Predátor 2 (1990)

Atmosféra ve srovnání s jedničkou pokulhává jen trochu, takže tady problém není. Souboj s predátorem už není ve stylu jeden na jednoho, ale je mnohem sofistikovanější. Predátor už nebudí takovou hrůzu a celkově ztratil na charismatu možná díky tomu, že oproti jedničce, kde byl lovec se vším všudy, tady působí jako znuděný turista, který si přijel zablbnout do města. Každopádně výborná podívaná s mnoha skvělými pasážemi. Škoda jen že Bill Paxton neřekl těsně před smrtí "Game over!!!" 80%

Predátor (1987)

Jeden z nejlepších "sci-fi akčňáků" všech dob. Neuvěřitelná atmosféra, krásné prostředí, charismatické a zapamatovatelné postavy a napětí do poslední chvíle. Změření sil predátor vs. největší "bicepsmen" planety je neodolatelné lákadlo. Ale myslím, že kdyby Carl Weathers roztancoval své boxerské nohy, hravě by predátora utahal...i bez té ruky:)

Hanebný pancharti (2009)

Neuvěřitelné dialogy!!! Tenhle film není o vybuších smíchu, ale o atmosféře, která houstne a houstne a potom ve správnou chvíli vybouchne. Jeden výbuch smíchu se ale konal při rozhovoru Landy a tří Italských filmařů:)). Pancharti jsou skvěle propracované dílo plné jak gegů současných, tak spjatých s historií. Výborné herecké výkony a jeden nadlidský v podání Christopha Waltze. český dabing jsem neokusil, ale jsem si jistý , že v tomto filmu plném rozličných jazyků a skvělých přízvuků je nutno vidět originál. Režisér to s Hitlerem vyřídil opravdu "tarantinovským" stylem. 95%

Shania Up! Live in Chicago (2003) (koncert)

Tenhle styl hudby nemusím, ale Shania je krásná a navíc naprosto precizně zpívá. Obdivuju interprety co dokáží zazpívat stejně kvalitně jak naživo, tak ve studiu. 90%

Green Day: Kulka v bibli (2005) (koncert)

Ono už jen dozpívat Jesus of Suburbia až do konce a nepřidusit se si zaslouží 5 hvězd:).

U2 Go Home: Live from Slane Castle (2002) (koncert)

To je srdcovka. Skvělá choreografie podpořená krásnou kulisou Dublinu...to zní jako cestopis. To podstatné byla kapela U2. Nádherný koncert se skvěle sestaveným playlistem. Od písně "Until the End of the World" jsem se začínal dostávat do malé extáze. Bono se každou písní doslova mazlil. Skvělým a málo hraným nářezem je stařičká "Out of Control". "Wake up dead man" mi přivodila husí kůži po celém těle a následný přechod do nadějné "Stuck in a Moment" vlastně taktéž. "Kite" patří po koncertu k mým nejoblíbenějším písním vůbec. "Staring at the sun" společně s Edgem - nádhera, staidon zpívající "All i want is you" a pro mě absolutní vyvrcholení při Bonově běhu srdcem a skok do písně "Where the Streets Have No Name". Potom extáze slabě a pomalu odeznívá a vkusně nás opouští s písní "Walk On". 100%

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

¨Freddie byl prostě šoumen. Nádherný koncert s titánským výkonem všech hudebníků. Ruku na srdce, Freddie měl neuvěřitelný hlas, ale pěvecky utáhnout v řadě tolik pecek nemohl zvládnout ani on. Naštěstí byli po ruce skvělí parťáci Taylor a May. Zvlášť songy, kde Frontman nechává zpívat stadion jsou skvělé (In the lap of the Gods, Love of my life a lekce zpěvu před Under pressure). 95%.

Iron Man 2 (2010)

Downey je opět hodně in a vtipný až hanba. Don Cheadle je oproti předchůdci větší suchar. Vyčůraný byznysmen V podání Sama Rockwella je k popukání,což je ale také kámen úrazu, neboť tu chybí regulérní záporák. Mickey Rourke hraje postavu spíše poznamenanou než vyloženě zkaženou. Jinak ale naprosto převládají klady - Scarlett Johansson krásná jako vždy, Gwyneth Paltrow mám teď radši právě díky Ironmanovi. Inteligentní humor plný skvělých hlášek, výborná akce a nějaké ty technické vychytávky:) dávám 80%

Predátoři (2010)

Všechno podstatné bylo řečeno. První půlka filmu super, a pak nastává bohapusté rouhání. Scéna predátor vs. Yakuza působí velkolepě, ale všechno je to špatně (ten japončík by ostrouhal, jak meč, tak sám sebe). Adrien Brody mi nepřijde zase tak špatný. Celá skupinka je od začátku nesourodá a chladná a po celý film se to nezmění (kdyby se režisér vykašlal na půlhodinku s Fishburnem a trochu nám postavy přiblížil, byl bych mnohem spokojenější). Chlapík v jámě, který chce naverbovat k predátorům - kdo tohle proboha vymýšlel?!! Nu a pak ty dva druhy predátorů....obrovské zklamání. 55%

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ono už z traileru bylo jasné, že se žádného solidního příběhu nedočkáme. Do kina jsem na tenhle kousek naštěstí nešel. Ale dejme tomu, že do doby,než naši hrdinové začali opouštět věznici, jsem byl filmem celkem nadšen, potom se na sebe začalo kupit příliš mnoho podivností (obr se sekerou rozbíje plot, přitom podle všeho stačilo střelit ho něčím silnějším než pistolkou, člověk se těší na scénu, kdy všichni nasednou do obrněnce a pokosí tuny zombíků - ejhle obrněnec je nepojizdný!, nabušený černoch, který snad jediný oplýval nějakým charismatem zmizí někde v kanálu...) . Nu a pak tomu všemu nasadí korunu letící 3D brýle, předvídatelný souboj a nabušený černoch, který nakonec našel cestu z kanálu. Sakra, sakra - Resident evil měl asi zůstat jen jeden. 45%