Nebezpečná metoda (2011)

Ono to v podstate ani nieje taký zlý film, ale 4* sú asi moc. Klamal aby som ak by som povedal, že nie som sklamaný, pretože som. Cronenberg totižto vie točiť aj lepšie a aj Nebezpečná metóda v jeho podaní by mohla vyznieť lepšie keby tak nedržal emócie na uzde a nevytvoril by takú syrovú a chladnú atmosféru. Stačilo do príbehu vniesť viac empatie, viac prekombinovať dej a začleniť nejakú zásadnú scénu, ktorá by mi vybila dych. Taká bohužiaľ chýba. Na druhej strane hudba Howarda Shorea bola naozaj krásna a podmanivá a ani herecký kvartet v podaní Fassbender, Knightley, Mortensen a Cassel nesklamal, aj keď Vincent mohol dostať trošku viac priestoru. 68%

Mlha (2007)

Mmm, to bol teda zaujímavý film a tú poslednú piatu hviezdičku som dal za ten silný koniec s božskou hudbou. Hmla sa zo začiatku tvárila ako lacné béčko a ja som si vravel, kurva ako to, že tomu toľko veľa ľudí z mojej Topky dali 5, poprípade 4 hviezdičky. Ale postupom času sa mi táto Hmla čím ďalej tým viac dostávala pod kožu a Darabont dokázal, že stále na to má. Veľké plus bolo, že si najal kameramanov, ktorý točia policajtov pri zásahoch a dodal filmu nádych dokumentaristiky a autentickosti. A ešte keď to napísal samotný King, moje obavy z úvodu sa úplne vytratili. Hmla nakoniec vyznela ako výborný psychologicky, fantasy horor-thriller s výborným doprovodom Marka Ishama, ktorého atmosféra a nádych tajomna vo mne zostane ešte na dlhšie obdobie. Koniec koncov zaslúžených 5*. 85%

Okno do dvora (1954)

Niekto rád sleduje filmy, iný zase svojich susedov, čo sa nie vždy môže vyplatiť. Ďalší skvelí film od Hitchcocka, v ktorom mi však chýbala skvelá atmosféra aká bola vo filme Psycho a preto asi uberám jednu hviezdičku. Film som sledoval, zaujímal ma ale nemal pre mňa až také čaro. Na dôvažok James Stewart a Grace Kelly boli nezameniteľný. 84%

Tintinova dobrodružství (2011)

Mne to pripomínalo staré dobré časy Indiana Jonesa v kreslenej podobe. Spielberg mal do detailov premyslené akčné pasáže a naháňačky na ktoré sa výborne pozeralo a hlavne vďaka nim dávam 4*. Vizuálne taktiež na vysokej úrovni, no problém bol, že jediný koho som si za celý ten čas obľúbil bol malý Snowi a k ostatným postavám som si nevytvoril za celý ten čas žiadny vzťah. Chýbalo mi tam srdce. Ale i pres to všetko sa jedná o najlepší animák tohto roka a ja som zvedavý, čo z pokračovania vyšťaví Peter Jackson. Za tohto Tintina dávam solídnych 80%.

Dospívání po americku (1993)

Prekvapivo silná dráma hlavne vďaka duu De Niro a DiCaprio, ktorý obaja podávajú famózne výkony a utvrdili ma o tom, že sú odjakživa tie najväčšie herecké esá. Nebyť ich dvoch tak by tento film hádam ani nestál za povšimnutie. Caton-Jones v celku tiež obstál aj keď mu v niektorých finálnych fázach dochádzal dych a nevyužil na sto percent potenciál niektorých vedľajších postáv. Ale 5* dám a to nie len kvôli hereckým výkonom, ale proste zato, že ma tento film chytil za srdce a bavil. 85%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick dokázal v 60. rokoch, to čo hádam nikto. Celý film som žasol nad jeho brilantným technickým spracovaním a pár krát som sa musel fakt uistiť, či ide o vyše 40 ročný film. To bola balada a krása pre oko. Ani by som nepovedal, že film je nudný ako niektorý tvrdia, len má tempo ako vo vesmíre, nikam sa neponáhľa a my si zatiaľ môžme vychutnávať tú slasť a skvelého Haleho. Kultový film s kultovou hudbou, ktorý inšpiroval nie jedného režiséra a scenáristu. 83%

V zajetí rychlosti (2005)

Komediálne ladený film plný dobra s výborným Anthonym Hopkinsom. V zajatí rýchlostí má peknú myšlienku o zdolávaní prekážok v každom veku a to je jeho najväčšia sila, ktorá s už spomínaním Hopkinsom drží celý film nad priepasťou priemernosti. Taktiež ma zaujala réžia, dlhé panoramatické zábery a kvalitná hudba. Len toho dobra mi prišlo niekedy až moc. Ale ináč veľmi príjemný film. 78%

Na dotek (2004)

Výborná komorná romantická dráma, ktorá ma pevné základy v podobe skvele napísaného scenára a bravúrnych hereckých výkonov. Jude Law, Cliwe Owen, Natalie Portman a dokonca aj Julia Roberts, ktorú moc nemusím si dali skvelý herecký koncert a pripravili mi psychologicky ladenú podívanú na sobotné popoludnie. 79%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Veľmi úsmevná záležitosť, ktorá ma prekvapila, že bola vlastne taká úsmevná. Aj keď ide o mix situácii, ktoré by sa jednoducho nemohli stať a všetci zainteresovaný mali IQ húpacieho koníka, tak som sa fakt niekedy náramne bavil. 80%

J. Edgar (2011)

No dobre, Clint Eastwood síce nenatočil taký film ako sa od neho asi očakávalo, ale zas to ani nebolo také zlé. Film stojí hlavne na skvelom Leovy DiCapriovy, ktorý si minimálne zaslúžil nomináciu, keď aj nie samotnú sošku a na parádnej dobovej atmosfére. Naopak troška mi tam chýbala dramaturgická náväznosť, možno by neuškodilo skrátenie minutáži aspoň o 15 minút, ja osobe som mal pocit, že ten koniec už bol troška preťahovaný. Ale inak sa nejednalo o nejaké veľké sklamanie, mohlo to dopadnúť aj horšie, určite lepší film ako Život po živote. 78%