Zpátky ve hře (2012)

Ono to je v podstate jeden pekne natočený a skvelo zahraný nudný, neoriginálny, hollywoodskym klišé preplnený a ľahkou predvidatelnosťou natočný film, pri ktorom som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Lorenz má potenciál natočiť plnohodnotný film, no tu bol príbeh tak hrozne podaný, že ste vždy vytušili, čo sa stane v ďalšom zábere, pretože sme to už videli toľkokrát v toľkých rôznych. filmoch. Prekvapivo je je najväčším plus výkon Justina Timberlake, z ktorého sa vykľul skvelý herec. Tesne za ním mu sekundujú Adams, Goodman, či Eastwood (ktorý je už fakt kurva starý, ale tých svojich mrzutých dedkov vie hrať skvelo.)

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Burtonovsky osobitné, jeho postavičky ma vždy vedia dostať. A Frankenweenie bol milý strašidelný animák, ktorý by som pasoval za ten najlepší animovaný film roku 2012 (aspoň zatiaľ, ešte som zvedavý na Wreck-It Ralph). Síce je mi jasné, že tento film nie je odsúdený na taký úspech ako jeho predošlé, no Timovy fanúšikovia budú určite spokojní. 80%

Vánoční prázdniny (1989)

Z tohto filmu sa už stala v našej rodine vianočná rarita, bez ktorej by som si tieto sviatky ani nevedel predstaviť. Chevy Chase ako Clark Griswold je už pomaly legendárny a tento diel je z Griswoldovej série najlepší. 83%

Vánoční příběh (1983)

Jeden z najlepších vianočných filmov, vrelo odporúčam :)

Atlas mraků (2012)

Jeden z najpodivnejších filmov aký som kedy videl. Atlas mrakov je zmes rôznych žánrov do jedného trojhodinového vizuálneho a hudobného eposu, ktorý je na jednej strane revolučný,no na druhej film obsahuje všetky možné druhy hollywoodskeho klišé. Dosť som sa obával toho skákania medzi jednotlivými príbehmi, ale vôbec mi to neprekážalo, dalo sa v tom pekne zorientovať, len ma mrzí, že som presne nepostrehol o čom to vlastne celé v konečnom dôsledku bolo a čo bolo pointou :D. Ale nevadí, je jasné, že to nie je film, ktorý by ste vstrebali na prvé zhliadnutie, takže aj ja si projekciu tohto filmu časom určite zopakujem. 82%

Lola běží o život (1998)

Nemci vedia, aspoň Tykwer určite. Jeho Lola je svižný thriller, ktorý svojimi alternatívnymi príbehmi nenudí a svojou hudbou nabudí. Franka Potente musela počas natáčania tohto snímku nabrať skvelú kondičku. 80%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Kde sa vzal, tu sa vzal, od niekal sa vynoril Stephen Chbosky, ktorý si vzal na paškál vlastnú knihu a spravil z nej jeden z najsilnejších filmových zážitkov roku 2012. Už dávno som film s hlavným hrdinom tak neprežíval ako dnes. Skvelý výber hercov, skvelá atmosféra, skvelý soundtrack, skvelý a hlavne obyčajný príbeh v úžasnom šate. Určite si projekciu tohto filmu zopakujem a určite ho odporúčam. Emma Watson a Logan Lerman sú budúcnosťou filmu. 90%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit, hobit, hobit. V konečnom dôsledku ide o jeden z najlepších filmov tohto roku a nepochybne sa jedná o špičku vo svojom žánri. Lenže už to nie je LOTR, i keď atmosféru Stredozemi film nestratil, tak Vás (teda aspoň mňa) môže prepálená stopáž na nie celkom rozvitom príbehu nudiť, ani väčšina nových postáv si ma tak nezískala, ako pri prvej trilógii, ale zas vidieť staré známe tváre, bolo príjemné a Martin Freeman ako Bilbo bol skvelá voľba, i keď samotný Bilbo nedostal toľko priestoru ako som predpokladal. Ale oplatí sa to vidieť v kine, reklama na Nový Zéland a skvelá hudba Howarda Shorea vás odrovnajú a film miestami príde ako rozprávka. Síce som čakal od Hobita viac, tak sa i presto teším na druhé zhľiadnutie, no na plný počet to zatiaľ nie je.