Zmizelá (2014)

Filmařsky precizní, čisté, přímé, jasně gradující k velkému "Tyvole!!!" v půlce vyprávění a dalšímu "Tyvole!!!" na konci. Osobně jsem měla trochu velký problém s Affleckem, jehož "herectví" mě doposud nepřesvědčilo a prostě ho nemám ráda, ale to tomu na kvalitě neubírá a Rosamund to krásně vykompenzovala - ta to teda vystřihla jak z partesu, až mi místy padala brada. Film vám v hlavě zůstane poměrně dlouho i po shlédnutí a to si myslím, že je důkazem opravdu dobrého snímku.

La cara oculta (2011)

Vzkaz českým filmařům: a takhle se to dělá!

Záblesky chladné neděle (2012)

Tady bych strašně moc chtěla ocenit snahu českých tvůrců, na české poměry dost netradiční a odvážný scénář (přeci jen to nejsou Babovřesky apod., který bohužel v ČR slaví megaúspěch už před premiérou v kině).... a to bych teda fakt moc chtěla, ale bohužel to zase sráží na kolena některé herecké výkony a hlavně ten konec, ten srazil do kolen i mé úvodní nadšení. Tak je to opravdu jen čistý průměr.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Těšila jsem se hodně, leč tak, jak to s ČT chodí, dostalo se mi opět pouze zklamání. Začalo to velmi, velmi, ale opravdu VELMI lacinou animací hned zpočátku - bacha spoiler - a ta závěrečná mě už jen rozesmála. Dějová linie budiž, i když se tam vlastně toho moc nedělo, herecký ansámbl jo, ale opět bych měla výhrady k některým členům, dobovosti se mi moc nepovedlo uvěřit díky některým dialogům a výsledek toho všeho: jedna velká nuda. Škoda

Klauni (2013)

Pro mě osobně velmi silný snímek, který mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. Někteří uživatelé zde píšou, že je nechytil příběh - sto lidí, sto chutí. Mě film chytil hned od začátku a nepustil až do konce. Pravdou ale zůstává, že Eva Jeníčková je sice ketyna, nicméně mi v této roli moc neseděla. Ale i nad tím mávnu rukou. Faktem je to, že nám tu vznikl supr český film, na kterém paradoxně tvůrci v kinech prodělali, co mohli. Proč? Věčná škoda hned z několika důvodů. 1) Příběh vychází ze skutečnosti a je prostě všední, lidský - tak to prostě v tom životě chodí. 2) Nádherná kamera - konečně člověk, který nad tím vším přemýšlel, viděl to a pohrál si s tím. Některé záběry byly fakt z vizuálního hlediska radost pohledět. 3) Úžasné herecké výkony. Trochu mrzel dabing Flamanda, ten teda rval uši, ale budiž. To, co předváděl Oldřich Kaiser, z toho mi padala brada. 4) Humor - inteligentní, žádný buransko-fekální kombinát typu Babovřesky a Kameňáky a za to v téhle době dávám obrovské plus. A to všechno prostě skvěle drží pohromadě, což když si uvědomím, že se jedná o nový český film, tak to smekám hodně hluboko.

Žena v kleci (2013)

Když si ze super napínavé knížky plné sarkastických vtipných poznámek a postřehů, kde hrají prim 2 podivíni-sympaťáci, odmyslíte sarkasmus a sympaťáky, tak vám toho moc nezůstane. Jenže děj knížky je pořád moc obsáhlý, tak si odmyslete ještě různé souvislosti a "vychytávky" ve stylu proč zrovna toto věznění, kde se to tam vzalo a jiné "nepodstatné" odchylky od hlavní dějové linky. A ve výsledku vlastně zjistíte, že oproti knížce je film opět bohužel jen pouhý průměr, jak podotkl můj muž: "Prostě docela jednoduchá, jasná, blbá detektivka." Za mě teda o trochu vyšší level než Hypnotizér, ale pořád jen obyčejný průměr, který nenadchne ani neurazí. Radši jdu pokračovat ve čtení 3. knižního případu oddělení Q.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu běžely v TV ukázky na jiný český seriál (Ďáblova lest) a já se musela smát, jak trapně záběry z toho seriálu vypadaly oproti Cirkusu. Je tu hodně patrná inspirace severskou školou, kterou mám mooooc ráda...mimochodem jestli kriminalista Kuneš není alter ego Harryho Holea, tak už nikdo, ale tím líp, protože já zrovna tohoto norskýho detektiva se slabostí pro chlast žeru (je to jediný ochlasta, kterého můžu:-) Krásné barvy, dobrá kamera, supr zpracování a zatím to vypadá i na supr story. Takže standing ovation, protože na poměry novodobé filmařiny českých luhů a hájů je tohle naprostá pecka. Všechny nové druhé řady Sanitek a já nevím jaké jiné další ambiciózní projekty právě pukají závistí a já si nechávám ještě jednu hvězdu v zásobě, kterou případně vysolím po dalších dílech. Jo a mimochodem - taky vám při scéně probuzení v autě chyběla už jen "mrtvá veverka, která nepřežila moji lásku"?:-)

Láska za časů cholery (2007)

Předlohu jsem četla, ale nedočetla - prostě mě to nechytlo. Tak jsem si řekla, že tohle kulturní Áčko napravím a aspoň zhlédnu film. No - nebýt Javiera Bardema, který je mi hodně sympatický, tak bych to nedodívala ani do konce. A když jsem to do konce dodívala, ve výsledku ve mě tahle Láska ani žádnou stopu nezanechala.

Králova řeč (2010)

Z filmu jsem měla docela strach a hned vysvětlím proč. Při mém čtyřletém studiu speciální pedagogiky a přípravě na potenciální dráhu logopedky jsem sice měla tu čest studovat u doc. Peutelschmiedové, ale ta bohužel ve výsledku docílila pouze toho, že před státnicemi z logopedie jsem při vyslovení slova "koktavost" dostávala záchvaty paniky a v noci jsem se odkopávala. Týden před státnicemi v mém okolí, v zájmu zdraví všech, nesměl absolutně nikdo vyslovit slova jako např. logopedie, koktavost, balbuties, Peutelschmiedová nebo nedejbože Lechta. Střih o 5 let později. Díky Coline a Geoffrey, vyléčili jste mě!

Hledá se Nemo (2003)

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Miluju Dory - děsná sympaťačka a mé animované modré alter ego - taky co si nenapíšu, to nevím:-)