Hercule Poirot (1989) (seriál)

Co k tomu říct? Snad jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Miluji detektivky Agathy Cristie, její úchylnou posedlost spáchání vražd pomocí různých jedů (přecejen je to kvůli toho, že Agatha byla vystudovaná lékarnice). Mám moc rád, když Herculeovi pomáhá Hastings, Japp a vždy krásná slečna Lemmonová. Kdybych si měl vybrat, který díl mě nejvíce zaujal, tak je to Němý svědek, opravdu skvostně zpracovaný díl. Škoda jen, že Agatha nenapsala více příběhů.

Pařba na třetí (2013) odpad!

Málo filmům dávám "odpad", ale v tomto případě si to nemohu odpustit. Nevím čím, ale děsně mi připomíná "pseudo krimi komedii" "Savage", která stála taky opravdu za to (některé scény jako by autoři Pařby na třetí převzali z tohoto paskvilu). Děsná zápletka, divný děj, velmi málo prvků moderní komedie, pokud nepočítáme hloupý americký humor. Hodinu a půl jsem se těšil, až tento film skončí. A konec? Konec skončil velmi otevřeně, kdyby se takový děj jako na konci udával celým filmem, tak by to bylo jiné kafčo, pan režisér si dal asi opravdu silného práska. Palec dolů!

Agatha Christie's Poirot - Viděla jsem vraždu (2010) (epizoda)

Nejvíce vražd a nejpropletenější zločin co jsem kdy v Poirotovi viděl. Do konce jsem si nebyl jistý kdo vraždu spáchal, tipoval jsem úplně jiné lidi, připadal jsem si jako policejní komandant z města. Velmi dobře, natočené, děsivé scény, při některých záběrech mě až mrazilo pod kůží.

Fešák Hubert (1984)

Prostě bomba, filmy z období první republiky jsou super, plus když přidáte skvělé herce a výborné hlášky je z toho bombastický film:). Skvělé prvorepublikové popěvky, čím jsem starší, tím jim více přicházím na chuť..Žargón z pražské galérky, lehké dámy, šmukaři, drbani, prostě pecka.

Čínský zvěrokruh (2012)

Nevím co k tomu říct, kdyby nebyl Jackie můj nejoblíbenější herec, tak řeknu, že film mi připadal jako béčkový Hollywoodský film. Prvotní scéna, jak Jackie jede na pseudo kolečkových bruslích je superní, říkal jsem "jooo, to bude bombička", ale pak se vše propadlo do blbého stereotypu, tj. kecání o ničem, žádné akční scény, pouze a jen krásná mandarinština s nevhodným americkým humorem. Film obecně nemá spád a akční scény jsou vykoupené sexy herečkami a neustálým tlacháním. Jediné plus na filmu je to, že Jackie se na stará kolena naučil nový kung fu poraz z vietnamského vot viet dao, to mě opravdu ohromil:). Na konci filmu romantická scéna, sice mě to dojalo, ale nepatřilo to tam. Jen kvůli toho, že to byl Jackieho poslední film dávám 3/5. Ale kdyby se nejednalo o něho ale o někoho jiného, tak mé hodnocení bude značně jiné. Staré zlaté časy klasického akčního čínského filmu jsou dávno fuč.

Nespoutaný Django (2012)

Dá se tento film ve zkratce shrnout ? Možná je to odvážné, ale já to zkusím, tento film je famózní, úžasný, bezkonkurenční! Myslím si, že je to nejlepší počin od blázna Tarantina, ani minutu z celkových 168 se nenudíte. Plné akčních scén, krve, kvalitních sketchů, kvalitní angličtiny (i já, barbar který anglicky neumí nikterak dobře jsem rozuměl) . Kamera byla zase naprosto luxusní, detailní scény nebraly konců a hudba, hudba byla téměř božská (kdyby Bůh existoval). Prostě +1!

Mufíme si pomáhat (2003)

Úžasný dokument o mé oblíbené zelené příšeře z Pohádkového palouku. Výborně natočeno a namluvení Mufa je ještě lepší. +1!! (ps: nejlepší je, když je Muf na diskotéce a čumí po ženských)

Sedm pěstí (1978)

Ranná tvorba Jackiho, filmy se hodně podobají klasickým Asijským akčním filmům ze stejných let. Jen boj, boj, mniši a přemálo klasického asijského humoru. Není to špatné, zápletka sice slabší, ale Jackie to zachrání výborným kung fu a svým stylem "pět pěstí". Jde vidět, že film už má přes 30 let, některé střihy/efekty jsou opravdu k zasmání. Myslím si, že v pozdějších filmech je Jackie více akčnější a nejsou scény tak okatě nahrané....Ale jako milovníku asijských filmů mi tento film nemohl uniknout. Podívejte se!!

Pár správných chlapů (1992)

Srdceryvný příběh mladého právníka, který se zakousne do předem prohraného zápasu s vojenskou demagogií. Výborně zahrána role mladého právníka Toma Cruise, který do té role pasoval opravdu excelentně. Nesmí však zůstat pozadu vedlejší role Jacka Nicholsna, kterému jsem celou dobu věřil, že to co říká, v to i věří. Film patří mezi klasickou úspěšnou éru Amerických filmů 90 let a ukazuje (i když kdo ví v jaké pravosti), jak to chodí na základnách a jak jsou vojáci věrni svému nadřízenému. Na konci filmu mi skoro i ukápla slza, excelentní zážitek.

Škola hada (1978)

Velmi pěkný film, nemůžu si pomoci, ale prvotní díla Jackiho Chana se mi zdají o hodně akčnější než ty pozdější. Výborné kung fu, které představuje dřinu, dřinu, dřinu..a co si budem vykládat, toho dědu zbožňuju, chtěl bych být tak pohyblivý jako on. Tento film vřele doporučuji:)