• Krátkometrážní

A légy (1980)

Odteď budu mít problém zabít mouchu:-)

Pomsta kameramana (1912)

Wou, tohle že je 100 let staré? Nevěřim! Úžasné...

Ježek v mlze (1975)

Ruská resp. sovětská animace je kouzelná.

Sucker Punch (2011)

Po prvních ohlasech na Sucker Punch jsem ho zamítla a přestala se zajímat, teď si ke mě cestu našel a vlastně nelituji. Je to strašná kravina, kterou ocení asi hlavně puberťáci a zastydlí puberťáci. Já nemůžu ocenit bojující slečny v krátkých sukních, ani "snové" akční scény (ani jinak nejsem fanynka akčních scén). Hlavní hrdinky jsou možná v reálu pěkné, ale s tím nánosem make-upu to lze těžko posoudit. Hudba nebyla úplně moje gusto, ale tak nějak to k tomuto prazvláštnímu snímku sedělo. Sucker Punch je neotřelý, já se tou absurditou bavila. Ideální film, když chce člověk vypnout mozek. Doporučuju nezapomenout na sklenku (nebo radši lahev) něčeho ostřejšího.

Interní záležitost (2009) (TV film)

Ještě horší než jsem myslela. Neskutečně nesympatické postavy, hrozný scénář a tak vůbec. Zapnout TV dopoledne je hodně špatný nápad, lepší si pospat.

Hubená Sussie (2003)

Po druhém zhlédnutí musím zvýšit na maximum. Prostě klasicky seversky dokonalé a k tomu super soundtrack. edit. Po dalším zhlédnutí: Ano, začínám být na tomto filmu závislá. Je to návykové, pořád se směju stejným věcem, ale zároveň objevuju něco nového. Výborná záležitost.

Svět podle Lelanda (2003)

Lidé jsou hříšní a chybují, jen Ryan Gosling je geniální, geniální herec. Je pro mě zárukou skvělé podívané, doufám, že mě ani v budoucnu nezklame. The United States of Leland vypráví o zdánlivě praštěných lidech, ve skutečnosti má v sobě ukryto hodně pravd. Z nenápadného snímku se vyklubal silný zážitek.

Alma (2010) (TV film)

Příběh to nebyl nijak převratný, to je celkem fuk, ale to zpracování bylo tragické, podle mě tam vůbec nic nefungovalo. Postavám jsem nevěřila, výběr herců byl nešťastný a výběr hudby též (nejhorší momenty byly, když někdo prohlašoval moudra a do toho šel dramatický podkres). Pro mě tam bylo moc wtf momentů a hlavně idiotské dialogy. Jediným pozitivem je snad Tereza Nvotová. Tenhle film potěší asi jen pejskaře (což já nejsem), i když pejskové tam nemají až tak velký prostor, takže ani jim bych to nedoporučila.

Lidice (2011)

Na film Lidice jsem se celkem těšila, po ohlasech jsem měla už spíš obavy, které se potvrdily. Tento příběh má takový potenciál, ale byl podle mě promarněn. Nejlepší části se odehrávaly ve vězení, kdyby tak vypadal celý film, bylo by to dost dobré. Hlavně Roden a Bydžovská film hodně drželi. Co naopak dojem kazilo byla hudba, některé dojemné scény byly hudebním podkresem úplně zničeny. Atentát snad nemá cenu komentovat, to tvůrci nemohli myslet vážně. Kdyby film skončil v pravý čas, tak by to bylo celkem ok, prostě průměr, ale ten rozvleklý konec mě otrávil. Příběh jsem znala, nic nového mi film nepřinesl, co mě mrzí asi úplně nejvíc je fakt, že zítra nebudu vědět, že jsem něco takového viděla (i když na druhou stranu je to vlastně dobře), film mě nenutil přemýšlet, nepokládal otázky, nemá to žádnou hloubku a emoce. Události minulé doby je dobré si připomínat, ale byla bych pro jiné zpracování, nemusíme pořád někoho kopírovat, napodobovat. Tento film parazituje na Lidicích. Velmi slabé 3 hvězdy. 45%

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Doufám, že o téhle problematice je celkem povědomí, i tak není tento dokument zbytečný. Místy mě i šokoval, netušila jsem třeba, že někteří rodiče pouštějí snad i batolatům "vzdělávací dvd". Není to tak dávno, co jsem byla dítětem (tak trochu jím jsem dodnes), ale reklama na děti se strašně rychle mění a zdokonaluje. Každý dospělí musí v duchu děkovat, že měl jiné dětství, dospívání je samo o sobě těžké, tak proč jim to ještě ztěžujeme? Důležitý dokument, který je dost deprimující. Když si člověk uvědomí, že se může snažit dítě vychovat sebelíp a stejně ho neuchrání komerčním vlivům. Protože když nebude mít danou věc, nebude z pohledu kamarádů dost "cool". Přirovnání k pedofilům bylo hodně silné, ale podle mě ne až tak mimo. V konzumní společnosti žijeme všichni, děti nevyjímaje. Jak jsme si to udělali, takové to máme. Jen čas ukáže, co se z toho vyvrbí. Tři hvězdy za to, že se mi úplně nelíbila forma dokumentu.