Přátelé Bermudského trojúhelníku (1987)

Nejdříve se mi to zdálo jako naprostá kravina, prvních 10 minut jsem si říkal, kdo to sakra natočil. Ale po určité době se mi tento kousek začal moc líbit, české sci-fi vůbec není špatné...Mělo to náboj, šmrnc a navíc výborní herci. 4/5

Toxický mstitel (1984)

Šílenost, šílenost, šílenost. Přejeté děti, rozdrcená hlava od činek, mostrum, které chodí se slepou top modelkou....Američané byli v 80 letech šílení. Jedna hvězdička jen za to, že film je dobře namluven a tak jsem si procvičil anglický jazyk.

Agatha Christie's Poirot - Vražda na golfovém hřišti (1996) (epizoda)

Velmi zamotaný příběh, zažíval jsem takové dejavu, protože příběh je velmi podobný ještě jednomu dílu s Herculem. Do poslední chvíle člověk neví, kdo je vrahem, jen tuší a obává se, aby jeho hrdina, který mu přirostl k srdci nebyl tím vyvrhelem.

Pohyblivý terč (1996)

Jednoznačně béčkový film. Kdyby neměl tak "kvalitní" obsazení, tak bych dokonce řekl, že film je roven odpadu. Dolph Lundgren asi ve své největší formě, jeho zaměřovač Gina Bellman, velmi krásná a šarmantní herečka. Jinak k filmu...od začátku je film nepřehledný, zmateně skáče z minulosti do přítomnosti, nepovedené hlášky jsou v tomto díle denním chlebem. Děj je nudný, a už po 20 minutách se díváte na hodinky, kdy bude ten kýžený konec.

Příběh kmotra (2013)

Kvalitní zábava scvrknutá do hodiny a půl. Od začátku je děj velmi akční, někdy se střídají až komické a banální situace, které evokují k smíchu a v tu chvíli byste chtěli být hlavním "hrdinou", Františkem Mrázkem, který řídí kde co a má taky kde co. Jinak film je opravdu VOLNĚ přeloženým románem "Kmotr Mrázek" a některé věci v něm absolutně nesouhlasí (pokud bereme v potaz originalitu a pravdivost knihy "Krakatice II"), avšak toto bych nebral jako chybu, spíše jen nakopnutí k akčnějšímu ději. Jinak film co se týče zvuku je opravdu naprosto brilantně zvládnut, každá situace je velmi dobře ozvučena a vy máte pocit, že se děj odehrává přímo ve vaší přítomnosti. Jediné co bych asi tak vytkl by bylo to, že tvůrci filmu se mohli opravdu více zaměřit na některé detaily z policejních spisů, pak by byl film ještě zajímavější a my lidé bychom viděli, koho vlastně ten Mrázek znal a z koho si dělal poskoka.

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Jeden z nejlepších případů, který Hercule vyšetřuje. Zprvu se zdá vše jasné a zřetelné, a jen málokdo pozná, že není všechno zlato co se třpytí. Příběh je brilantní, samotný jsem podezříval zprvu zahradního pomocníka (Franka Cartera), který byl ve fašistické brigádě a připisoval jsem vraždy politickému motivu. Navíc když Allister Blunt řekl, že je poslední ze staré gardy, který drží mír a prosperitu Anglie, a proto je plno lidí, kteří by ho chtěli zabít. Velké překvapení bylo pro mě to, když Hercule jako vždy v místnosti rozplétá před všemi zapeklitý případ a ukáže jak jsem se šeredně mýlil. Každou setinu sekundy jsem hltal tento napínavý příběh, zkoušel jsem namáhat šedé buňky mozkové, ale na tohoto brilantního skvělého detektiva z Belgie jsem nestačil. Díky za krásně strávené brzké ráno Lady Christie.

