Přátelé (1994) (seriál)

U mě vede Daniel Ross Rous:) Výběr herců se povedl, výběr dabérů se povedl. Je to sranda holt:))

Ally McBealová (1997) (seriál)

Piškůtek rulezzzzzzz!!!! "We got it together baby....Isn't it really, really nice?"

Městečko South Park (1997) (seriál)

Southpark od nějaké osmé série přeladil na jinou vlnu a téměř v každém díle se pouští do nějakého společenského problému či stereotypu nebo situace a to po svém. Většina českých fanoušků si pamatuje první dilý z HBO s podivným chlapským dabingem a, které byly sice dost zábavné a ujeté, ale tak nějak sami pro sebe a pro teenagery. Jako kdyby i Trey Parker a Matt Stone vyrostli a svůj smysl pro humor proměnili v jednu z nejlepších amerických satir co znám, ne li nejlepší, protože animované postavy a ještě děťátka dávají hodně prostoru a mohou říkat a dělat opravdu ledacos - samozřejmě mluvím o Ericovi:)) Neuvěřitelné nápady, situace a hlášky. Kdo chce vidět setkání Barta Simpsona a Cartmana nebo jak funguje americká makroekonomie, nebo veš s pistolí v ruce, popř. Kanadské královské zvyky - ten musí přeladit na Southpark:)) 95%

Pád do ticha (2003)

Dlouho jsem neviděl nic tak inspirativního ohledně tématu - "boj o život". Ale tady je to boj o ŽIVOT se vším všudy. Od útěku před smrtí k pomalému plazení se k životu. Nádhera. 95%

Hunger Games (2012)

Ne děkuji. První třetina celkem dost slušná, ale po vystoupání čtyřiadvacítky do arény , či lesa mi to začalo docházet. Tahle věc asi bude přístupná od 12 let nebo tak nějak, protože místo bezcitné a nelidské vyvražďovačky, ke které přece logicky muselo dojít, vzhledem k příběhu a očekávání a slibům, se nám tahle podívaná neuvěřitelně podělá. Je to ostuda. Když už se člověk dočká námětu, který může s naprostým klidem porušit hned několik otravných a opakujících se filmových klišé a říkáte si "tady se nějaká změna přece nabízí!! ta holka určitě nebude bojovat proti všem a určitě tam nebude čas na nějaký skamarádění se a určitě to nebude žádný mazlení a sladký kecy a pobíhání po lese bez jakékoli taktiky a opatrnosti..." Pan Rejža Gary Ross to tam opravdu dokázal dostat!!! To je naprosto neuvěřitelný počin a zaslouží si minutu trapného ticha............................................................................................děkuji. Ať žijí zmutovaný halucinofilní vosy!! Johna Ramba na vás, holoto!!! 45%

Bitevní loď (2012)

Nu tak trailer přece jen upoutával na jiný film. Čekal jsem neskutečnou řežbu lodí ve formacích a ostatní mě nezajímalo, protože taková bitva jaksi ještě nikde nebyla...a ještě nebude, protože tenhle filmík se vydal jakýmsi neurčitým směrem využívajíc partu ufounů na ovládnutí celé země, což jsou zbytečně vysoké cíle a už to tu bylo. První dvě třetiny se ale sledují celkem dobře. Nudných a zbytečných postav je tu přehršel, bohužel každá z nich nakonec přijde na jednu zajímavou věc, která jim má jejich otravnou existenci ve filmu ospravedlnit...hmmm. To co se ale rozjede v poslední čtvrtině filmu jsem ještě opravdu nikdy neviděl - tolik přehrávání, klišé, otřepaných frází a vyloženě laciných scén v tak krátkém čase - klobouček, pane rejžo! Parta dědků neherců jdoucí v jedné řadě, při slowmotion a každý z nich žbleptne nějakou neskutečně debilní hlášku typu "rock n roll baby", a souboj "protézčernocha" s ufounem ve skafandru - to byla nějaká parodie na Avatar či co?!Liam Neeson si asi při podpisu smlouvy nepřečetl, že jeho účinkování ve filmu vydá na cca 7 minut stopáže. A co by na to řekl Sun Tsu? A co by řekl Jan Tleskač? 62%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Slabší než jednička. Zbytečně moc neuvěřitelných akčních scén, jakoby Guy zapomněl čím vlastně oslnil první díl - sympatickou odlehčeností, inteligentním humorem, mystikou a vztahem dvou hlavních postav. Ale nejvíc mě asi zklamal Moriarty, který se jaksi odhalil hned na začátku...ono těžko může někdo působit hrozivě ve filmu, kde je jasné, že žádná z důležitých postav nezemře. 78%

Robin Hood (2010)

Chvilku dobré, chvilku směšné, chvilku dobré, chvilku naivní....tak nějak. Russel Crowe je pro mě pan Herec, ale tady měl opravdu podivně napsanou roli. Když už si člověk docela zvykne na drsnější a akčnější háv současných amerických filmů, tak přijde tenhle hybrid, který mě moc nenadchnul. Marion bych bohužel jednu lištil. Během každé bitvy všude pobíhá jako by se nechumelilo a celkem má štěstí, bo ji nikdo tu hlavinku neusekne....v závěrečné bitvě též ne...tam si zase vybere za terč rovnou toho největšího frajera - dost hloupé. Král Richard a šerif z Nottinghamu u mě jasně vyhráli soutěž o největší "uncool" postavy. RÍša teda víc (šerif se moc neukáže, má teplou vizáž a teplý dabing). Pokud tak pokojně vedl království, tak si možná v dešti francouzských šípů mohl vzít aspoň helmu, pláštěnku, v lepším případě se někam schovat...ju a ještě jsem si vybavil český dabing pana vypravěče - si děláte srandu!!! Ten komediální akcent říznutý s Disneyovskou pohádkou...navíc kdo viděl film George z džungle, tak se ihned na úvod filmu dostal do úplně jiného lesa. Celý film je prostě tak nějak v lese. 65%

Mezi vlky (2011)

Prvních 15 minut filmu na čtyři hvězdy, posledních pět minut bylo pětihvězdičkových. To co se dělo mezitím za moc nestálo. Všichni se chovali opravdu dost debilně a bylo jasný, že kromě pana Neesona zemřou ošklivou smrtí (nu on vlastně taky asi neměl moc pěknou smrt). Myslím že z tématu souboje krvelačné smečky proti "inteligentnímu stádu" se dalo vytěžit mnohem a mnohem víc. 60% Ale ten konec...neskutečně mocné a epické!

Rambo II (1985)

Je zajímavé, jak Sláj dokázal v prvním Dílu Ramba i Rockyho tak nějak nevtíravě a vkusně poukázat na určité vrtochy člověka či společnosti. U prvního Ramba je to opravdu sympatická podívaná s psychyicky výborně labilním Slájem:) Druhý díl je jednoduchoučký jako Rambova stolice. Johnny prostě všechno co je špatné "po kemrovsku" roffílí na fufky...Aby nám poukázal na bezohlednost a antihumánnost techniky, málem se nechá rozsekat vrtulí, pak všechno ztratí a vystačí si se svým páračem prasat - model 2000, stačí se zamilovat či co a pak se mstí a zároveň osvobozuje - prostě najednou je to bohapustá akčňárna. Vyvrcholení s rozstřílením počítačů je tak upřímné a naprosto všeříkající až je to naprosto debilní. 60%