Zmizelá (2014)

Sakra, mě bolí hlava!!! Dostal jsem totiž do sebe takové filmové momenty u kterých jsem čuměl doslova s otevřenou hubou a říkal jsem si: co to do prdele je? Jako dlouho ne a to příběh provázel spíše relativně obyčejné scénáře a převraty, oproti ostatním Fincherovým počinům a můžu říct že neexistuje film ve kterém by se toto v tomto množství objevilo. Navíc můžu říct že jsem od Davida Finchera dostal to co jsem potřeboval propracované vyprávění, dokonalou hudbu, která vše umocnovala a naprosto dokonalou souhru herců a to počítám i Bena Afflecka, který zde exceloval. No Fincher věděl proč si vybral zrovna jeho. Cladný a jakože bez výrazu a to se pro tuto roli zrovna hodilo, ale to se o ostatních Affleckových filmech říct nedá. A jeho manželka Rosamund Pike ta byla skoro dokonalá a její hlas jí dodával velké kouzlo pro její roli. Z vedlejších herců se mi moc líbil Neil Patrick Harris, spíše známý jako Barney ukázal co v něm opravdu je a myslím že tato role by mu mohla zajistit spoustu dalších. Ta jeho melancholická povaha mu v tomto filmu opravdu seděla. A stéjně jako všechny Fincherovy filmy potřebuje další shlédnutí a u tohoto filmu to platí hned dvakrát. ( 6.10.14/CinemaCity/14:00/Sčítání lidu:5/1000 ohodnocený film na ČSFD.cz a 650 okomentovaný film na ČSFD.cz ) ( 27.12.14/PC ) ( 1.8.15/Letní Kino Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu:100 a více ) ( 19.3.16/PC ) ( 22.3.18/TV )

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Nové Sin City je pro mě zklamáním a to hlavně z důvodu že v sobě neschovává nic nového hraje na stéjnou notu jako v prvním díle, jenomže první díl znamenal alespon pro mě převrat, ale toto pokračování i přesto že je schováno ve stéjném kabátu neschovává v sobě to samé kouzlo. Ano má své světlé chvilky, ale jsou to jen chvilky a ani jeden ze všech tří příběhů není tak jak bych si představoval . A vizuální ztvárnění tady nebylo tak moc efektivní jako v minulém díle. ( 4.10.14/PC )

Fakjů pane učiteli (2013)

Kdo by řekl že německá komedie s takovýmto názvem dokáže zaujmout a nedopadnout jako Bastardi, ale je to tak a popravdě je to jedna z nejlepších komedií, kterou jsem v poslední době viděl a nejen že je dobrou komedií zvládá všechny žánry, které v sobě obsahuje drama, romantiku a taky akci, které je sice málo, ale i tuto složku zvládá navíc zvládá i jinou složku a to technické zpracování a obraz krásně svítil barvama. Kromě toho že se na to hezky koukalo jsem se hlavně moc zasmál a to je to hlavní. ( 4.10.14/PC ) ( 17.11.14/MAC ) ( 31.10.15/PC )

Sex Tape (2014)

Popravdě je to blbost, jenomže podána tak něják něžně vzhledem ke svému obsahu, který je z nějákého důvodu dobře podaný i pro člověka který tyto typy filmů nemusí. Já bych popravdě byl radši kdyby se přidalo trochu více úchylnosti, ale i v tété formě jsem se pobavil a zasmál. Prostě je to jen film na odlehčenou a kdo má rád Marshlla z Jak jsem poznal vaši matku tak se má na co těšit, protože tady je to celý Marshall, člověk by aji zapoměl že se nedívá na Jak jsem poznal vaši matku. ( 3.10.14/PC )

Kokosy na sněhu (1993)

Po všech stránkách je to zpracováno dobře , ale vždyt to je komedie a já si sakra říkám kde je humor a komedie bez humoru? To bude asi něco špatně. Navíc po dlouhé době jsem nevěděl jak mám hodnotit, protože na jednu stranu je to zpracováno dobře a na druhou v sobě nemá žádný humor. ( 2.10.14/MAC )

Training Day (2001)

Parádní akčnák, fakt parádní jen doufám že takto policie nefunguje. Toto byla opravdu jízda Denzel spolu s Ethanem tvořili báječnou dvojku jeden odlišnější jak druhý a tento kontrast, který doprovázel celý film ho dokázal po celou dobu utáhnou a udělat z něj skoro dokonalou jízdu. Říkám skoro, protože se mi zdálo že celý film se strhávala pozornost jen na ně a ne na něco více. ( 1.10.14úMAC )

Fair Play (2014)

Fair Play je jeden z mála českých filmů na který jsem se těšil a netěšil jsem se zbytečně. Dostal jsem přesně to co jsem chtěl, možná by to chtělo trochu drsnější příběh, ale i v této dramatické formě to bylo zajímavé a na české poměry velmi nadprůměrné. Kéžby takto vypadaly všechny české filmy jednoduché a přesto poutavé. Tady to totiž vlastně jinak nejde. ( 29.9.1č/MAC )

Dějiny násilí (2005)

Zpočátku hezky se rozjíždějící napínavý příběh, jenomže po nějáké době se příběh tak něják uzavřel a neposouval se dále. Nebýt toho mohl z toho vzniknout zajímavý film. ( 24.9.14/MAC )

Soudní síň (2008) (pořad) odpad!

Stačí jen vidět člověka, který toto viděl, stačí jen zahlédnout tento pořad při přeskakovaní programů,stačí jen zahlédnou tento pořad v televizním programu, stačí jen o tomto pořadu zaslechnou a vyvolá masivní zvracení.

The Moment of Truth (2008) (pořad)

Možná to ostatním nepříjde, ale podle mě to příjde jako jedna z nejlepších reality show která existuje. Je drsná, nekompromisní a plná událostí které změní mnoha lidem život a ne k dobrému. Je to sice obyčejná reality show, ale pouze svojí jednoduchostí dokáže konzumujícího diváka zaujmout. ( 21.9.14/MAC )