po vzoru filmu Já Legenda tento snímek je i není o zombies. Ano, jsou zde stovky až tisíce nemrtvých (a musím říct, že to na mě opravdu zapůsobilo, nic takového jsem ještě neviděl, vlastně jsem si to ani neuměl představit). Ano, napadají lidi a šíří nákazu kousnutím, ale tím veškerá podobnost končí, ovšem až na klasické žánrové clishé typu: Kde a jak vznikla nákaza a jak ji zničíme, jenže tomu se vyhnout nejspíše nelze, stejně tak jako otazníku na konci filmu. Nakažení, nebo jak jim ve filmu říkají - Zekové, lidi nejedí, netrhají je na cucky a už vůbec ne všechny (nechci prozradit zápletku, tohle musí stačit). I když je pro mě Brad Pitt hereckým ekvivalentem Davida Backhama, musím uznat, že v tomto filmu se mi opravdu dostal pod kůži a i když příběh neni tak dobrý jako třeba v Já Legenda s Willem Smithem, drži si tempo. Už od první minuty čekáte (nebo spíš tušíte, jak chcete), kdy se něco semele a ono se to semele opravdu brzy. Snímek je od začátku do konce dost svižný a nejsou zde žádne rušivé elementy jako například 40 minut nucených dialogů na 10 minut akce. Celkově se těmto klišé filmu daří vyhýbat. Hned po příběhu (nebo možna ještě před ním) hrají velikou roli i filmové efekty. Ty jsou opravdu velmi povedené a to, co je možné vidět v trailerech, je jen ochutnávkou toho, co vás ve filmu čeká. Když jsem na začátku psal o tisících nemrtvých, tak jsem ani trochu nepřeháněl. Možná že se mi WWZ tolik líbil, protože mne minula knižní předloha a to je možná i ta 1 hvězdička navíc v mém hodnocení.

Boogeyman 2 (2007)

Jednička byla lepší naprosto ve všech směrech. Pominu-li klasické clishé s psychicky narušenými teenagery zavřenými v psychiatrické léčebně, zbyde mi jen velice průměrný slasher. Ano, je pravda, že některé vraždy byly opravdu povedené, ale atmosféru jedničky to nemá. SPOILER !!! Celý film jsem si říkal ať to není človek, ať to není člověk a světe div se, on to byl bratr oběti. KONEC SPOILERU. Za tento pro mne velice nepříjemný ,,zvrat" nemohu dát více než 3 hvězdy.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Přesto, že nejsem kdoví jaký fanoušek ST univerza , nebo spíše žádný (se seriálem jsem samozřejmě obeznámen a jako malý jsem u něho strávil nejeden večer na ČT1, ale byl jsem ještě dítě, nebyl to můj šálek kávy a filmy jsem kromě Abramsova rebootu viděl všeho všudy dva a táhlo me to více ke hvězdným válkám), tak musím říci, že tenhle snímek byl prostě skvělý. V některých okamžicích dost ztrácí na jedničku, v jiných ji naopak v ledasčem překonává. Abrams je prostě režisér s velikým R a celý film pojal epicky a zábavně, tak, že i člověk, který slova Star Trek slyšel poprvé si film užil do poslední minuty. Akce i klidné pasáže jsou opravdu velice vyvážené a navazují na sebe nenuceně (akce a epické momenty tu nemusely být za každou cenu, jen aby se vyčerpaly všechny vizuální možnosti, jak tomu dnes bývá). Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že ve mě někdy dokáže právě Star Trek vyvolat takové nadšení a hlavně emoce, jako v Into Darkness, obvzláště v jedné scéně, kdy se ve mě mísila radost i údiv z toho, co se práve stalo. Také 3D si zaslouží pochvalu. Po Avatarovi, je tohle nejlepší 3D, co jsem zatím v kině mel tu možnost spatřit a to i přes to, že se jedná o konverzi ze 2D. Jestli tímto stylem bude pokračovat i v natáčeni 7. epizody Star Wars, máme se na co těšit.

Iron Man 3 (2013)

