Smrtonosná past (1988)

Ten film je pecka. Má to napětí, atmosféru, sympatického bosého Johna a jeho sarkastický a černý humor (jaký jiný by v takové situaci měl mít...), zlé Němce:) a hromadu akce. Jen nechápu české dabéry, proč nenechají Němce mluvit v originálu německy s využitím titulků. Místo toho člověk musí poslouchat tu ušmudlanou českou němčinu a spoléhat na svou chabou slovní zásobu), neboť titulků se nedočká. 95%

Equilibrium (2002)

Zajímavá myšlenka o tom, jak se dá nejlépe udržet totalitní společnost - potlačovat city. Něco ale tento snímek sráží do průměrnosti a já vlastně přesně nevím co. Možná nevýrazné herecké obsazení, možná podivné rozuzlení na konci, kdy všichni na všechny hrají habaďůru. Inspirace Orwellovým 1984 je tu zřejmá, jen tady se dočkáme šťastného konce. Každopádně, Christian Bale se mi zde herecky výjimečně líbí a udržuje úroveň nad průměrem. 69%

Kvaska (2007)

Tenhle muzikál má spoustu vtipných scén, solidní herecké výkony a chytlavou hudbu. Landa si ze sebe dokáže udělat srandu a to co vypustí z pusy, většinou pobaví (já chválím Landu, to je síla...). Skvělá je scéna , kdy se autor hudby dohaduje s postavou Franty (Landa) . Landa - "To chceš jako říct, že zpívám falešně?! Autor - "No já jsem to falešně nenapsal" Roman Pomajbo si roli cholerického režiséra opravdu užívá - "připravenost našeho kolektivu bych přirovnal k těhotenství, už sice máme bříško, ale plod ještě není vyvinutý. Takže kdybysme teď porodili...TAK CHCÍPNEM!!!" Brzy se znovu podívám:) 80%

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Úpadek to rozhodně není. Jen mi přijde, že poslední (Afrika, Švestka, České nebe) jsou jaksi statické co do dějového vývoje a zvratů a sází se zde spíš na paradoxy a zajímavosti. Problém potom vyvstává, když se má hra ukončit (což je třeba u Švestky). Afrika se musí vidět, audio určitě nestačí a kulisy jsou velice pěkné a vtahují do děje:) Oblíbená scéna - Vajgl "hmm zajímavého říkáte, už jsem vám říkal,že baron Ringhoffer má telefon?" Svěrák - "Tak Bohoušku můžem!!". Svěrák s nožem na krku - "Cyrile, jak se řekne "když mě nezabijete, dostanete dary"?" Cyril - "Ale pane doktore, podmiňovací věty..." 90%

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Tady se vždycky bavím víc u přednášky. Teorie zapamatovatelnosti dat je skvělá, stejně jako rozbor defenestrace. Standard je opět vysoký a vidím to tak na 88%.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Svěrák - "Ano, je to bezpochyby moje vnučka" Smoljak - "povězte mi co říkala o mě". Svěrák - "Nooo, říkala jak jste šel..." Smoljak - "Ano, to je přesné" skvělý humor v rádobyoperetním stylu. Smoljakovi dva problémy - "první problém je, že z támhleté díry může každou chvíli vykouknout dozorce Hurych. a druhý problém je, že z támhleté díry může každu chvíli vykouknout dozorce Šíma. Nevím, který z nich má dnes službu." A Svěrákovi zábavné historky ve stylu - "Jednou jsem takhle.." jsou k popukání. 90%

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Po prohraném sporu s Ladislavem Stroupežnickým, jehož furianty sehrál ve třech lidech..." V záskoku je toho na zasmání opravdu hodně. Každopádně si vždycky vybavím scénu, kdy doktor šťouchá Vavrocha - "mrrrrtvá rrrruka řřřříkáte, mrrrtvá rrruka?!" Vavroch - "To vy řřřříkáte mrrrtvá rrruka!! Já říkám normálně mrtvá ruka!" V náhravce, kterou jsem viděl je skvěle poznat, že to Svěrák nejspíš vymyslel na místě, protože Bořivoj Penc se tam směje jako sluníčko:))) "Bude se těžko sklízet...v těch závějích!!" 100%

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Přednášku zachraňuje opera V Chaloupky stínu, dochovaná bez hudby :))). "Hej hola sousede!Hola, hola, hola. Hej hola...sousede, hej hola, hej hola...hej hola!!! "Pravdu máš..." Opera je zajímavá, ale cimrmani jsou mistři slova využívající akademického způsobu mluvy, což ve zpívané formě nelze. Brukner ale potešíl "Das isi doch die erste faaaaase!" 80%

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Opět hromada superkomických scén a vět. Baron sedí u stolu v nepohodlné pozici s injekční stříkačkou v žíle, vedle doktor a farář - "však moje maminka vždycky říkávala"...opona, všichni rychle přesouvají věci jako o život, opona pryč...a maminka řekne jedinou větu!!!...opona a vše se zase vrací ke scéně s injekční stříkačkou. To se musí vidět. Podobná věc, kdy tenhle geniální kolektiv mučí sám sebe, se objevuje ve hře Dlouhý, široký a krátkozraký. Je to scéna, ve které Miloň Čepelka rozpráví se svým bratrem drsoňěm a naběhá přitom desítky a desítky metrů. "Dítě! V duchu mě napadají slova našeho básníka Šilera, v překladu vašeho básníka vrchlického". U Cimrmanů nevím jakým způsobem hodnotit, kdybych rozebíral humor, vydalo by to na hodně Ačtverek, když napíšu geniální, je to málo, tak musím prostě citovat. Cimrman lékař - "Zácpa, ta se tehdy léčila směsí řepíku, pampelišky, zeměžluči a hořce. Cimrmanovi stačil na zácpu Rozrazil". "Pekně nám to dnes připaluje Hurych a synové parní mlýny!" 95%

Bezstarostný sex (2007)

Docela mi tam chyběl alespoň jeden normální pár, kterému se sex povedl bez rozpaků a trapasů. Blížila se tomu dvojice exmilenců, ale ten chlapík se choval opravdu podivně a nerozhodně a všechno za něj musela dělat partnerka. Trojice spolubydlících byla taková zbytečně ujetá a tomu masturbujícímu bláznovi bylo věnováno zbytečně moc času, takže jsem přetáčel. Zajímavý je slušňácký překlad originálního názvu, ono už kdyby se to jmenovalo "Bezstarostná jízda", tak by to znělo odvážněji (ale takový filmík už máme). Carly Pope bych taky chtěl za kamarádku...80%