Pokémon (1997) (seriál)

S čistým svědomím tomu dám 4 hvězdy. Je kolem toho tady zbytečné halo. Plno z vás to stejnak zamlada sledovalo s ranním stojákem a mokrým pyžamem. Šikmoocí vymývači mozků to měli od začátku skvěle vymyšlené a jejich pokimon se stal bezesporu fenoménem (pořád se vymýšlej noví, megacharizard wtf?). Bohužel, ani mně se pokémánie nevyhnula, spousta prachů padla za karty, samolepky a já nevím co ještě. Právě v době, kdy mi začal růst knír a z bulbasaura začaly šlehat první šlahouny. Jo, Pikaču (podobnost s píčou, hahaha) mě na dlouhou dobu paralyzoval bleskovým útokem a dneska se tomu můžu aspoň nahlas zasmát. Velice doporučuji SOUTH PARK A DÍL ČIMPOKOMONČÁCI, který je jedním z nejlepších dílů (a zároveň bodavé zrcadlo pro bývalé trenéry a pokémistry). Nabízí se otázka - jakej to má celé vlastně smysl? Žádnej. Ale jako magnet na caparty to působí extrémně dobře.

Pokémon: První film (1998)

Když jsem na to šel tenkrát do kina, nějaký milý pán u vstupu mi daroval kartičku (ohnivou energii). Zatímco jsem si pochrochtával blahem, můj Paras se vyvinul v Parasecta. Ultravýplach dětských mozečků, totální úpadek racionality a obrovská pumpa na penízky. Šikmoočáci se prostě POKÉMONEM zapsali do historie a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se pořád vymýšlejí nové a nové obludičky. Dneska už nemám odvahu se na to podívat ale jako mladíček jsem to žral. 65%

Nezvratný osud 3 (2006)

Po zhlédnutí čtvrtého dílu musím trojce jednu hvězdičku přidat. Nápad s horskou dráhou zajímavý, umírání vcelku originální a bavilo mě si na DVD vybírat v několika momentech, jak to bude pokračovat (můžete dokonce udělat dobrý skutek a zachránit pár lidí!!). Nejlepší určitě scéna v solárku, z těch blonďatých umělotin mi navíc příjemně houkalo v trenkách. 55%

Nezvratný osud 4 (2009)

Osud s lidma sice furt pěkně vyjebává, jenže scény působí spíše směšně (bazén), trapně (myčka) nebo obojí (eskalátor). Oproti třetímu dílu slabota. Čtvrtý Final Destination nepřichází s ničím originálním a s hororem nemá nic moc společného. To už bych se víc bál nechat si vyvěštit osud u cigánky. 30%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jackson jde na jistotu. Druhý Hobit je sice jakýmsi souborem přehnaných a přeplácaných scén ale zároveň přehlídka TOP efektů současnosti. Prostředí je opět jedním z nejsilnějších prvků filmu, tříhodinové vizuální orgie snad naplní choutky náročných fanoušků. Soundtrack je taky super (líbí se mi především song Eda Sheerana (ten text!!!)). Volba Petera Jacksona byla nakonec asi dobrá (i když chvílemi je z toho trošku one-man show - viz přeexpený Legolas). Gandalf je pořád sympaťák, ZTRACENÁ Evangeline Lilly je nádherná elfka a potěšil i Crixus Manu Bennett v roli zjizveného bosse znesvětitele. Nejlepší bez debat scéna v sudech, díky ní Peterovi odpustím i desetiminutovku, ve které si banda trpajzlíků vytře prdel se senilním dráčkem Šmakem. Šmáček asi hodně papal a spinkal, když si po dávném zmasakrování celé populace trapaslíků nechá neskutečně nandat od partičky liliputů. Cesta je krásně umetená na třetí díl. 80%

V/H/S (2012)

Nadějná skvadra hororových filmařů nám servíruje 5 strašidelných příběhů (+1 zbytečnou hlavní dějovou linku), v předlouhých dvou hodinách. Nedá se tomu upřít pár dobrých scén a velmi kvalitní gore. Na druhou stranu, kamera zbytečně, nevysvětlitelně poskakuje a všemožně chrčí - především při nejlepších záběrech. Chvílemi je to taky zbytečně natahované, klidně mohli přidat jeden příběh na úkor vystříhání těch dlouhých, nudných pasáží. K postavám si stejně nedokážete vytvořit bližší vztah. Nejvíc se mi líbila první kazeta (až na ten WTF závěr). Od teď sex JEDINĚ s ochranou! Druhá povídka NUDA!! Až na jednu scénu a pointu (co tam bylo vlastně nadpřirozené?). Třetí je šílená, brutální jízda (podivné ale zajímavé ). Digivrahoun. Čtyřka super ale moc málo informací (chci taky vídat kozy na webce :-/// ). Zatím jasných 50%. Bohudík, ta poslední nahrávka byla super, jen prvních 5 minut z ní mohli vypustit. Chlapci posunuli párty na úplně novou úroveň. Sečteno a podtrženo - slaboučká čtyřka.

Babysitters 2 (2011)

Jo aha, to není rodinná komedie o hlídání dětí. Kdyby ke mě jako k mladýmu kloučkovi chodila Jesse Jane, slovo masturbace by dostalo nový rozměr.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Balancuju mezi trojkou a čtyřkou. Nakonec dám trojku, hlavně kvůli té závěrečné scéně, která se v přehnanosti vyrovná i závěru čtvrtých Transformers. Taky návrat Letty (ač k potěšení fanoušků) je ABSOLUTNĚ stupidní a nedomyšlený (co teda pohřbívali v pátém díle, MOTOR???). Spojení Diesel - Johnson funguje, Walker je (byl) fakt sympaťák. Pořád slušná zábava, i když auta šly fakt hodně stranou. 65%

Amazing Spider-Man (2012)

Reboot zas taková šupa není, spíďovi ubylo schopností (zápěstní strojek), zato celkově přibylo romantiky (nebo se mi to jenom zdá?) a rychlých zvratů v chování postav. Fešounek Gárfíld mi nějak nesedí, podivínskej Tobík mi byl bližší. Na druhou stranu působí nový spíďa víc cool a míň looserovsky. Lizard sice vypadá docela reálně ale měl vypadat určitě víc dinosaurovitě/krokodýlovitě. Nebudu ani hodnotit super efekty, jenom bych rád zmínil Sheena staršího v roli strýčka Bena (mám ho v merku z Wall Streetu). Celkově průměr, druhej pavoučí muž mě prostě ničím nedostal.

Zapomenutý ostrov (2009) odpad!

Jako vážně??????? Howelli, hezky ste si s kámošema zablbli, ale už PROSÍM za kameru nelez (nejlíp ani před ní). A to tenhle máčo hrál kdysi v E.T. mimozemšťanovi.....