Strážci - Watchmen (2009)

Čakal som comixovú vizuálnu bombu. Zo začiatku som bol uchvátený a sledoval som to s veľkým nadšením. Prvá polovica filmu je ozaj skvelá, hlavne Rorschach a jeho scény ma dostávali do extázových stavov. No potom sa to niekde zadrhlo. Nič sa tu v podstate nedialo, aj keď film nenudil, proste tomu chýbala nejaká a tá akcia. Až ku koncu, keď sa film dostal na Antarktídu a dej začal nejak do seba zapadať som dostal svoju dávku finálneho boja. Ale musím uznať, že Snyder vie výborne točiť bojové scény. Škoda, po prvej polke som bol za 5 hviezdičiek, takto sa to zastavilo na 70%.

Invictus: Neporažený (2009)

O živote Nelsona Mandelu toho bohužiaľ moc neviem ale Morgan Freeman ho zahral priam geniálne a vďaka Eastweoodovi som mohol vidieť aspoň časť jeho života, ktorá bola akurát spojená s rugby. K tomuto športu moc neinklinujem ale fajn sa nato pozeralo. Matt Damon dostal pomenej priestoru čo zapríčinilo, že bol málo viditeľný a vo filme hral len druhé husle. Na Eastwoodovych filmoch si v poslednej dobe idem a ani Invictus ma nejak nesklamal. Ide o plnohodnotnú výpoveď jedného dobrého človeka. 78%

Gangy New Yorku (2002)

Nech si vraví každý čo chce, podľa mňa tento film nieje vôbec nudný, či zbytočne dlhý. Mňa proste zatiaľ Scorsese ani raz nesklamal a dúfam, že to tak bude aj naďalej. Gangy v New Yorku majú krásnu výpravu a atmosféru. Vôbec si neviem predstaviť, že NY niekedy hentak vyzeral.Film si ma držal počas celej minutáži a Leonardo DiCaprio a Daniel Day-Lewis boli ozaj famózny, plus Liam Neeson na začiatku bol ako príjemne prekvapenie na úvod a dokonca ani Cameron Diaz mi vôbec nevadila. A záverečná scéna s meniacim sa NY bola čerešnička na torte. 81%

Gauneři (1992)

Tarantinov debut s hereckými esami ako Keitel a Buscemi plus výborny Chris Penn. Quentinové prvé dva filmy sú pre mňa jednoznačne najlepšie, potom to už ide dole vodou. Gauneri sú plnohodnotnou krimi s opäť výbornými dialógmi a typickou réžiou Q.T. Len z niektorých scén som mal mierne rozpačitý dojem, ako napríklad posledná scéna so zbraňami. No kedže išlo o nezávyslý a nízkorozpočtový film tak sa niet čomu čudovať. Ale inak solídnych 83%

Kmotr II (1974)

Robert De Niro a Al Pacino, dvaja velikáni, ktorý su ozdobami tohto filmu. Kmotr 2 je ináč zase naťahovaný a miestami nudný film, ktorý ma proste nechytil za srdce ako jednotka. 82%

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tim Burton a jeho death animák. Mŕtva nevesta je originálny animovaný film, ktorý keby nemal určité suché miesta mohol siahať na oveľa vyššie pozície. Strašne sa mi páčilo Burtonové vykreslenie oboch svetov. Ten reálny, pozemský ako nesympatický, depresívny a neprívetivý a ten mŕtvy ako farebný, dobrosrdečný a lojálny. 77%

Million Dollar Baby (2004)

Pre mňa osobne lepší film ako Gran Torino. Ďalší z Eastwoodových filmov, ktorý som videl dávnejšie a musel som si oživiť spomienky naň. Je to snímok plný emócii, boxu a ľudskosti. Morgan Freeman mal skvelú rolu plnú skvelých monológov a oscara si ozaj zaslúžil. Výborná dráma. 88%

Tajemná řeka (2003)

Tajomnú rieku som videl ešte ako malý zasran a po nejakej dobe som si chcel oživiť spomienky na tento film. Už vtedy sa mi celkom páčil, no teraz, keď už nie som to decko čo malo prevažne rado animáky od Disneyho a akčné béčka s nehercami v hlavných úlohách sa Mystic river dostáva v mojom rebríčku oveľa vyššie. Ide o fantasticky natočenú pochmúrnu drámu, ktorú som proste od začiatku až do konca prežíval, cítil som bolesť, hádal som vraha, tŕpol som pri dramatických scénach a rozplýval sa nad réžiou štramáka Eastwooda. Veľkú rolu vo filme zohrali fantastické herecké výkony na čele so Seanom Pennom a Timom Robbinsom, ktorý si Oscarov ozaj zaslúžili. Tajemná řeka je parádna dráma, ktorú si proste musíte vychutnať. 87%

Na vlásku (2010)

Veľmi pekný a podarený animák. Oprášenie klasických rozprávok v novom šate a s veľmi príjemnou hudbou. Postavy boli sympatické, aj som sa zasmial aj mi niekedy prišlo ozaj ľúto. Príjemná oddychovka, len škoda, že dej je predvidateľný a to uberá na hodnotení. 80%

Sunshine (2007)

Dejovo slabšie a postavy vôbec neboli nejak priblížené. Ale až tak nejak mi to nevadí lebo vizuálne výborné, soundtrack skvelý, nenaťahované a Cillian Murphy ukázal, že je ozaj dobrý herec. V pohode filmík od jedného z mojich najobľúbenejších režisérov. 79%