Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Nemůžu se smířit s jednou věcí, veškerá akce a vůbec skoro celý film se odehrávají za bílého dne. To mi prostě k terminátorovi nesedí. Chápu, že návaznost je brána s odstupem, ale prostě se mi to vůbec nelíbí. Jinak jde o kvalitní akční film, který se ale spíše blíží průměru. Najde se pár pěkných scén i pár komických momentů, ale třeba desetimituvá nákladní honička mě vůbec nezaujala. Nicméně Arnoldovo charisma funguje perfektně. 70 %

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Investované miliony se tady opravdu projevily a skutečně pomohly. T2 je i dnes podle mého jeden z nejlepších akčních filmů, nejen v žánru sci-fi. Každý záběr je vylazen do detailu, inu Cameron. Akorát když ten malý skřet občas zvýší hlas, tak to znělo jako nehty na tabuli, ale to jen tak na okraj. 95 %

Terminátor (1984)

Já bych tu pátou hvězdu opravdu dát chtěl. Ale nemůžu. Je těžké hodnotit víc jak 25 let starý film, ve kterém jsou akční scény proloženy počítačovou animací na úrovni Cesty do pravěku. V té době bezpochyby jeden z nejlepších akčních sci-fi, dnes jen kvalitní pokoukaná. Nicméně lepší začátek legendy si snad neumím představit. 80 %

Warrior (2011)

Po prvním zhlédnutí dávám 5*, ale určitě se k Warriorovi někdy vrátím a možná to hodnocení snížím, i když spíše ne. První plovina mě opravdu dostala. Srší z ní napětí, emoce, nevyřčená tajemství. I když je to vlastně jen čekání na druhou půli s turnajem, který už je trochu prvoplánovější, ale je jen logickým vyústěním. Warrior by se obešel i bez akce, a vůbec bez všeho ostatního, třebaže by zbyly jen samotné herecké výkony. Nemám absolutní tušení, jak dlouho a intenzivně se hlavně Hardy a Edgerton na role připravovali, ale je to něco neuvěřitelného. *** "Nedokáží o něm zjistit vůbec nic. Tommy Riordan je absolutně Googlevzdorný." 90 %

Vyletět z hnízda (2008)

Těžkopádná nuda proložená několika rádoby-filozofickými myšlenkami. Možná že obsahuje nějaký hlubší význam, ale ten mi zřejmě ušel. Je možné, že už jsem se stal konzumním divákem, který takový film neocení, ale přeci jen požaduji trošku víc. Není to ani komedie, ani psycholgické, drama možná, ale s velkými nedostatky. Ani ty herecké výkony, co se tady vychvalují...mně to spíš připadalo, že jsou všichni napůl katatoničtí (někdo to tu nazývá nenucený). Nicméně své momenty film má, bohužel je jich tolik, jako výher Realu nad Barcou za poslední roky. 35 %

Ramona (2010)

No pěkné. Ramona se vám nemůže nelíbit, ale je to mnohem víc rodinné, než kam sahá moje touha po takových filmech. Příliš málo opravdového humoru a příliš moc klasických zaběhnutých postupů. Ideální na zabití večera s celou rodinou. Kdo od filmu nic nečeká, dostane se mu takového nadprůměru toho, co vysíají komerční televize dnes a denně. *** "Pamatuj si, jak jsem tě je učila jíst." "První ukousnout hlavu?" "Jo, je to tak víc humánní." *** 60 %

Pozemšťan (2007)

SPOILER!!! Ježíše si scénárista mohl odpustit a přidat nějaké jiné zajímavé téma, ale i tak jsem se hodinu a půl nemohl odtrhnout od dialogů. Na film, který neobsahuje prakticky nic jiného, výborný výsledek. 90 %

Až tak moc tě nežere (2009)

Přesně jak napsal Malarkey, když se chci na takový film podívat, očekávám od něj štastný konec. Nemusí to být zrovna nejgeniálnější film roku. Pravda, tady už to možná bylo až přespříliš šťastné a bezstarostné, ale pořád se to nedostalo na území přeslazeného. Bylo to přesně to, co jsem očekával, možná mě to i trochu nadchlo. Nenalezl jsem nic, co by mi výsledný dojem zkazilo. Nevím jak přesně se scénář blíží reálnému světu (v těch kruzích nejsem tak zběhlý), ale rozhodně dokázal navodit pocit opravdovosti. A i kdyby se vám to třeba vůbec nelíbilo, tak na plejádu hvězd se vždy dobře kouká. A Keane na konci jsem opravdu ocenil. *** "Časy se mění. Dneska, když se chci udělat pro opačné pohlaví atraktivnější, tak nejdu k holiči vylepšit si účes, ale updatuju svůj profil." *** 80 %

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nazývejte mě staromódním, ale já si myslím, že takový film prostě musí mít příběh, který bude pojit ty jednotlivé výborné prvky. Slow-motion záběry, jakás takás akce, opravdu úsměvné až vtipné momenty. Ale to všechno by bylo jen umocněné opravdu poutavým dějem. Bohužel, když chybí příběh, objevuje se nuda, a to místy docela silná. Nezachrání to ani perfektní konec. Je toho prostě málo. Nicméně nebudu kazit hodnocení a zaokrouhlím nahoru. 70 %

Rytíři nebes (2006)

Tolik filmů z období první světové války zase nevzniká, abych si mohl dovolit Flyboys shodit. O špatný film se nejedná. Není to nuda, postavy do filmu přesně zapadají, romance nijak nepřekáží. Ale nic extra taky nečekejte, tedy pokud nejste zarytý fanoušek prvních bojových letadel. Bitevních záběrů je tady opravdu požehnaně, nejsou nepovedené, ale musím říct, že v roce 2006 bych čekal lepší zpracování. A nemůžu si odpustit pár slov ke stopáži. Nevím, jestli by se mi to víc líbilo, pokud by se půlhodina ustřihla, spíše bych byl pro více napínavějších a zapamatovatelných scén, takhle to skutečně působilo trochu utahaně. 65%