A-Team: Poslední mise (2010)

Musím přiznat, že film má spád, akce nenudí, hlášky fajn a bláznivý Copley je bláznivě trhlý a skutečně mě bavil. Ale, přezevšechno to je nějaké, asi sterilní, jak zde někdo použil. Možná donekonečna omílaný příběh mstící se partičky vojáku, neprávem obžalovaných hrdinů, kteří se musí pomstít a očistit ATD ATD. Tohle téma a všechny možné variace už asi kapku nudí. Působí mnohem lépe než Parchanti, což je další patra pěkně podražená a nakrknutá a jak jinak se mstící a samočistící. Už je toho dost!!! Samozřejmě koukatelné, pobaví, zaujme, fajn snímek, ale pokud podobnou partu neuvidím alespoň 2 roky, nebude mi to vadit. No, a na dveře mi klepou Postradatelní :)) S toho by jeden zešílel :)

Poslední vládce větru (2010)

M. Night Shyamalan si vzal na bedra hodně těžký úkol. Přepracovat na filmové plátno vcelku povedenou animovanou předlohu je hodně složité, navíc bez zkušeností s daným typem fantasy příběhu. Zde je největším kamenem úrazu scénář. Ten je opravdu špatný a nejde najít nic na nějakou obhajobu ( český dabing to bohužel jen podtrhl ). Hlavní postavy jsou nevýrazné a "malý Buddha" je prostě herecky v mateřské školce. Je to velká škoda, ALE koukatelne to je. Opět jde jen o to, co čekáte od víceméně dětského filmu a jestli hledáte chyby a díry, nebo se jen vezete na vlně fantazie a nádherných kulis. Vizuálně se mi to líbilo a dig. triky nejsou z nejhorších. Samotný příběh je jednoduchý, ale nemusí přece být všechno ala Tolkien. Děj má vcelku spád a já se nenudil. Celkově to působí dost dětsky, ale chci tomu dát šanci. Shyamalan se možná poučí a uvidíme co se s toho vyklube. Názor si ale každý musí udělat po zhlédnutí sám. Koukněte, uvidíte. 4* za snahu a odvahu! (zaujatě)

Prokletý klub (2009)

Lahudka. Jedna trenérská legenda, jeden skvělý snímek, jedno co napíšte, tohle se povedlo :)

14 ostří (2010)

S filmy Hong Kongské produkce je to jako s celou východní kulturou. Bud ano nebo ne. Celá jejich kultura, mytologie a pradávné učení několikrát znásobena filmovým průmyslem, přesto čerpající s pradávných legend, oděných do moderních hávů a oku lahodících vizualizací, jsou příjemným protikladem západní produkce mnohdy bezmyšlenkovitých mlátiček. Steží se dá aplikovat hodnocení rovnající se klíčí hollywoodských filmů, tedy nějaký originální, silný příběh, podpořen maximálně kladným hrdinou, když zde stačí uhodit dívku květinou pro rozpoutání krvavě pomsty chtivé poutě se stovkou mrtvých bojovníku. A zde to prostě funguje už od dob Shichinin no samurai. A díky bohu za to. Tohle zrovna není filmový klenot, ale své kouzlo má. Já jen doufám, že bude ještě dlouho trvat, než i tyto filmy totálně semele západní produkce.

Pevné pouto (2009)

Takové příběhy stojí za to vidět. Mimosmyslovy pohled na svět Saoirse Ronan je úžasným zpestřením. Někomu může lézt na nervy, ale v závěru vše krásně docvakne na ty správné místa a v tom je Jackson pan režisér. ( komu popřípadě nedocvaklo, doporučuji shlédnout ještě jednou ). Film i přes svou délku mě držel a nepustil. Málokdy jsem přál nějaké herecké postavě tolik utrpení jako vrahovi v tomto snímku. Trochu mě proto zamrzelo, že ho tak nějak semlely boží mlýny. Trochu zaujatě ( mám 8 měsíční dceru ) jsem mu přál nějakou radůstku ve stylu Ctihodného občana. Nejděsivější na tom všem totiž je, že to není až tak daleko od dnešní reality. Jedním slovem tedy: vynikající.

Orphan (2009)

Isabelle Fuhrman v roli 9-ti leté psychoteroristky:) byla užasna. Film není postavený na krvavých jatkách, ale na psychologii postav a výsledný efekt vyšel skvěle! Stopáž mohla být kratší, ale naštěstí se závěr začal stupňovat dřív, než film začal nudit a tak se to dá překousnout. Jeden s povedených thrilleru. A 2 minuty Karla Rodena mně pobavily :)

Nezapomeň na mě (2010)

Celkem sterilní příběh, který nějak nenadchne ani neurazí. Konec mě překvapil, ale to je asi tak vše. Film, na který se rychle zapomene, bohužel.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Jsem stále raději za digitální éru. Tedy pokud přijde s té správné a zručné digidílny. Díky tomu mohou vznikat snímky jako tento a my se můžeme nechat unášet do stále dokonalejších fantasy-digitálních světů a jen se kochat. Imaginárium mě zas až tak nenadchlo a nevím proč bych si jej pustil znovu. Fantasy opravdu můžu a tady jsem čekal víc. Neříkám, že to není koukatelné, to naopak, jen tak nějak neslané, nemasné. Určitě hvězdičku navíc Gilliamovi, za to, jak se bravurně vypořádal se smrtí Heatha Ledgera.

G. I. Joe (2009)

Podle hodnocení jsem nečekal nic extra, ale celkem jsem se bavil. Jestli máte rádi sci-fi, kde jde především o technologickou utopii vize budoucnosti, budete se bavit taky. Je to oddechovka se vším všudy, akce, vtip, bezva hračky:) Příběh je klasické klišé a nemá cenu jej rozebírat. Digitální triky jsou občas hooodně na zasmání, např. zběsilá jízda městem na motorce, ale co. Myslím, že Sommers nechtěl natočit film, který se nějakým způsobem zapíše do filmařské historie. Prostě vzal balík peněz a splnil si nějaké klukovské sny. Film má spád, nenudí, herci fajn a dig. triky a kulisy se taky povedly. A návod na použití? Sednout, nepřemýšlet a jen se nechat bavit a ono to ujde!

Princ z Persie: Písky času (2010)

S herními adaptacemi je to stejné jako s knižními. Film nedosáhne téměř nikdy dokonalosti předlohy. Dovedu si celkem představit, že u nehráču Prince of Persia film nevzbudí příliš sympatii. Nejde o bůh-ví jak geniální dílo. Gyllenhaal a Gemma Arterton se mi ale zamlouvají. Gyllenhaal jako by vyskočil přímo ze hry. Já si hry Prince of Persia náramně užíval a tak sentimentálne dávám 4*. Film jako takový mě nějak nezklamal. Nečekal jsem moc a dostal nepříliš dost (?) Dalo se na to koukat a docela mě to bavilo. Samozřejmě doufám, že pokud bude nějaké pokračování, tak ve schopnějších rukou. Své příznivce si ale film bezesporu najde, tak jako mě! :) PS. MALARKEY - véélky souhlas!!!