Muž z Acapulca (1973)

Ze všech tří Belmondových "Mužů" nejlepší díl. Jacqueline Bisset je zde jednak krásná agentka v knížkách a v druhé roli nenápadné socioložky ve střídmém oblečení. a Belmondo exceluje na obou frontách, jak v knize tak u psacího stroje :-)

Muž a jeho pes (2008)

Emotivní snímek, kterého jsem se bál, ale docela jsem se překvapivě statečně držel, až na dva okamžiky. Prvně jsem zaslzel když byl v psím útulku a podruhé samozřejmě u závěrečné scény, kde už jsem se regulérně rozbrečel. Myslím, že pokud by to byla Bébelova derniéra tak určitě hodná jeho jména. Naprosto bezchybný herecký počin slavného francouzského herce, který již dávno vstoupil mezi legendy světového filmu. Díky Belmondovi má film ten správný nádech- nejen jeho herecké mistrovství ale také fakt že je to on, fenomén Belmondo - tomu dává nejvyšší jakost.

Jezero 3 (2010) (TV film) odpad!

Krokodýli v supermarketu a bez placení, tak to už je vrchol všeho!!! :-)

Jezero 2 (2007) (TV film) odpad!

Ještě horší než jednička a už tam jsem dával ze zásadovosti odpad. Tady bych musel dát dva odpady, kdyby takové hodnocení existovalo. :-))

Jezero (1999) odpad!

Víte, mám docela problém se sci fi filmy a zejména sci fi horory. Ale jestli něco nesnáším, tak jsou to sci fi horory, kde zvíře nebo zvířata jsou vraždícími monstry naprosto proti všem přírodním zákonitostem a předpisům rekrutujících se z fyzikálních zákonů. :-) Takže krokodýl, co žije v Kanadě v místním jezeru, to musel odnést odpadem. Nepopírám, že hodně lidem se asi podobné filmy líbí a berou to jako oddechovku ale já holt mám (nejen v tomto) značně smysl pro realitu. Proto Jezero a kupa dalších podobných jako Anakonda, Chřestýši, Kobylky atd. ode mě dostávají vždy mizerné "známky"...

Cigán (2011)

Jacinda: proč?

U konce s dechem (1960)

Ne, já tomu prostě tu hvězdu nemůžu odebrat, protože prostě není za co. Tento Godardův film, v němž je Belmondo v počátcích své dlouhé kariéry, je totiž geniální. Je to mix akčnosti ale zároveň filosofických otázek, v tom nejspíš spočívá ta hloubka. Tu je ale těžké podchytit, protože film samotný je velmi obtížný na pochopení, nabízí divákovi spoustu symboliky a i když se zdá, že se občas ptá hloupě, není tomu tak. K tomu je připojený celkem svižný děj ve většině vyplněný brilantními Belmondem a Sebergovou. V tehdejší době to bylo mistrovské dílo, což mu dnes neubírá. Jen možná už to po 50 letech není typ filmu, který by dnes tolik oslovoval, jak to je u filmů, které jsou v žebříčku někde mezi TOP 20 nebo 10.

Muž, který se mi líbí (1969)

Film mě chvílemi i nudil zdlouhavými pasážemi, ale vysoké hodnocení (75 %) zachránily nadprůměrné herecké výkony obou hlavních protagonistů, doslovně čarokrásná hudba Francise Laie, a zdařilý scénář, který se úspěšně vypořádal s (v takto tématicky položeném filmu reálně hrozící) kýčovitostí. Navíc jednou zase neobvyklá role pro Belmonda, který dokázal, že hrát umí a to nejen akční role. Lelouchův film můžu rozhodně doporučit!

Muž z Hongkongu (1965)

Muž z Acapulca je nejlepší z týhle minitrilogie a proto abych to rozlišil, musím zde ubrat hvězdu a dát "jen" za 4, protože jinak nevim jak bych si to obhájil sám před sebou :) Nicméně a to platí stále- Muž z Hongkongu vysoce kvalitní podívaná

Gran Torino (2008)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl - skvěle zpracovaný příběh válečného veterána, který na stará kolena žije ve světě jak z cizí planety... Film člověka vtáhne a od prvních chvil drží hlavní postavě palce a to je právě ten fígl - starý nerudný dědek je pro diváka vlastně frajer a dost je to díky Clintu Eastwoodovi. Styl, kterým se ve filmu mluví a jedna hláška za druhou, to je neskutečná jízda, dost jsem se musel smát. S kamarády tyhle některý hlášky používáme i v běžné konverzaci a na tom už něco bude :-) Ještě bych vyzvedl vynikající dabing a nakonec, konec filmu byl nečekaný a tak nějak smutně emocionální...