Rebelka (2012)

uch.. Pixaři se rozhodli pro jakousi podivnou feminizaci, či co? Tangled bylo ještě docela fajn, ale tohle je už vážně přeplácané a překombinované..

Méďa (2012)

miluju MacFarlaneova Family Guye, ale tohle byla neskutečná slabota.. v téhle kategorii jednoznačně vyhrál Paul (duo Frost+Pegg)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

duo Pegg+Frost mají sice na kontě větší pecky, ale ani Paul nesklamal - to co chybí plyšovému Méďovi, tenhle mimozemšťan má - vtip.

Země bez zákona (2012)

jednoznačně nejlepší film roku 2012, perfekcionista Hardy zase jednou dokázal, že je pan herec.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

tak jako se nedají srovnat knihy LOTR s Hobitem, nedají se srovnávat ani filmy.. a férově, pokud se divák odprostí od Pána Prstenů, Hobit se mu bude líbit taky.. Shore se opět vyznamenal, co se týče vizuální stránky, je Hobit sice trochu barevnější než jsme zvyklí, ale taky mnohem dokonalejší.. herecké výkony jsou více než dobré, Martin Freeman byl výbornou volbou.. atmosféra není tak silná, jak jsem čekala a působí mnohem pohádkověji, ale tak je to v knize, proč by to tím pádem nemělo být i ve filmu? nikdo mi nevymluví, že to je kvalitní snímek, jen je škoda, že nevznikl před trilogíí LOTR.

Muži, co zírají na kozy (2009)

když jsem viděla herecké kombo McGregor+Bridges+Spacey, moje očekávání bylo hodně přehnané - tady ani výborní herci nedokázali z filmu udělat víc než jen průměrnou podívanou.. atmosféra je díky té všudypřítomné sebeparodizaci je výborná, ale stejně přináší jen pár vtipných okamžiků a celkový dojem je pak slabší.. čili nápad dobrý, ale nevyužitý.

2001: Vesmírná odysea (1968)

tady vítězí jednoznačně forma nad obsahem, odysea není jen tak nějaký film, ale prostě umělecké filosofické dílo, vizuálně dokonalé.. a co se týče dějové stránky, trošku mi to připomíná I, Robot.

Chata v horách (2012)

výborné! dlouho jsem se tak neposmála.. parodie jak se patři, hlavně fakt výstižná

Babel (2006)

třebaže nedosahuje kvalit Crashe, má své krásy.. opět výlet do fantazie, nádhera.

Crash (2004)

nepopsatelný zážitek..