Tady hlídám já (2012)

Odlehčená komedie o strastech měšťáků, kteří přijedou na dovolenou na venkov. Komedie není nijak náročná, spíše taková jednoduchá, mluvící pes, rozjařená holka, děsný otčím, krásná maminka, nadržená blondýna, venkovský ožrala. Nejvíc mě ale zaujal ten mluvící pes, takového bych chtěl mít také:)

Rivalové (2013)

Velice dojemný příběh o dvou (ne)smiřitelných rivalech, kteří byli ve své podstatě stejní, i když na pohled byli extrémně rozdílní, nebojím se použít příměr téměř jako černá a bílá. James Hunt, frajírek, který nedbá na dodržování pravidel, na bezpečnost a prožívá každý den tak, jako by byl poslední. Niki Lauda, perfekcionista, posedlý dokonalostí, uzavřený v jakémsi vzduchoprázdnu, působící na lidi spíše negativně. Příběh je velmi dobře prostříhaný, kdy na začátku se tito rivalové setkají ve Formulích 3, a už v tu chvíli tuší, že celý jejich budoucí život se bude točit jen kolem myšlenky, aby byli nejlepší z nejlepších. Před onou nehodou, která postihla Niki Laudu, mi byl osobně James Hunt méně sympatický, i když jsem věděl, že má určitě více lidských vlastností než perfekcionista Niki posedlý řádem. Avšak po této nehodě, kdy se Niki ocitl v nemocnici, tlačily ho výhry Jamese kupředu, ven z nemocničního lůžka a poté, když se James zastal na tiskovce Nikiho, jsem jasně pochopil, že James byl opravdu člověk s velkým srdcem,který si zasloužil vyhrát mistra světa ve Formulích 1. Bylo fajn, že na konci si tito dva rivalové vlastně vysvětlili, že se navzájem táhnou k lepším výsledkům a takový soupeř nemusí být nutně špatná věc. Jinak co se týče filmu, tak byl skvostně zpracován, byl jsem enormně nadšen z detailů motoru, kdy byl záběr na píst, jak běhá ve válci a v něm vybuchuje palivo, tlumiče pruží zavěšení a jezdec řadí a to vše bylo opravdu detailně ukázáno a to ani nemluvím o zvuku který byl grandiózní. Jediné co bych asi tak vytkl, byly auta, které vystupovaly ve scéně, kdy druhý pilot stáje vzal Nikiho na párty a Niki se tam seznámil se svou manželkou. Vystupovaly tam dvě Ferrari, které v té době si mohl koupit jen šílenec bez vkusu a dnes za ně nevytáhnete více jak 30 k €. Ale toto je opravdu piko skvrnka, které si snad nikdo jiný nevšiml.

Český sen (2004)

Musím dát plný počet, jelikož v tomto počinu šlo vidět, jaký je český národ chamtivý, a že pro slevy udělá téměř cokoliv. Výborný nápad, skvěle byl aplikován a reklama byla naprosto dokonalá. Myslím si, že tímto zmátli celou Českou republiku a nikdo nemohl tušit, že se jedná o JEDNU velkou recesi. Někteří lidé (kupodivu i důchodci) mě velmi překvapili, brali to s humorem a zasmáli se nad svou chamtivostí a čecháčstvím, avšak někteří mě nepřekvapili spíše naopak. Tupí měšťáci, kteří dojeli maximálně za Prahu a vykřikují tam hesla typu "to bude mít ještě dohru, to je podvod na nás na pražáky, vy chcete jít do Evropy?". Alespoň jde vidět mentalita lidí, která se ani za deset let od natáčení tohoto filmu nezměnila. Lidé jsou stále dychtiví po slevách a nových obchoďácích a v každém městě najdeme přehršel obchodních center. V poslední fázi bych chtěl zhodnotit negativní a populistický přístup medií a politických stran, absolutně se mi nelíbil, media by tento počin měla brát s humorem a naopak vyzvednout nestranně jeho přednosti, ne ho hatit.

Největší z Čechů (2010)

Zvláštnost..asi první v čr, kteří se pustili do tak složitého road movie. Film má vyvolávat v divákovi pocity fušérství a neprofesionality hlavních aktérů a přitom tito lidé jsou pravým opakem. Nemůžu si vynachválit slečnu zvukařku, ta mě nenechávala chladným. Ale jinak ten děj byl zdlouhavý, nepřehledný, prostě takový dokument-nedokument...Určitě se na něho stojí kouknout, ale stačí to opravdu jednou....