Městečko Haven (2010) (seriál)

oddechovka pro ty, co rádi vypnou mozek a jen tak zírají do prázdna.. jednou za čas se takový výplach hodí.. navíc Eric Balfour je fakt sympaťák.

Procitnutí (2012) (seriál)

už pilot by vystačil na samostatný film a já bych byla naprosto spokojená.. skvělý námět, výborně zpracovaný, Isaacs je excelentní.. litovala jsem, že seriál po jediné sérii skončil, ale s odstupem času nakonec říkám, díky bohu za to.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

hranice nemožného, to je docela dobrá volba pro český název - protože to opravdu překračuje hranici nemožnosti!! seriál ze sebe vydal maximum už v prvním díle první řady.. zbytečně to natáhli, mohli mít opravdu kvalitní seriál a místo toho se spokojili s klasickou průměrnou oddechovkou.. škoda, Denethor je výborný ve své roli, dokud má, co hrát..

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

výborný námět, slušné zpracování, kvalitní herecké výkony a náboj jako v první sérii Lost.. záhadou mi zůstává, proč skončili už po jediné řadě.. škoda.

Událost (2010) (seriál)

jako každý scifi seriál, který vznikl v poslední době, má i Event myšlenku.. ale tím to končí. nevyužitý potenciál a místy až směšné zpracování.

Dexter (2006) (seriál)

dala bych plný počet, ale nemůžu.. 1., 2. a 4. série = čistá perfekce, 3. a 5. ještě přijatelná, ale ta 6.! tvůrci si nasadili laťku hodně vysoko a není se co divit, že už to po tolika dílech nezvládají a nevyhnuli se klesavé tendenci. ale je to škoda, poslední série je absolutní propad a já se jen modlím, aby se vzpamatovali a navázali na mrazivost jedničky a čtverky..

Continuum (2012) (seriál)

překvapivě docela příjemné překvapení.. samozřejmě má milion děr, nedomyšleností, nelogičností, ale na odpočinkovou podívanou se hodí více než dobře.. 1. série navíc není zbytečně dlouhá a pěkně to graduje.

Osvícení (1980)

jeden z nejlepších hororů všech dob.. scénu s dvojčaty a tu Dannyho tříkolku už nikdy nevymažu z hlavy.. co se týče přepisu Kingova díla na plátno, výsledek je výborný (i když se od předlohy v mnohém liší).. ta atmosféra.. ta hudba.. ten plíživý strach.. ten neskutečný herecký výkon démonického Nicholsona.. mňam.

Osvícení (1997) (TV film)

knižní předloha je výborná, a toto zpracování je jejím naprosto přesným (až strojovým) opisem.. Garrisovi se však ani zdaleka nepodařilo vytvořit to, co zvládl Kubrick, ačkoliv ten si scénář osekal extrémně.. výsledek je jasný, Garrisova verze je přesnou kopií knihy, což jí škodí (navíc těch 273 min je snad vtip, ne?), Kubrickův film se sice liší od knihy v mnoha bodech (od detailů až po důležité části pro děj), ale atmosférou nejlépe vystihuje Kingovo dílo..