Milý Johne (2010)

Romantická oddychovka. Channing je vážně sympaťák.

Prometheus (2012)

Strašná spousta lidí mi tvrdilo, že tenhle film je blbost, protože ho vůbec nepochopili. Já z něj mám naopak velmi dobrý pocit. A tohle dílo nikdo asi pochopit úplně neměl, i když na konci určitě vyvstane každému pár otázek. PROMETHEUS ale například ukáže, jak vznikli Alieni (efekty úžasné, strašidelné nikoliv). Všechny herce převyšuje robotický Fassbender, mně se líbila třeba i blonďatá Čárlíz Theronová. Bohužel - jak tu již plno lidí zmínilo, skvěle načrtnuté objevování mimozemské mytologie nahradí v poslední třetině hromada akce a vraždění. I tak se mi film líbil a těším se na dvojku. 80%

Indie Game: The Movie (2012)

Stejně jako spousta jiných mladých pařanů, i já si kdysi přál živit se vymýšlením her. Ta nekonečná fantazie, obtížné úrovně, vymazlení bossové...Na tenhle dokument jsem se teda hodně těšil. A výsledek? Indie Game je sondou do života několika free vývojářů. Lehce labilního Phila Fishe, který strašnou spoustu let vyvíjí 3D hru FEZ + svádí boj se svým bývalým parťákem. Pak tu máme zpustlého Eda a věčně zachmuřelého Tommyho. Oba pracují na hře SUPER MEAT BOY (hrál jsem to a je to fakt zábava). Chvílemi se taky na scéně objevuje John Blow, se svojí úspěšnou hrou BRAID. Tito zajímaví pánové nepracují pro žádnou herní vývojářskou společnost, nýbrž jedou sami za sebe. Těžko uvěřit, s kolika problémy se musí potýkat. Chvílema chlapci připomínají spíš zlomené trosky než pohodáře. Jejich denní program vypadá asi takhle - 1 hodinu věnují jídlu, tak 2-3 hodiny spánku a zbytek času vymýšlejí nové věci nebo opravují chyby. Šílenost. Tenhle dokument myslím skvěle ukázal, jak moc tihle nezávislí vývojáři riskují. Co všechno musí obětovat, aniž by znali výsledek svého snažení. A mě tohle bavilo. 80%

Méďa (2012)

Svěží komedie, která mi hodně sedla. Wahlberg se sem překvapivě dobře hodil a s roztomilou Kunisovou vytvořili dobrou dvojku. Ale nejlepší je na filmu určitě přisprostlý méďa Ted. Každý by chtěl určitě mít podobnýho plyšáka, s kterým by pravidelně hulil, kecal o holkách a koukal na bednu. Méďa byl vůbec fantasticky "opravdový" (a proto je to vážně komedie pro dospělé, ne pohádka). Nejvíc ze všeho mě pobavila scéna, kdy jde TED poprvé na pracovní pohovor do supermarketu. To mi vždycky zlepší náladu!

Ohnivý blesk (1983)

Vtipný italský trash. V tomhle filmu najdete všechno: liliputány, opičí lidi, shěhurku, bezdomovce, krysy, číňany, roboty, Louise Armstronga (ten je tam hned na začátku!!!) a plno dalších věcí. Jen škoda těch nudných pasáží a skutečně debilního děje. Silnější jedna hvězda. OPRAVA: když to porovnám s podobnýma shitama, tohle bylo aspoň chvílema fakt vtipný...takže přidám hvězdu

Schindlerův seznam (1993)

Silný film. Nehledě na to, že tu vyčůraného Oskara Schindlera vylíčili jako největšího borce, musím hodnotit za pět hvězd. Jako mnoho dalších lidí, bych vyzdvihl skvělou práci kamery a černobílou stopáž (i když v pár záběrech byly umně použity barvy). Velmi silným prvkem je tu také supercharismatické duo Neeson - Fiennes, které si vás rychle získá. Při některých scénách mi bylo vážně ouzko a zejména zpracování koncentračních táborů tu bylo doslova mrazivé. Spielberg si mohl podle mě odpustit to závěrečné Schindlerovo halekání ("mohl sem jich zachránit víc") ale celkově jde o velmi povedený film. A pro režiséra stoprocentně srdcová záležitost.

Klauni zabijáci (1988) odpad!

Bohužel, můj 350. ohodnocený film vyšel zrovna na jednu z nejnudnějších slátanin, co jsem kdy viděl. Banda zfetovanejch trapnejch klaunů balí lidi do cukrový vaty a vysává je teleskopickým brčkem z brumíka. To všechno za PŘEhlížení policejního náčelníka (kterej si radši na stanici ožírá hubu whisky a kouří doutníky). Vraždy se opakují a s ničím novým nepřicházejí. Efekty přímo hrůzostrašné, humor taky žádný. Tomuhle filmu bych se nesmál ani zhulenej (a to mám jinak trashe moc rád). Všechno to završila závěrečná honička supernesympatické ústřední trojice v klaunském stanu + jako bonus boj s bossem godzillašaškem. Strašlivá nuda, tohle si zaslouží tak půlku hvězdy.

Skřítek (1986) odpad!

Tohle byla hrozná nuda. Jediná dobrá scéna byla proměna gigola v poupě. Masky byly ucházející a trollík mi hrozně připomínal něčího dědu ale to na hvězdu nestačí. 5%