Píseň lásky samotářky (2004)

Pro knihomoly nejspíš ráj na zemi. Já to tam neviděl. Jen si všimněte, že i herci při srdceryvnějších výlevech, například když se objímají a tak, se zdají býti nesví. Celý to působilo jakoby uměle, příběh byl prezentován nešťastně, zkrátka tak nezajímavě, že jsem se za celý film nemohl do děje pořádně dostat. Ale k dobru připočítám zajímavýho Machta.

Expresní zásilka (2012)

To měla bejt komedie nebo vážně branej thriller či co? Jestli to takhle v NY opravdu chodí, tak bych tam rozhodně bydlet nechtěl. Na silnicích neustálý troubení, protože autům vjíždí do cesty pořád nějací zasraní poslíčci na kolech. Pff, nuda jaxviň. Myslím film. Jediná Shannonova psycho-debilně-zábavná role byla... zábavná, jenže to je vše a je to kurevsky málo na devadesát minut.

Mechanik (2004)

Jo, Bale - á la "Stanislavského metoda" - je vynikající, ale ještě víc než on film dostává na vrchol ta nervy drásající schizofrenicky-paranoidní atmosféra, která se dá krájet od začátku do konce. A konec? Překvapivý rozuzlení, který jsem ani náhodou nečekal, i když jsem něco málo tušil, dá se říct.

Hlad (2008)

Když jdete do filmu bez jakýchkoliv očekávání, tak leckdy dokáže film i příjemně překvapit, což je případ zrovna u Hladu. Věděl jsem sice, že se to bude točit kolem vězení a že tam hraje Fass, ale i tak jsem věděl vlastně hovno. Navíc se poprvý setkávám s McQueenem a zatím říkám, že mi jeho režijní styl sedí. Pokud se u pozdějších filmů jeho režisérská ruka drasticky nezmění, tak budu nanejvýš rád. Je to totiž dosti příjemná, svěží změna oproti všem těm šablonovitým způsobům natáčení u jiných režisérů. Byla tu spousta skoro až hypnotických scén, kdy jsem si říkal, jak se mi může třeba taková scéna umývání zdi zasviněné od hoven tak líbit. Nebo jak jsem u čtvrt hodinového záběru bez jediného střihu na povídajícího si Fasse s Cunninghamem mohl vydržet naprosto bdělý, a to jsem ještě k tomu přemýšlel nad tím, jak se u toho asi spousta lidí (casual diváků, if you will) nejspíš hrozně nudila. Film byl skvělej, ač nejsem obeznámen se situací, kolem které se film točil, tak dokázal zaujmout i tak.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Možná jen tu Stone bych vyměnil za jakoukoliv jinou herečku, třeba i neherečku, hlavně ne jí. Ale jinak jde o skvělou a pohodovou drámo-komedii, ve který naprosto ruluje především Carell. Neměl jsem tušení, že umí zahrát dobře i vážnější postavu, o to víc jsem byl pak překvapenej. Režisérskýmu duu po dvou výbornejch filmech věřim a těšim se na jejich další počin.

Projekt LAZAR (2008)

Má to zajímavou myšlenku, to oceňuju. Nebudu se o tom rozepisovat, protože by to byl vlastně i spoiler, ale vadilo mi, že tempo bylo takový rozvleklý. LAZAR rozhodně neurazí, je to zkrátka takovej ten čistej průměr, ale bylo tu jen málo věcí, které by mě přesvědčili kouknout na to znovu.

Zrůda (2003)

Theron upřímně moc nemusím, ale tady jsem se z jejího herectví, jak se říká, posadil na prdel. Podíval jsem se pak i na fotky skutečný vražedkyně a musím říct, že maskéři taky odvedli ksakru dobrou práci. Skoro k nerozeznání.

Zběsilý útěk (2006)

Osobitá gangsterka, která ani na chvíli nepolevuje a neustále překvapuje, hlavně pak konečným rozuzlením, který navíc považuju za brilantně natočený. Tenhle styl mi sedl.

Nevědomí (2013)

Dobrá, tak Kosinski se u mě neosvědčil, ale to nevadí, pořád je tu spousta jiných nových režisérů, jejichž nesterilní styl mě může chytnout. Já totiž tyhle "moc inteligentní", hodně filozofující filmy se strašně hlubokým poselstvím moc nechápu. Já radši bum bum bum. Ne, teď vážně, když mě nechytne styl, nechytne mě ani obsah. A tady mi nesedl dokonce ani casting. Na druhou stranu, soundtrack je příjemnej (především závěrečná skladba) a některý záběry byly takřka geniální, což tady v překladu znamená ,,hodně stylový".

Sólista (2009)

Nudná pseudo-artovka, u který si stříknou jen vášniví muzikanti. Downey se do týhle role nehodil a podle jeho výrazů se při natáčení i nejspíš nudil. Asi potřeboval jen nějakou malinkatou výplň mezi Sherlockem a druhým Iron Manem. Pro mě osobně ztracený dvě hodiny života. Hádám, že jsem se emocionálně neponořil dostatečně hluboko, abych ocenil takto srdceryvný příběh. I tak jsem si ale z filmu odnesl dvě "zajímavé" informace - že mývaly ze zahrady odeženete kojotí močí a že v LA je přes 90k bezdomovců.