Hvězdný prach (2007)

no, lehce mi to připomíná Terryho Pratchetta a líbí se mi to.. překvapení, upřímné.. De Niro byl excelentní jako vždy, Pfeiffer namaskovali naprosto delikátně, nejvíce mě potěšila slečna Danes (díky Homelandu jsem si ji zamilovala). dostala mě především výprava a kostýmy, ale i přijatelné efekty a po částech podávaný humor.

X-Men: První třída (2011)

nejlepší díl série, dokonce se mi First Class líbila více než první film.. sice jsem zprvu plivala, že to bez McKellena nebude ono, ale duo McAvoy-Fassbender se toho chopili s grácií.. těším se na další.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

nejslabší díl série a přitom jsem si od něj slibovala nejvíc.. Wolverine je nejsympatičtější a nejzajímavější postava (tak nějak po Bourneovsku), takže jsem asi měla jen příliš vysoká očekávání.

X-Men 2 (2003)

jednička byla určitě lepší.. ale já oceňuju, že se X-Meni vyhnuli klesavé tendenci, které se většina "dvojek" nevyhne. klobouk dolů.

X-Men (2000)

ano, ano, ano!! vedle Nolanovy trilogie je série X-Men nejkvalitnějším komiksovým počinem na poli filmu.. a Ian McKellen zde opět exceluje.

Zkus mě rozesmát (2011)

just went with it.. okouzlená, jak málo byl Sandler tentokrát trapný a potěšená, jak úžasná byla Aniston (opět a zas).. příjemné překvapení, u kterého jsem se nejednou smála nahlas.

Bratři (2009)

bylo mi z toho neskutečně úzko, až tak je to výborné a přesvědčivé! btw, z malé Madison roste velká hvězda.

O smyslu života (2009)

pro člověka, který miluje Lorelai z Gilmorek a Willa z Newsroom je tenhle film lahůdkou pro parádu jejich (zde pouze) průměrných výkonů.. ale jinak se od něj příliš čekat nedá, díry ve scénáři jsou obrovské a hloubka, která na diváka plivne z prvních pár okamžiků, je jen rádoby hloubkou.. škoda, promrhali slušný námět a pár dobrých nápadů..