Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Veľmi silný snímok, ktorý sa sústredí hlavne na psychiku a vzťahy námorníkov a pritom ponúka výborné námorné bitky. Okulahodiace herecké výkony nielen hlavnej dvojky Crowe-Bettany ešte zvyšujú váš záujem a môžte sa spolu s nimi vydať za skvelým námorným dobrodružstvom. 81%

Sláva (1989)

Zaujímavý film. Kedže o americkej občianskej vojne toho moc neviem, tak som rád, že mi to tento snímok aspoň trocha priblížil. Hrdinský film o čiernych hrdinoch ma zaujal predovšetkým skvelým hereckými výkonmi (Washington, Freeman) a výbornou záverečnou bojovou scénou. 80%

Kocour v botách (2011)

Síce nejde o dokonalý animák, ktorý by ohuroval novými fantastickými prvkami v žánri, ale ako oddychovka zo starým známym kocúrom zo Shreka si v pohode vystačí, plus vás dostane suprová animácia. 70%

Narozen 4. července (1989)

Filmy s vojenskou a hlavne podla mňa s politickou témou sú pre Stonea typické a keď, k tomu pridá ešte zaujímavú dramatickú zápletku ak v tomto prípade, tak potom máte záruku, že vám ponúkne kvalitnú podívanú. Aj keď Toma Crusia nemám v láske, tak musím uznať, že sa jedná asi o jeho najlepšiu roľu, v ktorej som ho videl, svoju premenu zahral skvelo. Kvalitný film. 80%

Super 8 (2011)

Film to dobrý, to bez debaty. Abrams je vynikajúci a precízny režisér a ani Super 8 v podstate vôbec nenudilo a držalo si ma počas celého filmu, lenže. Obsahovalo to také nespočetné množstvo klišé, až mi to niekedy prišlo až trápne a moc prehnané. Hlavní hrdinovia boli síce celkom sympatický, ale nie vždy som im to veril, čo mohla byť z dosť veľkej časti zásluha aj nie príliš vydareného scenára. Dosť ma "pobavila scéna", keď po vykoľajení vlaku našli tie decká mapu a chalan, čo stál ďalej zahlásil "To je mapa spojených štátov amerických." Troška čudné na danú situáciu. Chcel by som dať aj viac, ale film nevyžil na sto percent svoj potenciál. I tak som zvedavý na ďalšie Abramsové filmy. P.S. Aj tak to celé riadil Spielberg. 68%

Životy těch druhých (2006)

Film v celku dobrý, no bez nejakej strhujúcej a podstatnej scény, ktorá by vám vyrazila dych. Najviac ma zaujal herecký výkon Ulricha Muha. 77%

Horší už to nebude (2006)

Príjemný film, ktorý kĺby dokopy drámu, romantiku a komédiu a vôbec to nevyznieva zle a dokonca ani Will Ferrel nepôsobí otravne. Najmilšia pre mňa bola zápletka, ktorá bola proste originálna a Marc Forster celý film dokázal natočiť s úžasným nadhľadom. 76%

Dokonalý smysl (2011)

Pokiaľ nemáte radi filmy plné filozofických úvah o zmysle bytia, láske, odpustení, následkoch konaniach, tak si Perfect Sense radšej ani nepúšťajte, ale prídete o jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov o láske, ktorý sa musí vysporiadať s nepriazňou osudu v podobe neznámeho vírusu, ktorý postupne pripraví svet o všetko, okrem jedného. A prídete aj o skvelú hudbu, réžiu, hercov. A už len taká otázka na koniec. Nie je Eva Green najsexi herečka, akú ste mali do teraz možnosť vidieť? 85%

Match Point - Hra osudu (2005)

Neviem ako by som to pomenoval, no tento film mi prišiel strašne štandartný a naraz boom, totálna zmena, ktorá ma síce zaskočila, lenže škoda, že vyznela trocha povrchne. Woody Allen proste šokoval svojou brutálnou zmenou čo sa týka žánru v jednom filme. Z jeho typickej drámy sa zrazu vykresal thriller a mne táto zmena aj keď možno neprišla prirodzená, tak film ma do nej nejak extra aj tak nebavil. Aspoň že herecké výkony boli nadštandartné, inak by bol pre mňa asi Match Point ešte väčšie sklamanie. 66%

Superstar (1999) odpad!

To človek sa ráno prebudí s opicou po ťažkej noci a ešte aj musí túto kravinu pozerať. 10%