Jak vycvičit draka (2010)

Tuhle záležitost jsem pustil doma spíš jako kulisu a nakonec jsem u toho s dcerou proseděl celý příběh a jen se kochal!!! Jednoduchý příběh a i přes to, že jsem tušil jak to vše dopadne, náramně jsem se bavil. DreemWorks se vytáhli a ve 3D to musí být paráda. Navíc, s mou slabostí pro draky jsem samozřejmě toužil si jednoho taky osedlat :) Skvělé!!!

Kid (2010)

The Kid je jeden s těch příběhů, které nám bezsmlouvavě nachystá život. Je pravda, že jsou mnohem závažnější a tragičtější příběhy. Tohle je prostě jeden z mnoha. Je jednoduché kritizovat takový film, je jednoduché shazovat hlavní postavu pro svou důvěřivost a zaslepenost, koketující s naivitou a dobrou vírou ve snaze rádoby pomoci od přítele. Je jednoduché mít vše po čem toužím a sedět a datlovat tady moudra. Ale není jednoduché si takový život prožít a neskončit někde v drogovém rauší, v base, nebo s kulkou v hlavě. Je těžké hodnotit to, co si jeden neprožije a hledat v tom vyšší cíle. Já jenom smekám, jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a že jsem viděl opět jeden s těch příběhů, který vás donutí zamyslet se. Film se mi sice chvilkami táhl, ale nic, co by se nedalo překousnout. 5* už jen proto, že takových filmů je potřeba!

Odpočítávání (2010)

Nějak si říkám, kde je kruci hranice kinematografie. Mám na mysli té slušné mainstremove. Chápu Američany, že po 11. září se trochu klepou, a tak nějak chápu i smysl celého tohoto snímku. Po aférách s mučením a zesměšnováním vězňů obviněných s terorismu byla jenom otázka času, kdy něco podobného přijde. Je prostě potřeba objasnit, že to asi jinak mnohdy nejde. A tahle forma funguje! Snímek je jednoduchý, sadistický, krutý a udrží vás do konce jednak proto, že prostě musíte vidět, jak to dopadne, kam až to zajde. A jednak proto, že jen stěží uvěříte, jak je toho někdo schopný. Celé herecké obsazení své role zvládlo na výbornou. U tohoto snímku a pohledu z obou stran, jak kladné, tak i záporné, mě napadá jen jedná myšlenka. Člověk jako nejinteligentnější tvor na této planetě? Nevím, zdali si toto zasloužíme!!!

Karate Kid (2010)

Na úvod je nutno říci, že mě značně iritoval název. Už původní Karate Kid nebyl žádný zázrak a k tomu strhané recenze mě kapku podvědomě vnucovaly názor ne příliš optimistický. A chyba lávky!!! Líbilo se mi to a to hodně! A troufám si říct, že jiný a líbivější název by hodnocení, komentáře i recenze kapku pozvedly. Je tady pár kýčů, emocionálních odboček, ale alespoň to má i nějakou omáčku a příchuť. Malý Jaden Smith svou roli zahrál skvěle, vždyť mu je 12 let a kvalit svého otce dosáhne bezesporu za nějakou dobu a za více odehraných hodin. Je pravda, že tyhle filmy frčely před nějakou dobou, ale proč se bránit něčemu, co prostě funguje. Pěkný příběh malého kluka v dost odlišné zemi, který hledá své místo a najde víc než čekal. Já jsem to schutí skouknul znovu doma a když jsem své drahé polovičce řekl co pouštím, tak i přes její finální pochvalováni zněly její slova: Karate Kid? to bude hloupost! Jo jo předsudky!

Kick-Ass (2010)

Tomuhle filmu jsem zprvu nevěnoval moc pozornosti, ale vysoké hodnocení a především Matthew Vaughn můj názor změnily! Čekal jsem od snímku asi více, ale nutno říci, že Vaughn si to umí na place ukočírovat na výbornou. Bezesporu nejulitlejší komiksovo-hrdinská filmová, a rád bych napsal lahůdka, ale nějak to nejde. Celý film parádně klape a celý koncept je paráda a malá Chloe Moretz je úžasná!!! Jen to celé na mě působilo tak pitoreskně absurdní..... Určitě nechci snímek nějak shazovat, jen mi tam scházela nějaká esence něčeho pospolitého nějakého..... tak asi tak. Každopádně za podívání stojí, stejně jako se těším na další režisérské počiny Vaughnta.

Podivní (2010)

Čekal jsem spíš béčkový jako horor a ono se s toho vyklubalo vcelku fajn pokoukání. Je tady spoustu ale a to největší ale mě štve ( jak je možné, že se kruci šerif nenakazil, když probodl krček té sladké mamince, nožem v probodnuté ruce, kdy se jejich krev smísila a....) asi klikař, no. A možná překvápko do dvojky. uvidíme.

Posedlá (2009)

Filmu na tohle téma už jsem pár viděl, ale proč se nepodívat znovu? Snímek nepřichází s nějak novými postupy, převratnou myšlenkou ani grandiózním vyvrcholením, jak tady mnozí asi očekávaly. Jenže je dobře natočený, koncept dobře postavený a prostě jsem se musel dodívat, jak to dopadne. Já jsem vcelku spokojený. A zajímavá je na závěru myšlenka, že stát se to u nás v ČR, tak Beyonce vyfásne minimálně nepřiměřenou obranu, nebo zabiti a pár let v chládku :))

Legie (2010)

Tenhle, spíš béčkový film, ničím moc nezaujal, nepobavil. Triky bych skousl, ale jinak nic moc. Faktem ale je, že jsem u něj seděl a sledoval a očekával, jak se vyvine. Nedá se tedy tak úplně říct, že by mě nudil. Sice se nějak moc nikam už nevyvinul, bohužel, ale jako nízkorospočtový snímek se dá překousnout.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Dá se říct, že to není nejhorší. Je to sympatický akčňák s fajn obsazením a je takový vypiplaný. Jenomže až moc. Mám na mysli spíš akční scény. Koukalo se na to pěkně, to ano, ale až moc přitažené za vlasy. Cruise zvládá vše s elegantní lehkostí a vtipem a je nedotknutelný jako Chuck Norris:) Tahle éra už je asi pryč. Ale proč se nepobavit u fajn oddechovky,co?

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Terra je vizuálně velice pěkná a originální. Není to tedy dokonalost Pixaru třeba, ale své kouzlo má. Příběh je jednoduchý a spíš než cokoliv jiného poukazuje na lidskou povahu, kteří si myslí, že jsou to nejdůležitější ve vesmíru a všichni ostatní mají povinnost se podrobit! Ono ani nejde o nadsázku, vždyť naše historie je toho přímým důkazem! Ale co se Terry týče, stopáž tak akorát, hudba pěkná, tak nezbývá než doporučit!