Nikdy neříkej nikdy (1983)

Si uvědomili, že Moore z toho začal dělat pomalu parodii, tak tam obsadili starýho Conneryho a ten z toho udělal ještě větší parodii. Hezký. Kde je úvodní theme a průlet hlavní u pistole? Proč Connery působí směšně? Proč vlastně všechno působí směšně?! Záporák, co dosahuje charismatu bramborový kaše. Vedlejší postavy z nichž většina mluví špatnou angličtinou, nejde jim rozumět nebo jsou špatně nadabovány. Jediný, co mě drželo ke konci při smyslech byly easter eggy (= faily), kterých jsem si všímal - třeba když si Brandauer dal s Basinger pusu a po odlepení rtů z nich vylítla nechutně velká slina. A to nebyl jedinej fail.

Úkryt (2002)

Určitě zajímavej a rozhodně hodně napínavej film, ale to závěrečný vyústění působilo opravdu komicky. A to tak hodně, že jsem to strhl až na tři hvězdy. Vždyť to má od začátku takovej atmosférickej nádech a oni to pak takhle šaškovsky poserou. Už jsem jen čekal, až do baráku přijde někdo, kdo prohlásí ,,Máme vás, jste ve skryté kameře".

Argo (2012)

Až na ten uměle nastavovanej timing ke konci jinak výbornej film. Affleck jako rejža teda jede. Jo a jinak, Arkin a nominace? Oscary už jsou mi sice delší dobu u řitě, ale tady mi to prostě nedá a jen kroutím hlavou. To se za chvíli budou nominovat i camea o pěti sekundách, kde si postava jen usere, ne?

Pád Bílého domu (2013)

Butler v roli, ve které ho chceme vidět častěji, přesněji se zbraní v ruce. Bohužel ale ve špatném filmu. Jo, a když už se točí takovýto typ filmu, vyberte do něj příště výraznýho záporáka. Yune byl totiž naprosto k smíchu, ani na moment jsem mu to nevěřil. Mám pocit, že Fuqua už nenatočí nic tak dobrýho, jako jeho nejlepší film - Training Day.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Dokážu si představit, že někoho mohlo McDiarmidovo přehrávání i vzrušovat, ale na mě to nefungovalo. Bylo to smutně komický. Několik scén se mohlo rovnou vyškrtnout a namísto toho více propracovat Anakinovu proměnu v Darth Vadera, která byla moc uspěchaná a přitom nemusela, jelikož ten film má kurva sto čtyřicet minut! Navíc některý repliky působily hrozně jednotvárně a emocionálně prázdně, například když Padmé přemlouvá Anakina, aby s ní odešel. Buďto v tom jen nevidím tu vaší "genialitu" nebo to zkrátka není můj šálek chcanek.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Kolosální nuda. Sterilní akce, CGI hruška (ó, velmi zbytečná scéna), smrtící dialogy, hlavně pak ty mezi Anakinem a Padmé (Christensen je tady hrozný dřevo) a nejhorší na tom bylo, že to bylo tak neskutečně dlouhý. Už po hodině jsem věděl, že se to nezlepší a měl jsem bohužel pravdu. To to fakt nikomu nepřišlo skoro jako parodie? Já se musel například tlemit, když se Dooku s Yodou přetahovali tím elektrickým paprskem. A to jsem uvedl jen jeden příklad, samozřejmě jich bylo víc.

Jen pro tvé oči (1981)

Už ani jako komedie to není vtipný. Zasmál jsem se jen jednou a sice když se bondgirl v potápěčským obleku bouchla nechtěně do hlavy. Takovej roztomilej fail. I ten úsměvně špatnej střih byl do očí bijící. Zkrátka jsem to celé přetrpěl, abych si mohl hrdě odškrtnout další zhlédnutou bondovku a poté si třikrát za sebou namasírovat kozy. Uf, jestli to ale takhle kvalitativně bude pokračovat, tak se můžu jít rovnou dobrovolně zapsat do ústavu.

Amazing Spider-Man (2012)

Až do dneška jsem nevěděl, že se za 230 mil. točej i parodie. Ach, jak mi jen ten úžasný pavoučí muž otevřel oči! I když mně osobně přijde dost divný vyhazovat peníze za takovouhle kokotinu. Někdo si myslel, že když u diváků zabodoval malým indie filmem, tak že si hned může dovolit všechno. Jenže ono hovno. Garfield je po celou dobu řádně vyhulenej a určitě nejsem jedinej, komu to tak připadalo. V některých chvílích to i vypadalo, že mu vypadla replika, tak čuměl jak blbej, než ze sebe něco vykoktal. Záporák je směšněj, stejně tak jako každá důležitá scéna (získání schopností, smrt strejce), která byla vždycky tak narychlo odbytá a to jen proto, abychom se mohli dostat k tak píčoidním scénám jako třeba ta s jeřábníkama. To opravdu někdo myslel vážně? A teď nemyslím jen tu část s jeřábama, ale i zbytek filmu.

Mstitel (1989)

Musím se teď smát, když si uvědomím, že jako malej harant jsem Mstitele zbožňoval a zároveň se ho i bál. Viděl jsem to tenkrát nesčetněkrát, ale dneska jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. Nostalgická zvědavost nakonec těch devadesát minut vydržela a utvrdila mě akorát v tom, že nostalgie umí věci hodně, hodně přikrášlovat.

Exploze (1992)

Ústřední melodie je návyková. To asi proto, že tam hraje jako jediná po celou dobu filmu. Ale i tak je návyková.