Padesát odstínů černé (2016) odpad!

Kdo neumí perfektně anglicky, ten bude jen sedět s otevřenou pusou a říkat si, proč chodí na černošské filmy, kterým snad my ani nemůžeme rozumět. Neustálé narážky na pop kulturu v USA, vulgární gagy, které opravdu, ale opravdu nebyly vtipné. Hlavní protagonistka je opravdu nádherná, kvůli ní jsem se snažil neusnout, i když jsem měl většinu filmu velké problémy..... Nejvíce mě fascinuje, že v takových filmech se objeví pár bílých a hned černí říkají, jací to nejsou rasisti a kdo ví co....a naopak, o tom nikde nepadne ani slovo. Nejen u nás v české domovině, jsou některé etnika zakomplexované a své hloupé názory šíří i pomocí filmů....Ti, kteří dali více jak dvě hvězdičky, ti musí být extrémně otrlí, asi špetka kokainu, pár vodek a šup do kina....

Lída Baarová (2016)

Kde začít? Myšlenka asi dobrá, zpracování grafiky a efektů famózní, hudba skvělá, malé role zvládnuté dokonale. Nicméně, kritizovat Kříže za roli Hitlera by byla hloupost, protože těch jeho pár štěků, co řekl by nezkazil ani Troška nebo Pomeje. Spíše bych se soustředil na Goebbelse, který nebyl důvěryhodný, jeho manželka nosila kalhoty, vážně? Od poloviny filmu děj nějak pokulhává a chtějí stihnout 10 let za 10 minut....což se projevuje na kvalitě filmu, vše ulítané, přeskočené pasáže, kousek erotiky na vlakáči, komouši a jejich lidové soudy, Baarová, která touží stále po druhém největším zmrdovi Třetí říše.... Renči, tady netočíš pro Miloše pijatiku na Žižkově, tady jsi měl točit zcela jiné dílo....

Osm hrozných (2015)

Od první chvíle hudba, která vás pohltí, bílo, které vás chytne a zamrazí. Film od začátku akční, žádné pomalé/uměle vložené části. Nechybí Tarantinovská smyčka (v polovině, na konci filmu se vrátit zpět na začátek). Film mi přišel o mnoho více krvavější a ostřejší než Kill Bill..Při některých scénách jsem byl jako malý kluk, který se poprvé dívá na horror. Pokud se zaposloucháte do původního znění, uslyšíte skvělé hlášky, který bohužel do titulků nebyly přeloženy. Nelitoval jsem minuty prosezené v kině.

Padesátka (2015)

První polovina supr, v druhé polovině KoKotkovi došly nápady a tak to zalepil nekvalitní lihovinou, která se na konci ukázala ve špatném světle a vrhla svůj obsah ven. Ale nebudu zlý, po filmech, které publikuje Troška a Pomeje, je Padesátka mana nebeská. PS: co se týče retro záběrů, úsměvné, nicméně ženské opravdu k nakousnutí.

Creed (2015)

Shrnu to velmi rychle první část 1/5, druhá část 3/5 a třetí část 2/5. První část nesmírně nudná, Adonis se snaží najít sám sebe, nikdo mu nerozumí, proto jde za Rockym, kterého nikdy neviděl ať mu pomůže, Rocky jak to tak bývá, po hodinovém přemlouvání ustoupí a Adonis mu začne říkat strejdo. Jak už to tak bývá v Hollywoodu, Adonisova sousedka je černoška, která je opravdu kus a tak to začnou spolu péct (aby to nebylo monotónní, tak trpí vadou sluchu). Adonis "dře", vyzve ho na souboj nějaký nýmand z tělocvičiny, kde kdysi Rocky trénoval. Tento match ho proslaví, proflákne se, že je syn kurevníka Apolla Creeda a Adonis to nemůže vystát-žít z hvězdy svého otce. Do toho Rocky dostane rakovinu (sakra, sakra, sakra, nebylo už dost klasických amerických slaďáků-to, že mě to dojme, neznamená, že je to kvalitní-mě dojme skoro vše). Adonis bojuje se svou negramotností, Rocky s rakem. V poslední části odjede do Anglie, aby se porval s mega tlustým a rosolovitým anglánem, který box viděl tolikrát, asi jako ind hajzlpapír. Poslední část absolutně vybrakovaná z prvního a kvalitního Rockyho...bojuje se až do konce, není vítěze, po šílených directech se zvedají a jako by nic. Nikomu nic nevadí, ruce dole, hlava vystrčená dopředu-Rocky, myslel jsem, že za těch 40 let už jsi zjistil, jak se opravdu boxuje. Při posledním kole to vypadá, že Adonis toho Zulcbuřta porazil, ale ten po šíleném directu se zvedá, jako by nic a zápas končí. Tak jako v prvním díle, tak i v posledním není Rocky-pardon, Adonis vítězem, nýbrž vítězem se stává Zulc. Skoro neslyšící milenka Adonise příbíhá, líbačka s ní, líbačka s Rockym (asi 30 s z5 všichni byli od krve a kdo ví čeho)....na konci filmu kino nechalo schválně zltlumené světla-to asi kvůli toho, aby se lidé vzpamatovali z toho šoku.

