Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Lucas se rozhodl znovu rozjet svoje dílo a vzal to pěkně od začátku. A na rok 99 jsou tu vážně parádní efekty, klobouk dolů. Příběh je ve svém důsledku docela jednoduchý, obchodní federace okupuje planetku Naboo a do všeho se zapletou dva jediové. Strašně mě bavil Neeson jako jedi-master. Vyzařuje z něj klid a síla (stejně jako třeba ve filmu 96 hodin), ten chlap má prostě obrovský charisma. Moc rád mám taky postavu Kenobiho, mladej padavan tu začíná svojí dlouhou cestu. Samozřejmě nejdůležitější pro celou ságu je "objev" prcka Aniho. Úplně nejlepší je tu ale Darth-Maul - zabiják ze Sith, kterej v závěrečným souboji dá jediům (jako jediný) pořádně pokouřit. Skrytá hrozba funguje poměrně dobře, překvapivě nedebilně na mě působí i kritizovaná postava Jar-Jara, který umí i rozesmát. Celkově těch 80%

Pařba na třetí (2013)

Chlapíci to tentokrát nepřepísknou jako ve Vegas nebo Bangkoku ale přesto zažijou další parádní jízdu. Začal bych u záporů. Trošku mě štve moc prostoru, který dostala postava pana ČAUA. Uznávám, že jeho nahatej "výskok" z jedničky se povedl, ale ve třetí pařbě byl chvílemi zbytečný až otravný. Místo něj mohli do pár scén hodil Douga, kterej chudák prožil každou pařbu v izolaci. Ve třetím díle se taky mohl objevit Teddy bezprstý. Jinak jsem se ale bavil. Velká one-man show Alana. Jaké by to asi bylo mít takovýho kámoše. Dost zábavný byly pro mě hlavně konverzace se Stuem, kterej je můj asi nejoblíbenější člen smečky. Překvapivě dobře na mě působil i Phil, který mi ze začátku nějak neseděl. Nejradši mám scénu, kdy banda Alanových nejbližších diskutuje s Alanem o léčení ("někdo by měl uklidit"). Doporučuju si taky počkat, po prvních titulkách uvidíte jednu divokou scénu. Trilogie nám končí a Phillips nám naservíroval dost povedenou sérii. Sám jsem zvědav, jestli se někomu podaří v nejbližší době přijít s něčím podobným. Nechal ses testovat? Cože? No přece ten inkoust...co šel do tebe... 80%

Všemocný Thor (2011) (TV film) odpad!

Byla to velká bolest a stálo to hodně úsilí ale podařilo se mi to dokoukat. "Thorův" brácha co má ksicht jak umrlec se snaží dobýt svět. První půlhodina je 15 minut pohled na papírovej hořící hrad a dalších 15 minut honění (se) po lese. Další neskutečně debilní hodinu sledujeme Thora s kámoškou teleportující se ze světa lidí do (asi) Asgardu a zase zpět pomocí nějakejch podivnejch portálů. Týpek hrající Thora vypadá jak mamlas a nenechal bych si od něj ani pohlídat kočku. Stupidní dialogy a divná práce kamery na výsledku taky nepřidají. Ke konci už mi vůbec nedocházel děj a jenom sem se modlil, aby už byl konec. Když pak náš superhrdina vytáhnul místo kladiva UZI, nevěděl jsem jestli se mám smát, nebo brečet. Jednu hvězdičku bych byl ochoten dát za slušný triky jenže když si vzpomenu, jak trapně to celý působilo, nemůžu dát ani tu.

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film) odpad!

Přiznám se, tuhle srajdu nešlo dokoukat. Malej fracek "Kevin" co furt paří se ségrou hry. Úchylnej fotr, co navštěvuje synáčka ve 3 ráno. Soused, kterej dělá ze sněhu kvádry jak z časáku. Prostě neuvěřitelně nudná, debilní a zbytečná volovina. Nejvtipnější byl "Krabák", kterej krad cukroví a vychovatel Michaela Mayerse zakopávající o traktor. ODPAD PS: díky za zkažený Vánoce

Chata v horách (2012)

Hned na začátku vás začně mást bandička debilních "dozorců", kteří mají vskutku zajímavou zábavu (a ty jejich kalby stojí za to). Pak to chvíli vypadá jako typická vyvražďovačka puberťáků až to přejde v naprosto absurdní a masakrální vyvrcholení a stručný konec. Velmi zajímavý nápad s armádou čistého zla, kterému ale chybí lepší provedení. Přitom těch posledních 15 minut byla jasná nahrávka na smeč - jenže Goddard zahrál míč do autu. (Hodně) Malé náznaky napětí + pár šikovných lekaček tam sice bylo, ale dalo se z toho vyždímat o dost víc. Ke konci už superpředvídatelné. DÍKY ZOMBIE RUKO!!!

V žáru královské lásky (1990) odpad!

Vilda Čok kuchající dort? Ivana Chýlková lízající botu? Bolek Polívka hrabající listí? Přesně o tomhle byla tahle sra*ka. Neuvěřitelná zhovadilost, debilita a absurdita sálá z každého záběru. Musím se přiznat že jsem se na začátku párkrát zasmál (SERU!) ale ke konci už to bylo utrpení. Těch 87 minut se neskutečně táhlo. Tohle je na odpad. PS: co mělo znamenat na konci to dvouhlavý mimino???

Resident Evil: Odveta (2012)

Příběh absolutně o ničem. Vlastně to bylo jako počítačová hra - procházení místností a zabíjení zrůdiček. A s tím jak pokročíte ve hře, stupňuje se obtížnost (plus na konci levelu boss). Stupidní scénář, zato (na rozdíl od předchozího dílu) parádní efekty. Rovných 50%

Elitní jednotka (2007)

Výborný film. Brazilští BOPE jsou neskuteční maséři. V Elitní jednotce vidíme příběh dvou zelenáčů (černého kliďase Matiase a impulsivního poctivce Neta), zklamaných nudnou prací u policie, kteří jsou okouzleni zásahem brazilské elitní policie. Oba zatouží po uniformě s lebkou a my tak máme možnost poznat blíže jejich výcvik. Určitě tu nebylo použito všechno (skutečnost bude ještě tvrdší), i tak je ale na co koukat. Šéfuje tomu však někdo úplně jiný - Wagner Moura, který tu představuje kapitána Nascimenta. A tahle role mu sedí přímo fantasticky. Se svojí jednotkou čistí ulice Ria od smažek a dealerů. Zejména výslechy si skutečně užívá - žádná cesta na policejní stanici, na hlavu igeliťák a po chvíli na chviličku na vzduch. Jenže když ani po delší době neslyší co chce, přijdou na řadu ještě rafinovanější věci (třeba smeták do análu). Pochválil bych i dobrou práci kamery a příjemnou hudbu. A Nascimento působí, že by nakopal zadek každýmu.