Žraloci (1987) (seriál)

...trošku jsem zavzpomínal na mládí v obýváku na gauči, když jsem byl nemocný a koukal se na supermax. Kapitán Příšerán byl skvělý a parádně namluvený :-) Pro to taky tři hvězdy, jinak si žádný další tahák nevybavuji, ale zase bych se někdy rád podíval na planetu Voduši :-D

Drsný časy (2005)

Docela skličující drama o tom, jak dělá americká vláda z vojáků ve svých speciálních programech narušené, tělesné schránky s mizivou šancí na normální život. Dva kámoši se potloukají ulicemi a pokouší se sehnat si práci, do toho si obstarávají peníze bokem, jak jenom to jde. Jeden z nich, Christian, je bývalý voják a v hlavě má strašný guláš z toho všeho co musel pro americkou vládu vykonávat za zvěrstva a prasárny. Ze začátku se zdá že se s démony nějak vypořádá, protože dostal konečně práci a jeho kolega, kamarád a parťák taky sehnal job a snad si i konečně dá číslo se svojí milovanou přítelkyní a život začne být zase normální. Jenže Christian vymyslí rozlučkový mejdan v Mexiku, kde je shodou okolností i jeho budoucí manželka, malá Marta, které bude muset sdělit novinku o Kolumbii, Marta má pro něj však taky překvapení a v jeho hlavě se začínají bouřit vzpomínky, křížící se s kompletním šílenstvím. Vypadá to že mejdan se nevydaří tak jak hoši plánovali...

Den som frykter ulven (2004)

Velice slušná norská krimi v roli s misantropickým black metalistou, sympatickým zlodějem, nalomeným ale poctivým poldou, vnadnou psycholožkou a malým, otylým, rovněž vnadným, chlapcem, který se sem tam pomočí. Zápletka se točí okolo zavražděné starší dámy, na první pohled dost bizarním způsobem a hlavní podezřelý je náš black metalista, který jako by z oka vypadl zpěvákovi francouzké kapely Alcest. Moc pěkné a syrové prostředí norských lesů, kde se film z části odehrává a podivné vidiny spojené s flashbacky hlavního podezřelého dávají celému snímku mystický nádech. Závěrečné rozuzlení sice nepřekvapí tak moc, já jsem si byl pachatelem jistý cca od poloviny, ale způsob jakým je případ prezentovaný a spousta zvratů v ději Vás nenechá odejít od plátna, monitoru, či televize. Pátá hvězda je za Norskou produkci, pokud nejste až takový fanda severu, je to čistá čtyřhvězda :-)

Neúplatní (1987)

Opět shlédnuto a musím zvednout na pět hvězd, snažil jsem se ignorovat fakt že ve filmu hrají naprosté špičky, Kosťa, sir Connery, De Niro, Garcia, hru doprovází srdcový a osudový skladatel Ennio Morricone, že režisér je jednička ve svém oboru, že celý příběh není jenom o policejní práci a stíhání protřelého gangstera a obchodníka s chlastem za doby mé oblíbené prohibice, kdy se děly v Americe ty nejúžasnější věci, ale také o přátelství a důvěře. Snažil jsem se to všechno nějak přejít a zhodnotit tenkrát film bez zaujetí. Ale je to nesmysl. Je to naprosto skvělá a čistá práce a za ústřední motiv ode mě dostává Ennio dalších 100 bodů. Skvostný zážitek

Princezna Mononoke (1997)

Tak jsem se poprvé pustil do vod japonských animovaných filmů a alespoň tímto kouskem jsem plně nadšen. Nádherný příběh, odehrávající ve fantastickém světě plném stromů, lesní magie a divokých zvířat mě učaroval stejně, jako když jsem tenkrát poprvé zapnul překrásnou hru na PS ICO. Určitě to není pohádka pro malé děti, je to animovaný, fantastický román s překvapivě emotivními pasážemi a úžasným koncem. Mimochodem je jasné odkud Cameron čerpal inspiraci k Avatarovi, našel jsem minimálně tři slušné podobnosti. Překrásná hudba dovádí film k dokonalosti, od pana Mijazaki ještě každopádně pár kousků shlédnu. PS: Thanks my brother Draugen, who show me this

Vše je ztraceno (2013)

