Johnny English se vrací (2011) odpad!

Nevtipná zoufalost a jedno z nejzbytečnějších pokračování vůbec. Jak mám první díl hodně rád, tak na tenhle budu chtít co nejrychleji zapomenout. A jelikož tady nebyla ani jedna zapamatování hodná scéna, ani humor se nedostavil, tak věřím, že zapomenu hodně rychle. Reborn dělá jedničce akorát ostudu.

Moonraker (1979)

Už mi ty starý bondovky splývaj v jedno. Jediný co se díl od dílu mění je zápletka a záporák, jinak je to pořád to stejný přihlouplý klišé. Navíc Moonraker je oproti předešlým filmům opravdu jiná (=divnější) bondovka. Já chápu, že se bondovky neberou a ani nemají brát vážně, ale tady už to byla spíš parodie, ať už těma komickejma scénama s cirkusovou hudbou nebo to, že si Jaws našel holku a nakonec se i spřátelil s Bondem, ts ts... tohle už neberu, působí to opravdu jako pěst na oko. Ale abych jen nepindal, tak úvodní scéna se seskokem z letadla byla úchvatná, to přiznávám.

Zelená míle (1999)

Musím se přiznat, že se cítím divně, když mám dát Zelený míli jen čtyři hvězdy. Dřív jsem to asi tak nevnímal, ale dneska mi to už jako film na pět hvězdiček nepřijde. Nedokážu ty pocity přesně popsat, ale zkrátka jsem to tak necítil, i přesto, že konec mě dostane pokaždý, a je jedno jestli to vidím po pátý nebo po stý.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Tuhle píčovinu že natočil ten samej, co natočil Takers? Tak to klesnul teda dost pod čaru. Alespoň že tam byla ta šukézní Daddario, jinak bych to ani nedokoukal, protože to už od začátku smrdělo céčkem. Na ní se dalo aspoň koukat (hlavně pak hopsající boobies). A ty trapný lekačky, pff.

V pasti (2005)

Jak jsem rád, když si takhle na blind vyberu film, kterej mě pak naprosto dostane. To, že Ellen Page hraje hlavní housle je jasný už od chvíle, kdy má Wilsona v malíku. Ale že na ně bude hrát tak výborně jsem opravdu nečekal. Dva skvělí herci, jeden barák a přesto se tempo ani na chvilku nezpomalilo. Možná jen scéna se sousedskou návštěvou působila navíc (hlavně pak ty zbytečný otázky), ale byla to jen chvilka, nic co by výrazněji vadilo. A závěr filmu bych v takovéto podobě vůbec netipoval.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Carrey je opravdu prvotřídní hovado v tom nejpozitivnějším slova smyslu, viz Ústav pro mentálně postižené.

Total Recall (2012)

Kvalitní zívačka tak akorát. Vizuálně to sice je pěkný (vize budoucnosti, design policejních robotů), jenže akční scény jsou až nechutně sterilní, herecký výkony znuděný, hudba nezajímavá a špatné vyprávění příběhu navrch tomu moc nepomáhá. Původní film s Arniem mě popravdě taky moc nebavil, ale to aspoň nebyla taková k uzoufání nuda. Zbytečnej remake.

Bruno (2009)

Charles a Cohen, a vůbec celý štáb, se s tím teda neserou. Maximální trolling filmové produkce.

Mizerové II (2003)

Takhle to má vypadat. Našlapaná kulervoucí akce a nahláškovaní Smith a Lawrence. Subjektivně o mnoho lepší jak jednička a to nejen kvůli lepšímu, přehlednějšímu střihu, ale i kvůli chválihodné práci s kamerou (honička skrze kubánský slum, honička na dálnici).