Tahle země není pro starý (2007)

miláčci Coenovi ví, jak pohladit na duši.. a démonický Bardem jim v tom velkou měrou dopomohl. excelentně zvládnuté dílko, plné dusivé atmosféry, deprimujícího ticha, plíživého napětí a sžíravého strachu. prostě čirá perfekce.

Podfu(c)k (2000)

jeden z nejlepších filmů všech dob.. a to nemám ráda Stathama. jde o ostrý a nekompromisní snímek, který mě místy nutil přímo kdákat smíchy.. to, co Ritchie naznačil v Lock, Stock and Two Smoking Barrels dovedl zde k dokonalosti (dle mého názoru vrchol jeho tvorby, stejně tak jako nejlepší herecký výkon v keriéře Brada Pitta).

Klub rváčů (1999)

dlouho jsem přemýšlela, jak popsat své pocity po zhlédnutí Fight Clubu.. ale to slovy hold nejde.. můžu jen doporučit, Brad Pitta mě konečně donutil pochopit, co je na něm tak úžasného (spolu s rolí ve Snatch jeho nejlepší herecký výkon).

Pozemšťan (2007)

skoro stejně výborné jako K-Pax.. komorní kousek, bezdějový, odehrávající se v jedné místnosti, a přesto tak zábavný. nenudila jsem se ani vteřinu a hned po skončení jsem měla chuť na repete.

Svět podle Prota (2001)

originální kousek.. nejsem moc fanoušek scifi, ale když to pojmu z té dramatické stránky, jde přímo o pecku! výborný Bridges (který v mém srdci už ale navždy zůstane Big Lebowskim) a jako vždy excelentní Spacey se krásně doplňují. je to romantické, napěchované emocemi a se spoustou hlubokých fil. myšlenek.. a výsledek je nezapomenutelný.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

nejlépe investovaných 142 min v mém životě. stephen king možná je mistrem hororu, ale co se pak týče jeho dramat, je přímo bůh.. tenhle snímek je zaslouženě považován za nejlepší adaptaci kingova díla (nejvěrohodnější), převod z knihy na plátno se totiž opravdu povedl (když pomineme fakt, že Freeman měl být bílý Irčan).. tenhle snímek má všechno - pobaví, dojme, naštve, vyděsí. frank darabont to totiž zvládl tak, že divák prožívá vše s hlavním hrdinou, aniž by si stihl všimnout, jak ho to stáhlo.. forma i obsah hold na výbornou.

Město bohů (2002)

silný, tvrdý, šokující zážitek.. naprosto otevřený snímek, který se ničemu nevyhýbá a navíc vše ukáže ve velké parádě. lahůdka!

Skrytá identita (2006)

Scorsese je pan režisér, na každý jeho snímek se vždy těším předem.. mezi všemi peckami, které už má na kontě, mám nejradši právě The Departed. čtveřice DiCaprio-Damon-Wahlberg-Nicholson podává excelentní výkony. scénář má minimum děr, zápletka je krásně komplikovaná.. zasloužený Oscarový trhák, modlím se o další takový snímek alá Mou gaan dou.

Kick-Ass (2010) odpad!

příšerné, 1. vaughnův film, o kterém to můžu napsat! a to hodnotím po dvojím zhlédnutí a vyložené snaze najít na tomto snímku byť jediné pozitivum! páni scénáristi to snad nemohli myslet vážně.. navíc Cage je mi už vyloženě líto, role, které poslední dobou dostává, stojí za nic.. navíc výkonem ho už převyšuje i mladá Moretz.. narozdíl od Kick Ass je tematicky podobný Defendor vtipný a nápaditý, a to hraje na skoro stejných základech.. EDIT: tak jsem byla donucena pustit si to ještě jednou a přehodnotit svůj názor :D nepodařilo se, tohle prostě není šálek mého čaje.. dobrý nápad, ale dementně natočený, za každou cenu vtípky na sílu, stupidní nadsázka.. tohle je hodně zvláštní film, buď ho člověk miluje nebo nenávidí, nic mezi tím neexistuje, ale za mě prostě NE.

Gauneři (1992)

když se řekne Tarantino, vybavím si právě Reservoir Dogs, přehršli duchaplných keců, pár litrů krve a naprosto výbornou atmosféru, která udrží diváka napnutého až do poslední minuty.. nemůžu si pomoct, a nemám vůbec nic proti Pulp Fiction (naopak), ale tohle je vrchol tvorby pana režiséra..