Tichý, neradostný, pomalu se plavící, bezútěšný příběh. Bloňďatá mumie Redford zvládá s naprostým přehledem, neuvěřitelnou sérii malých katastrof, které jej potkají při jeho plavbě na moři. Ze slušného škuneru se přesouvá na malý nafukovací člun, ve kterém neztrácí touhu po přežití. Ale okolnosti jsou proti němu. Celé to ně mě působilo trošku biblicky, a místy jsem měl pocit že si tady někdo chtěl udělat malé, filosofické zamyšlení o vztahu člověka s bohem, uprostřed prázdného moře, což potvrzovala dosti pánbíčkářská békačka v závěrečných titulcích. Je asi jasné že tohle mi zrovna po chuti není, ale i přesto si čtyři hvězdy zaslouží. Jeden člověk, na hrací ploše metr krát metr mě dokázal na 106 minut připoutat k obrazovce a určitě jsem se nenudil. Beznaděj a zoufalství mě dočista obklopovaly a závěr navíc nechává prostor k vlastnímu pojetí. Je nám asi jasné, jak to bylo, přesto mě otevřenost potěšila. Hodně slušná věc

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

SPOILERS: Vynikající pokračování, jak jinak to mohlo dopadnout, Jacksonovi jsem věřil a splnil očekávání opět na jedničku. Medďěd byl věrný a velice se mi líbila jeho zvířecí podoba i když ho tam bylo na můj vkus málo, cesta temným hvozdem působila stejně čarovně, jako v knížce a moment kdy Bilbo vykoukne nad koruny stromů a kamera se rozjede směrem k Osamělé hoře patří k těm nejemotivnějším co jsem v poslední době viděl. Elfové jsou pořád stejná cháska zato Legolasovi to pořád jde a patří k jednou z mála špičatých uch, kteří mi jsou sympatičtí. Původně mě překvapilo, proč mu oproti Pánovi Prstenů tak svítí oči, ale pak mi došlo že je to tím, že v době výpravy za Arcikamem vedl Legolas mnohem bujarejší život :-) Moc se mi nelíbilo že v jezerním městě byli k vidění černé tváře, nikdy jsem nečetl že by ve Středozemi žil někdo černý jak bota a trošku mě to zaskočilo, ale ve stínu ostatních, skvělých momentů snědá tvář zanikne. Samotné jezerní město bylo zpracováno parádně. Mezi nejlepší a nejsilnější momenty z celého filmu patří jednoznačně: Gandalfůf boj s Nekromantem, u kterého jsem měl husí kůži až na zadku a samozřejmě úžasný, skvělý a geniálně zpracovaný Šmak a jeho melodický, hluboký hlas. I am a Fire, I am ...... DEATH !!!

VyVolení - Dom Snov (2013) (pořad)

Tak tady asi jedině pět a nebo odpad :-D Protože účastníci této "prijebané" reality show jsou do jednoho, prapodivné existence a jsou tam zástupci všech možných povahových rysů, jejichž inteligenční koeficient není valné úrovně, hodnocení by mělo být velice nízké. Koncept hry je praštěný asi ještě o trošku víc než drtivá většina chlapců a děvčat a vrchní komentátor, který pravděpodobně velice tíhne k pánskému pohlaví, je značně diskutabilní, z pohledu jeho dovedností. Jenomže mě to všechno hrozně baví, rád sleduju takové individua a nemůžu si pomoct ale je to pro mě zábavné na tolik, abych to snad dokoukal celé :-D Jsem velký fanda Mama ožeň ma a různých svérázných relácií našich slovenských bratrů, tohle je jedna z nich :-D Mám za sebou 25 dílů a nebojím se že bych v tom nepokračoval :-D

Rambo: První krev (1982)

Srdce rvoucí akční klenot o nejslavnějším vojenském veteránovy, který se vrací z války jen proto, aby zjistil že z ní není úniku. Jednu válku vedl ve Vietnamu, další začíná v klidném horském městečku s nabubřelým šerifem a jeho nohsledy. Je to v podstatě velice skličující a smutný film ale vždy bude patřit mezi mou naprostou špičku, protože se v něm skrývá nejdůležitější poselství o svobodě, kterou Vám nikdo na světě nemůže odepřít

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

...No co, co, co, co, có ? Pořád že napůl, napůl. V tomhle neznám bráchu, pané !!! Skvostný animák z našich luhů a hájů, kde je jasně vidět jak dopadnete, když jste podobný jako malý, hloupý medvídek :-) Vždycky se najde nějaký větší, chytřejší, který s Vámi pěkně vyběhne. A že jsem nikdy malého nelitoval, dostal co zasloužil pokaždé :-) Můj osobně nejoblíbenější díl je O pardálovi který voněl, protože ho namluvil mistr Filipovský : Co se tady motáš jako slepice ??? Nevidíš že je tu závod ??? :-)