Mimic (1997)

Zelenáč Guillermo del Toro tady naznačil svůj potenciál (aby za pár let přivedl na světlo Hellboye a Bladea 2) i když je pravda, že s velice slušným rozpočtem finančně pohořel. Mně ale švábí sci-fi horor sednul a tak můžu dát s čistým svědomím 3 a půl hvězdičky. Tora mám dodnes spojeného především s parádními maskami a kostýmy (a právě hmyzí mutant se mu taky povedl).

Sia - Chandelier (2014) (hudební videoklip)

Fascinující, úžasný, nepochopený. Nejlepší videoklip, co jsem kdy viděl.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Příjemný "kraťas" na nedělní odpoledne. Vtipný, trefný a hlavně: zahřeje u srdce. Maggie a Ike (SP) jsou prostě nejlepší prckové v historii televizní produkce. A Zimmerova hudba všechno krásně podtrhuje.

O myších a lidech (1992)

Překvapivě stejně kvalitní, jako moje nejoblíbenější knížka. Krásně zpracováno, zahráno, zakončeno. Naprostá spokojenost :-)

Dívka na přání (2009)

Jedna hvězda za hudbu. Nějak moc nerozumím tomu, za co 5 hvězd. Saša asi měla orálně napilno.

Plán útěku (2013)

Tak se nám ke konci kariéry z mlátičky Rockyho/Ramba stal génius...bohužel, scénář je vážně debilní a chemie mezi SS a AS fungovala mnohem víc v Expandables. Zas na druhou stranu, bez těch dvou pyžamových superhrdinů by to bylo tak na jednu a půl hvězdy. Za 70 mega to mohlo bejt určitě o dost lepší ale s vypnutými mozkovými buňkami je to docela zábava. A hlavně: šedivějící vlci jsou stále ve hře.

Casino Royale (2006)

To se takhle sejdou u pokrového stolu dlouhovlasej japonec, tlustej černoch, seveřan brečící krev a eugenický anglán :-)) Bond mě nikdy moc nebral ale Campbellova nulanulasedmička se mi líbila moc. Casino Royale na nás hned po parádní karetní sekvenci vychrlí TOP akční scénu (přepráskanou, ale famózně provedenou), aby nám další dvě hodiny dávkovalo romantiku, napětí a hlavně zajímavé pokrové souboje. Craig mi na Bonda dobře sedí - hlavně kvůli tomu svýmu věčnýmu pokrksichtu. Beru i přechytračelou Green a palec nahoru za charizmatického záporáka Mikkelsena (hned jsem si vzpoměl na HON). Dan Craig možná není největší nadsamec v historii Bondů ale toho klidného zabijáka mu žeru. Zasloužených 80% EDIT: Po zhlédnutí dalších dvou dílů zvedám hodnocení na 5 hvězd. Nejsem zrovna největší fanda akčních filmů ale Casino Royale mě prostě něčím uchvátilo a je zábavné i na poněkolikáté.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Pane Košťáál, pojďte s náma na večeřu. S odstupem času tomu musím přihodit tu pátou hvězdu, protože takhle kultovní film už jen tak nevznikne. Než zajdu do bordelu na dýmku míru, dám si s Bohušem dva panďuláky slívky a polaskám si pštrosa. PS: Furt se mi nechce kouknout na tu dvojku, fakt si nechci zkazit výborný dojem z jedničky :-/

Muži v naději (2011)

Oslava nevěry s Bolkem a (LOLKEM) Jirkou Macháčkem, kterej si musel natáčení erotických scén se zrzavou divoženou Kerekes dost užívat (dvě zlomený křesla - to je kanec ten Jirka!!!). Po trapných Ženách v pokušení nám tak Vejdělek naservíroval o něco lepší Muže v naději. U mě ale pořád vedou Účastníci zájezdu.

Ohnivý had (2007) (TV film) odpad!

Tohle se vážně točí v roce 2007? Dejte mi dva mega dolarů a natočím stokrát zábavnější film, třeba narozeniny naší babičky. Efekty někde na úrovni malování, dementní dialogy a hlavně šíleně trapnej hořící "had" - to všechno můžete od týhle slátaniny očekávat. Teď už vím proč si tvůrci South Parku dělali srandu ze všeho Kanadského. 1% za krásnej plakát.