Terminator Genisys (2015)

Když jsem se prvních 10 minut díval, řekl jsem si, sakra! To je remake? To jsem tu snad ani neměl chodit..pěkná blbost..ale pak se to rozjelo, vtipné, Arnold se nebere moc vážně jako Terminátor, hodně akce, málo kecání, prostě tak, jak to má vypadat. Po dvojce je to můj nejoblíbenější díl T. :)

Labyrint (2015) (seriál)

Pan Strach jako vždy fenomenální. Hltám příběh od začátku do konce, jsem rozzlobený, pokud se něco zásadního stane na konci a já musím čekat týden, než uvidím pokračování. Tak by to mělo vypadat. Skvělý námět, tajuplno, skvělí herci, pokud sledujete jednotlivé díly v noci a při vypnutém světle, mráz vám běhá po zádech. Česká telelevize v kooperaci s panem Strachem dokáže divy. Díky za to!

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad)

Nevím, proč jsou lidi tady tak kritičtí. Skvělá myšlenka, skvělé zpracování, odpočinkový děj. To všichni prahnou po reality show ala Vyvolení nebo Velký bratr? Vždyť toto je zcela jiný druh reality show, u které se člověk dokonce i něco doví, může vnímat to, jaká byla doba, a uvědomovat si minulost. Ale abych to shrnul jako filmové dílo a ne abych kritizoval některé bohužel-uživatele čsfd, tak seriál dobře zpracovaný, někdy nudnější, ale co bychom také čekali od protektorátu. V některých chvílích jsem fandil české rodině a říkal si, ať učitele nebo starostu už zastřelí. Myslím si, že po psychické stránce to muselo být velmi těžké pro rodinu. Na konci mi už přišlo, že se do té role vžili a brali to prostě tak, jak to je. Doufám, že ČT si udrží úroveň a vytvoří nějakou další reality show :).

Život je život (2015) odpad!

Po dlouhé době, kdy jsem u českého filmu usínal, nudil se a těšil se, až bude konec. Absolutně zcestný děj ala Kameňák z Babovřesek, něco jako kdyby měl Troška a Pomeje dítě, a to dítě by fetovalo . Asi první dvě minuty si říkáte...."ty woe, vypadá to jako dobrá komedie", ale pak celých 93 minut čekáte, až se vytratíte a budete to moct spláchnout nejlépe nějakým tvrdým alkoholem, možná nejlepší by byl absinth. Mrzí mě, že film byl obsazen skvělými herci, těmi nejlepšími, kteří patří k nové generaci. Bohužel pan režisér a pan scénárista si nechali radit od pana Trošky, trošku mi to přišlo jako od prasete pomeje. Pokud si chcete zajistit neklidné spaní, utíkejte do kina. ps: jediné co tam stojí za to, jsou od Vetchého dcery.

Svatý rok (1976)

Od začátku do konce jsem se smál, skvělý Jean Gabin, napálil všechny drbány a nakonec lup vzal sám. Nicméně mi bylo líto, že svůj lup, který ukryl v Itálii už nikdy nespatřil.