VALL-I (2008)

Nádherný příběh, který je zaměřený kapku ekologicky, ale to při současném stavu naši planety není vůbec naškodu :) Romance dvou robotu je krásná a Pixar má u mě další velké plus. Zpracování a animace jsou bezesporu vynikající!!!

Expendables: Postradatelní (2010)

Postradatelní mají mé obrovské plus, protože se zde sešli všichni borci, na kterých jsme vyrůstali (no, jak kdo). A vidět všechny v jednom filmu, byď jen pár minut bylo opravdu cool. O nějaký příběh tu nejde, spíš se jedna trochu o typickou retro akci, kdy stonásobnou převahu likvidují borci vysokokadenční smršti kulek, za použití přímé úměry, tedy čím více kulek od kladných k záporným, tím menší šance záporných vůbec něco trefit, natož kladného:) tak typické pro osmdesátky! Ale možná chtěl Stallone dokázat, že jeho parta ještě do starého železa nepatří. Každopádně se mu povedlo natočit skvělý film, s parádní akcí, vtipem, dobrým soundtrackem, sentimentem. Někdo mávne rukou jako že průměr, někdo si zavzpomíná a slušně se pobaví. Fajn práce, já se bavil!!!

Sex ve městě 2 (2010)

Tak tohle je trochu zklamání. Není to teda nejhorší, nebo nějak trapná komedie. Ale vůči seriálu a předchozímu dílu je to slabé. Nic podstatného se zde neřeší a celé mi to přijde spíše jako reklama cestovní agentury na Abu Dhabi. Je to škoda!

Ženy v pokušení (2010)

Jedna z mála českých komedii, která mě opravdu bavila :)

Čarodějův učeň (2010)

Tenhle film nevyužil svůj potenciál. Působí na mě dojmem narychlo poslepovaného příběhu, kterému se scénárista moc nevěnoval. A i výprava tak nějak pokulhává. Nejvíce mě vytáčela "tupost a upištěnost" Baruchela. Nevím, co tvůrce vedlo k takovému nasměrování postavy! Nicolas Cage relativně fajn. Musím ale vyzdvihnout dig. efekty, které film posunuly o kousek výše. I samotné kouzlení se mi zamlouvalo. Suma sumárum: dobrý, ale ne vynikající.

Počátek (2010)

Opravdová filmová lahůdka a skvělé dílo. Nolan má neuvěřitelnou fantasii a vystavěl film na činnosti nás všech a to snech. Příběh mi nepřijde nějak složitý, ale bravurně poskládaný na faktech, které ve snech zažívá převážně každý z nás. Padání, umírání, to vše nás budí. Narozdíl od Matrixu, jehož svět je víceméně nedosažitelný a čistokrevné sci-fi, zde se dá s jistou nadsázkou říct, že by si takové "živé sny" mohl zažít každý. A to je právě to, co dělá s filmu lákavou představu, příjemnou myšlenku a možnou touhu. Digitální efekty jsou uvěřitelné (v dané rovině tématu) a příběh se přímo nabízí pro pokračování. Děj ze začátku trochu táhne, což je pochopitelné, ale pak už to jede jako po másle. Paráda!!!

I Love You Phillip Morris (2009)

I Love You Phillip Morris je přesně na hranici vkusu. Nějak neuráží, naopak příjemně pobaví. Jim Carrey zahrál roli s lehkostí a humorem sobě vlastním. Příběh je dobře poskládaný a až na pár míst jsem se nenudil. Celkově dobrá práce a pokud nemáte problém s gay tématikou tak se budete bavit taky.

Benga v záloze (2010)

Nemohu si pomoci, ale tuto komedii buď nechápu, nebo se prostě nepovedla. Upřímně jsem se zasmál snad dvakrát. Úvodní akce dětinsky směšná a vtipy a hlášky tak nějak vulgárně trapné. Nevím jestli mám brát film jako komedii, nebo parodii, ale parodii na co? A dva "machři" co skočí s 12-ti patrového baráku jen tak. Proč? To jsem se měl válet smíchy? Vážně jsem ten snímek nepochopil a tím pádem ani nedocením. Kdybych jej neviděl, o nic bych nepřišel. Škoda.

Serenity (2005)

Na Serenity jsem narazil víceméně náhodou a jsem vcelku potěšen! Neznám předlohu "Firefly" a možná proto jsem chvilkami tápal. Ale celkově velice slušné sci-fi. Dějová linka fajn, efekty fajn, herci taky fajn. Nemám ani co vytknout, celkově mě to bavilo. A i soundtrack mě mile překvapil.

Loudilové (2009)

Pravděpodobně sen každého mladého kluka :)) Loudilové nejsou zázrak, ale já se náramně bavil a to od takové komedie očekávám. Oddychovka jak se patří.