Epičtěji zakončené to ani být nemohlo. Tony Stark byl konečně zranitelný jako každý normální smrtelník a mnohdy měl na málo i se vší svou technologií a technikou. Hlášky a vtip Iron Manovi vlastní samozřejmě nechyběl, stejně tak Stan Lee jak už to v podlední době v Marveláckých adaptacích bývá. Někdy jsem dokonce mnohem více než Tonymu fandil Pepper a myslím že to je dobře. Vždy byla Gwyneth spíše v pozadí a já jsem měl jsem poprvé pocit, že tady si k ní divák konečně po třech dílech vytvořil nějaký vztah. Bylo také na čase, když je to partnerka hlavního hrdiny. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený. Je to opravdu důstojné zakončení série s mým nejoblíbenějším Marveláckým hrdinou (hned po Wolwerine, ale to je jiné urniversum). Svých 5 * si bezesporu zaslouží a to i SPOILER přes scénu s Pepper padající do ohně ze sta metrů, jejiž konec byl už od prvního okamžiku předvídatelný.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Omlouvám se předem ( i když spíše jen ze slušnosti) za výraz, který jsem jako jediny uznal vhodným k shrnutí ,,kvalit" tohoto snímku. S-R-A-Č-K-A !!! Kdyby to točil Uwe Boll tak držím jazyk za zuby, ten nic jiného neumí, než zmršitt filmové adaptace her,ale že v Hollywoodu na to potřebují sta miliony, - to sou borci. Nn to zvládá s pár tisíci euro :D Stačil bohatě začátek, kdy upilovanou brokovnicí, která má dostřel ještě o polovinu kratší než normální, trefí Alice pilota letadla ze sta metru do hlavy. Ajó vlastně, vždyť ona má v sobe T-Virus, takže má zvláštní schopnost měnit vlastnosti zbraní. .... Tvurci z nás dělají celý film idioty, nebo jsou jimi samy. Proč? Protože Alice si vystačí celou dobu jen se dvěma zbraněmi, pořád je na tom ale dobře, protože ostatním stačí pouze jedna. Že za celý film nikdo nenabil, to nevadí, že měla Alice na konci trojky stovky dvojnic, ale teď zůstala sama to taky nevadí, ani není potřeba žádného vysvětlení. Umbrella je vůbec skříňka plná zázraku, protože jako jediná na světě dokázala naklonovat z DNA Alice další desítky lidí různého pohlaví i rasy. Neptejte se kde se tam vzal hlavní hrdina, který vybouchl i s cisternou plnou benzínu ve třetím díle, ani sami tvůrci to nevědí. A jako třešnička na dortu je Alicina inteligence. Stačí, když jí člověk, po kterém jde 3 díly řekne, že je hodnej a že je proti Umbrella Corporation a co udělá hrdinka? Nakluše mu přímo do náruče a nakonec je ještě hrozně překvapená a rozhořčená tím, že ji využije pro sebe a naočkuje dalším svinstvem. Aneb jak z nejlegendárnější zombie série všech dob udělat naprostou frašku. Je mi líto lidí, kteří za to byly ochotni zaplatit v kinech, i když je omlouvá fakt, že to nemohli vědět. Já osobně bych žádal vracení peněz paušálně každý měsíc, protože takovou lobotomii jsem ještě nezažil.

Iron Sky (2012)

Brak. Víc psaní si tento film nezasloiží.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Star wars 3D jsou naprosto fenomenalni!!! Kdo rekne ze Avatar ma lepsi 3D nema tu co delat,protoze narozdil od 13 let starych SW ktere byly po tak dlouhe dobe do 3D konvertovany, byl pro treti rozmer specialne natocen. Konverze si vzala svou dan v podobe kvality obrazu, kterou se bohuzel nepodarilo dovest k dokonalosti ani remasterovanim.ta chte nechte odpovida dobe technologii za jejichz pomoci film vznikal. Neni to naobtiz. Konec koncu, v roce 1999 nikoho ani nenapadlo, ze neco jako trojrozmerny film spatri svetlo sveta. Vznika i kontrast mezi digitalne vytvorenymi zabery a temi neupravovanymi. Napr.: Kdyz clovek stal vedle jineho tvora,byl mnohem mene ostry. Pro me samozrejmost, kterou lze prominout, pro nekoho naopak neomluvitelna chyba, jiny si toho ani nevsimne at uz s timto upozornenim nebo bez nej. Mile me prekvapily nove zabery. Nebylo jich mnoho, radove sekundy a dohromady to bylo jen nekolik minut filmu. Nejvice jich bylo pri zavodech kluzaku, kde byl 3D efekt nejvyraznejsi. Pak uz to byly jen drobnosti,kterych si vsimnou fandove. Muj verdikt? Na krase to prequelu nejvetsi filmove sagy vsech dob,ktera svou eru zapocala uz pred neuveritelnymi 35 lety. Prave naopak, prijemne to film ozivuje a i kdyz neni efekt vzdy uplne vyrazny uzil jsem si stejne, jako poprve v 9 letech. Mozna jeste vice. Dobrou zpravou je,ze se chysta uprava vsech sesti dilu a alespon u tech novych bude 3D efekt lepsi nez u tohoto, protoze ruku v ruce s dobou jde kupredu i technologie a tak cim novejsi film, tim snazsi konverze. Za me 100% pro film a 90% za 3D, protoze takovy thor nebo harry potter jsou pomerne novymi kousky a jejich 3D nekdy ani zdaleka nedosahuje takovych kvalit jako zde.