Vanishing Point (1971)

Svobodná Amerika, volná pláň, nesmyslné pronásledování člověka, který nic neudělal. Věřím, že kdyby se tento příběh opravdu děl v 70 letech, tak by plno lidí Kowalskemu fandilo a přálo si, ať dojede do cíle. Omezení rychlosti je přeci hloupost. Tento film stojí za to.

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Asi jen ve zkratce, klasická detektivka, kdy slečna Agatha Christie použila ve svém románu pro příčinu vraždy různé důmyslné jedy, které aplikoval výborný anesteziolog (sama byla vystudovaná lékárnice). Děj je natočen výtečně, do poslední chvíle jako obvykle člověk podezřívá všechny, jen ne opravdové vrahy. Jediná věc, která mě překvapila byla ta, že v tomto díle byl Hercule velice pobožný a pár krát se i modlil. To mě docela zmátlo. Na závěr: Určitě lepší a povedenější než původní film z roku 1988.

Šmejdi (2013)

K tomu nic moc nejde napsat. Dokument je zpracovaný velice dobře, jde vidět, že ho netvořil žádný nýmand. Ale o to v tomto případě nejde. Škoda jen, že nemám možnost se se "šmejdy" osobně setkat. Asi bych je vytahal za flígr a tomu tlustému hajzlovi co tykal slečně režisérce bych nejspíše naložil. V tomto případě "klín vybíjet klínem" je opravdu nutné. Je až zarážející co se tady v té České republice děje, co je vše povoleno. Je mi to až blbé, že místo toho, aby s tím něco úřady dělaly, se do této kauzy musel vložit Blesk a více-méně zneškodnit tyto parchanty. HOWG

Přichází Satan! (1976)

Hudba šílená, neskutečně vás vtáhne do děje. V době, kdy byl film uveden do kin museli být lidé šílet strachem z filmových triků v tomto díle, avšak v dnešní době je to spíše úsměvné. Temný nádech a chuť strachu ve mne zůstává i hodinu po zhlédnutí filmu. Nejdříve jsem si myslel, že Vymítač ďábla je lepší, jak svou propracovaností, tak svým dějem, ale na konci jsem musel opravdu dát za pravdu tomu, že tento kousek je výjimečný. Velké plus, že tento horror měl i jakýsi děj a to hlavně, když se otec vydal hledat pravdu o svém adoptovaném synovi.

Spring Breakers (2012)

Jedna hvězdička za to, že hlavní aktérky jsou neskutečné kočičky a prvních 20 minut mi připadalo, že se dívám na porno. Avšak po 30 minutách jsem tento hrůzný film vypnul, chyběla mu šťáva a ty ženské se mi ohrály, hold porno by nemělo trvat déle jak 20 minut.

V zajetí démonů (2013)

Na tento film jsem šel s velmi kvalitními ohlasy, že to je výtečný horror u kterého se budu bát vyjít i po schodech. Nevím jestli to bylo tím, že kino v Karolíně v OVĚ je hlučné jako nádraží, ale ...nebál jsem se vyjít. Takže hezky od začátku. Film začíná pseudo-retrospektivou, která není dostatečně vysvětlena, prvních pět minut se děj odehrává okolo malé panenky (která opravdu je nechutná), člověk by si mohl říct, že tím pádem celý příběh bude jen a jen o ní. Poté se vrátíte z5 o nějakých pár let a prolínají se dva příběhy dvou rodin, které se nakonec setkají, o panence ani vidu ani slechu. Jen je asi 15 sekundový záběr na malou holčičku, která si tu DOTYČNOU panenku prohlíží u taťky v zakázané místnosti. SAKRA! To přece nedává vůbec smysl!!!! Takových minel tam bylo více, ale jelikož nejsem odborník přes horrory, spíše zelenáč, tak to více rozebírat nebudu. Jelikož je film brilantně zpracován jak zvukově tak střihově, tak nahání hrůzu, i když se prvních dvacet minut nic neděje. Při jedné scéně jsem se opravdu velmi polekal a vyřkl jsem klasické ostravské slova. Jinak mi to připadalo jako pohoda jahoda. Ale myslím si, že pro 15 leté holčičky to musí být maso. Za mě 3/5.

Machři 2 (2013)

Ano, konečně film z Americké produkce, který jde jednostrannou cestou a necpe v průběhu děje jiné žánry jako v posledním přeceňovaném filmu (Hangover III). Od začátku do konce se budete bavit, smát se a pokoukávat po neskutečně sexy herečkách, jak po mladších kouscích tak po starších. Na tento film jsem šel s handicapem, protože jsem neviděl jeho první díl. Avšak to vůbec nevadilo. Hned mě svým dějem zatáhl dovnitř a já jen hltal tolik kvalitní americké zábavy, až jsem se sám divil. Musím uznat, že tento film se velmi povedl, a v tomto roce lepší a čistější rodinná komedie než je tato opravdu nevyšla a myslím si, že ani nevyjde. Za mě +1. PS: někteří hodnotitelé na čsfd by s měli dát diazepam, dávat plné počty brakům a na klasickou nevtíravou komedii, která je opravdu pro každého nadávat......

Šéfe, to je věc! (1982) (TV film)

Na to v jaké době to vzniklo, musíme všichni sklopit oči a uznat tento film jako "majsterštik". Petr Nárožný je opravdu skvělý herec, mám ho nesmírně rád a strašně mě mrzí, že tu nebude navždy a nebude svůj humor produkovat dále. Karel Heřmánek si zaslouží velký aplaus, protože tuto roli zahrál neskutečně důvěryhodně a člověka to až evokuje na názor, že je blbý jak tágo, paradoxně zase u Bohdalky mě to evokuje, že je to zlá baba, která je vychcaná a obecně v tom filmu ji vůbec nepřeju. Jako poslední bych zmínil Pepanovu povedenou rodinku....všichni skvělí a pan Srstka, klobouk dolů za ty jeho svaly.

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad) odpad!

Eva Holubová v čele se sfetovaným představenstvem TV NOVA uvádějí senilní důchodce, potupa stáří, hnus humus. Nedivil bych se kdyby zase kvůli toho pitomého "seriálu" začala zase pít...

Andersonovy nahrávky (1971)

Skvělý film, Sean Connery v jeho ranné tvorbě je naprosto úžasný. Jeho velké ego sálá filmem jako magický oheň. V ději každou sekundu fandíte lupičům, aby se jejich lup podařil a oni vyvázli bez ztráty života. U tohoto filmu se nedokážu moc rozepsat, protože děj byl neskutečný, až jsem z toho byl zaražen jak skvělé filmy Hollywood tvořil v 60/70 letech:).