Kids (1995)

Film síce poučný, no pri niektorých scénach som až tŕpol od úzkosti. Hlavný herci mi prišli nesympatický (okrem Rosario Dawnson) a niekedy až moc prehnaný. Taktiež scenár ma neoslnil práve originalitou a nápaditosťou a Kids neprekonalo moje očakávanie, priam naopak, ostal dosť za nimi. 50%

Hráči (1998)

Tak si poďme zahrať..75%

Nedotknutelní (2011)

Film na ktorý som narazil úplnou náhodu je pre mňa jeden z najsilnejších filmových zážitkov, ktoré vznikli v roku 2011. Francúzi vedia, to ja viem už dávno, stačí sa pozrieť napríklad na La haine. V Intouchables sa mi páčilo spojenie humor/dráma, ktoré fungovalo na sto percent, taktiež aj výber hercov, ktorý boli fantastický. Smial som sa pri každom vtipe, každej humornej situácii a ešte bol aj čas na pasáže, ktoré slúži na rozmýšľanie a boli doplnené podmanivým klavírnym doprovodom. Tlieskam, hoc jaká americká stupidná komédia môže len ticho závidieť a ja tento snímok len vrelo odporúčam. 90%

Sin Nombre (2009)

Filmy s touto tematikou sú mi veľmi blízke a Sin Nombre patrí k špičke tohto žánru. Epické s krásnymi zábermi, hudbou a prekvapujúco dôveryhodnými hercami. Fukunaga je veľký talent, tento jeho komorný a v podstate ešte skromný snímok sa mi páčil viac ako Jane Eyre a som zvedavý aké ďalšie filmy si pre nás pripraví. 85%

Muž ve stínu (2010)

Veľmi milé prekvapenie. Viem, že Polanski je skvelý režisér, ale úprimne som nečakal, že ma Ghost Writer tak zaujme. Výborná atmosféra, výborný herci (Pierca Brosnana nepočítam), výborná zápletka, výborná hudba a výborná réžia. Ja viem, že je to otrepaný komentár,ale tak to je. 80%

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Môj najobľúbenejší western a to nie len vďaka skvelej a vtipnej dvojici Newman - Redford, ale i pútavému príbehu, parádnemu záveru a neopakovateľným hláškam. Nemám čo by som viac dodal. 89%

Mezi vlky (2011)

Aj pri tomto filme sa potvrdilo, že dobrý hlavný predstaviteľ a dobrá hudba nie je všetko. Liam Neeson síce ťahá celý film z priepastných hlbín ničoty ale The Grey dopláca na chabom scenári a snaží sa tváriť buď ako psychologická dráma o zlomenom človekovi, alebo ako survive thriller o prežití v divočine plný nelogických a strašne za vlasy pretiahnutých situácii, že strach a strašne to nefungovalo. Záver bol síce spravený zaujímavo, ale film to z podpriemeru nevytiahne. 50%

Pokémon (1997) (seriál)

No čo :) Ako dieťa som ich mal proste rád a sledoval som každú nedeľu:))

Lost Highway (1997)

David Lynch kladie otázky no nedáva odpovede a mňa to už tak nezaujalo ako pri Mulholland drive. Prepaté, schyzofrenické, provokatívne a erotické dielo ma síce pripútalo k obrazovke, dumal so nad ním, spájal si súvislosti a rozmýšľal som, no aj tak mi z toho vyšlo, že je to 2:1 pre Lyncha (1 film z 3 som pochopil). Ale i tak bolo posledných 25 minút to najlepšie z Lost Highway a tých posledných 25 minút som si užil parádnu filmovú jazdu s parádnym soundtrackom. A ak sa niekomu stane, že nepochopí tento schyzofrenický komentár nevadí, veď ani Lyncha nechápete. 81%

Princezna Mononoke (1997)

Animácia síce bola slabšia, ale príbeh oveľa lepší ako mala Cesta do fantázie. Naša kultúra prijíma takéto príbehy troška ťažšie, ale na druhú stranu musíte uznať, že sa jedná o veľmi silný príbeh s prekrásnymi lokáciami a postavami. 84%